Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Matix1397

Rejestracja: 28 gru 2013
OFFLINE Ostatnio: 01 mar 2019 13:55
-----

Moje posty

W temacie: Laptop dla wymagającego użytkownika (kwota 8000zł)

07 czerwiec 2015 - 08:36

Wydaje mi się, że z takim budżetem warto rozważyć niektóre z lżejszych biznesowych, albo podobne konstrukcje:

  • Dell Precision M3800 (albo XPS 15?) - w związku z tym, że chcesz jako takiego odwzorowania barw, to raczej tylko matryce QHD+ (z tego co kojarzę mają 95% sRGB, a FHD tylko koło 80%)
  • Dell XPS 13 (2015) - zdaje się że FHD ma 100% sRGB, a dotykowy QHD+ 85%
  • HP ZBook 15u G2 - tu chyba masz całkiem dobre pokrycie sRGB
  • HP ZBook 14G2 - a tu koło 88%
  • Lenovo - chyba coś w ThinkPadach by się znalazło

Do tego rozszerzenie gwarancji do 3 lat wraz z naprawą przypadkowych uszkodzeń. Pisane trochę z pamięci, trochę na podstawie szybkiego googlania, więc musiałbyś to jeszcze sprawdzić, i zweryfikować jakiej karty graficznej potrzebujesz. Możesz też obniżyć wymagania co do ekranu i zainwestować w dobry zewnętrzny monitor - wtedy w grę wchodzą też tańsze opcje, gdzie ekrany mają pokrycie ok. 80% sRGB.

 

Ten MacBook też niczego sobie, ale osobiście przy takim wydatku chciałbym mieć dostępną naprawę sprzętu w 24h i długą gwarancję - a o ile kojarzę Apple takiej opcji nie posiada.

Crack, twoje propozycje są fajne, ALE:

  • Dell Precision M3800 – fajny laptop, ALE przekracza lekko a nawet mocno budżet, więc wykreślam z listy propozycji
  • Dell XPS 13 (QHD) – ten laptop mnie przekonuje do kupna, ALE będzie i nie wiem kiedy to rozwiążą problem z skalowaniem rozdzielczości. Z skalowaniem będę miał duży problem z Adobe Photoshop czy podobnych programów. Przemyślę to i jest zapisane do listy propozycji kupna wraz z Macbookiem Pro 13
  • Dell XPS 15 (QHD) – tak samo jak Dell XPS 13
  • HP ZBook 15u G2 – no sam nie wiem, ALE z tego czytałem że ma czasami problemy z kolorami, wiem ze dobre pokrycie, ale czasami się zdarza że matryca dziwnie działa. Do tego słaba bateria, jest to nie jest dla mnie.
  • Lenovo – fajnie byłoby żeby ktoś podał dokładny model, bo ja nie wiem o jakiego Lenovo tu chodzi.

W temacie: Laptop dla wymagającego użytkownika (kwota 8000zł)

06 czerwiec 2015 - 20:34

Dochodzimy do wyboru - nie da się mieć długiego przebiegu na baterii i wydajnego laptopa mając przy tym bardzo długi czas pracy baterii. Musisz zdecydować - nieco większy czas pracy baterii czy większa wydajność (w grach ale i programach).

Zacytuje klasyka : ,,jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".

 

SSD, 16 gb oraz i7 konieczne.

 

Nie wspomniałeś o jednym - docelowa waga i czas pracy na baterii. Może 4 h i 2 gb Ci wystarczy ? Wtedy byłoby nieco prościej.

Dla mnie najważniejsze jest czas na baterii. No wiem że jest ciężko,że takie wymagania mam. Fajnie byłoby żeby laptop miał długi czas na baterii. A waga to lekka musi być(jak będzie), bo będę ciągle laptopa zabierał w różne miejsca. A wydajność taka "wykurwista" dla mnie nie jest aż tak ważna. Fajnie byłoby, żeby wydajność była wystarczająca/optymalna do płynnej pracy z obróbką zdjęć/grafiki czy kilku programów, a także kilkanaście zakładek naraz. Czy będzie taki dzień, a to rzadko zdarza - kilka programów Adobe naraz będę miał włączone, to sobie poczekam spokojnie.