Skocz do zawartości

Czarnoskrzydly

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    182
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

25 Dobry

O Czarnoskrzydly

  • Tytuł
    Dyskutant
  • Urodziny 16.12.1986

Informacje

  • Płeć:
    Mężczyzna
  1. W grach w praktyce nie odczujesz żadnej różnicy między i5 Haswella i Skylake (prawda , różnice są wyraźne ale tylko na słupkach wykresów) , ponieważ Haswelle to wciąż procesory nie do zajechania przez żadną grę (co by nie mówić , ale posiadacze Sandy i Ivy - zwłaszcza podrasowanych - także w praktyce nie odczują różnicy ,no chyba że w ekstremalnych konfiguracjach gpu/rozdzielczość. Także nie ma gry w której i5 2500 i i5 3570 będą w jakimkolwiek stopniu niedomagać). W konfiguracji z każdym ww procesorem na obecną chwilę zawsze wąskim gardłem będzie karta graficzna.
  2. Zdecydowanie NIE odczujesz różnicy. Głównie ze względu na jakość słuchawek. Najpierw lepiej wymienić słuchawki , jeśli łączysz z ponadprzeciętną (taką jest SB Core 3D) kartą na jakieś prawdziwe Hi-Fi. Z tym sprzętem lepiej kasę za SB Z zainwestować w porządne słuchawki
  3. 280 jest szybsza od GTX 960 , to już zależy czy chcesz mieć Wieśka 3 w tym zestawie
  4. Najlepsza możliwa w tej cenie to GTX 970. Komp spokojnie uciągnie ją.
  5. W to że na jakimkolwiek core i5 jakakolwiek gra na niskich będzie chodziła kijowo to akurat nie uwierzę... Właściwie 3,1GHZ Core i5 można sparować nawet z GTXem 980 i trudno mówić o jakimkolwiek ograniczaniu (wystarczy przejrzeć jakikolwiek test procesorów w grach w necie) A R270X też crapem nie jest , jakby ograniczał to nie - spadki fps tylko po prostu kiepske fps - przyczyny szukałbym gdzieś indziej.
  6. Chyba trochę nagonka , albo naganiacze mieli pecha. Sam mam parę seagate'ów - w tym oficjalnie felernego 7200.11 500GB i niedrogiego 7200.12 2TB. Wymieniony szybko firmware w 7200.11 - dziala do dziś jako pomocniczy (wprawdzie w HD TUNE pro jest "warning" od paru lat ale co z tego) , 7200.12 z ponad 6200godzin przepracowanych - wzorowo. Ja mialem pecha do WD Greenow bo 2 mi padły , trzeci posypał sektorami ale udało się "naprawić" i jakoś trzyma ale zaufania nie wzbudza. 3 samsungi po paru tys godzin odesłałem na emeryturę jako magazyny , tzn nagrać dane , schować w folię antystatyczną i do
  7. Jako jedyny dysk czy dodatkowy? Jeśli jedyny to w tej cenie chyba najlepszym wyborem byłby Seagate Barracuda/Desktop 2TB , jedyną sensowną alternatywą jest WD Black , ale w tej cenie będzie tylko 1TB - połowa pojemności mniej za trochę wyższą wydajność. Pozostałe jako jedyny dysk można odpuścić - przepaść wydajnościowa. Jeśli na drugi to podobnie - Barracuda/Desktop , ewentualnie jak od WD - WD RED (cichy , chłodny i żywotny)
  8. Black jest rzeczywiście bardzo szybki , w praktyce moim zdaniem bardziej widoczne niż w testach syntetycznych (np. prędkość ładowania gier czy kopiowania pomiędzy dyskami czy partycjami - przed pracą w ten sposób na Black , funkcję szybkiego HDD w mojej maszynie pełniła Barracuda) W HD Tune Black 2TB vs Barracuda 2TB to 150mb/s vs 130mb/s. Niestety - co do kultury to będzie mankamentem jeśli w budzie nie masz jakiejś głośnej karty graficznej albo kilku wentylatorów które będą trochę huczeć , wyraźnie chrobocze jak dyski sprzed dekady jak jest pod obciążeniem. Ale jakby co , chłodnica Windforce
  9. W przedziale 1TB nie widzę sensu dopłacania do Blacka - raz że Black 1TB to 3 stówy , czyli ponad +50% dopłaty do Blue , dwa że wydajnościowo jest tylko trochę wolniejszy (duuuużo mniej proporcjonalnie , już lepiej tę stówę różnicy zachować, dozbierać i kupić drugi dysk). Black to tylko jeśli poszukujesz bardzo wydajnego dysku 2+ TB (bo WD innego bardzo wydajnego dysku z dużą pojemnością nie ma - no chyba że jeden z modeli profesjonalnych ale te są bardzo drogie) Poniżej 1TB nie ma sensu się pakować. Do 250zł jak poszukujesz szybkiego dysku 1TB to tylko WD Blue albo Seagate Barracuda (osiągi
  10. Mam Radeona 7970 GHz i nie ma problemu z dwoma monitorami (podobnie -jeden na DVI a drugi na HDMI) , główny monitor Full HD a drugi 1680x1050 - bez jakichkolwiek problemów (ustawienie na rozszerzenie ekranu) , podobnie zresztą było na Radeonie 6850 (tylko tu było podłączenie DVI + D-sub z przejściówką - z braku drugiego kabla DVI - oszczędności , a ma się zmarnować stary d-sub?)
  11. Moim zdaniem nie ma sensu , w grach i tak niestety Vishery zazwyczaj stoją pomiędzy i3 a i5 (bliżej tego pierwszego)... Lepiej na razie nieco podrasować tego Phenoma , np do 4,0Ghz (sam w sobie taki bardzo zły jeszcze nie jest) , a do tych 700zł za FX-a nieco dozbierać i kupić np używanego Sandy/Ivy i5 z płytą (dowolnego na który starczy funduszy - każdy ogólnie będzie lepszym wyborem od FX-a)
  12. Miałem ten sam problem , aktualizacja BIOS do najnowszej sprawę załatwiła. (Komp działał wybiórczo , współpracował z niektórymi dyskami a po podłączeniu innych -> A2 i stop)
  13. Nie warto inwestować w tego dziadka, za 700zł można by sprawić Core i3 na Haswellu + mobo + RAM. Akurat integra HD 4400/4600 (w zależności od modelu i3) obecnie radzi sobie znacznie lepiej w grach od 7300GT (nie mówiąc już o skoku wydajności procesora). A w przyszłości doczepić jakąś dodatkową grafikę , ew. zasilacz.
  14. Z takimi sporymi wahaniami w teście - ewidentnie coś cały czas korzysta z dysku. Ma prawo sporo zwolnić. Ale co jak co ,średnia prawie 100 , to i tak mniej więcej prędkość przeciętnego WD Greena bez obciążenia , więc Twój Blue sobie radzi
  15. Do takich zastosowań lepiej będzie WD RED , jak z Seagate to te z serii NAS HDD albo Constellation (ale te są sporo droższe). Te dyski akurat są projektowane pod serwery danych , jako bezpieczne magazyny (zwłaszcza w raid 1)się dobrze sprawdzą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...