Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

kokakoala

Rejestracja: 17 gru 2013
OFFLINE Ostatnio: 07 lis 2016 16:43
*----

Moje posty

W temacie: I7 4790k temperatury...

03 sierpień 2014 - 10:41

A podciśnienie będzie zasysać kurz wszystkimi otworami. Tego już nie przeskoczysz. Albo rybki albo akwarium. Dobry filtr i umieszczony nie na styk z wiatrakiem, wcale nie musi ograniczać przepływu, ale to już inny temat. Jak nie dasz "siatki" to grawitacja zakurzy ci tą obudowę. Nawet najlepsze chłodzenie powietrzne "oddycha" niestety powietrzem z wnętrza obudowy, które w czasie grania jest znacznie cieplejsze od zewnętrznego. OCCT tego nie odda, bo karta graficzna nie pracuje, obudowa obciązonego zasilacza nie promieniuje ciepła itd. Ty możesz tego uniknąć i wykorzystać jedną z zalet kompaktów wodnych. Najlepiej jak byś dał chłodnicę na front obudowy (jeśli węże na to pozwolą), zasysasjąc powietrze z zewnątrz. Push / Pull zagwarantował by pchnięcie powietrza do karty graficznej. Dwa wiatraki przy tak gęstej chłodnicy, rozbijają powietrze i nie wiele już dalej dociera. Jeden wiatrak z filtrem na dole skierowany na kartę, tył i góra wyciągające. Jeśli węże są za krótkie, można zrobić extendery z samych ramek tanich wentylatorów. Da to dodatkową korzyść odsunięcia wiatraków od filtrów. P.S. też jestem za usunięciem kurzu i komarów ze świata.

W temacie: I7 4790k temperatury...

03 sierpień 2014 - 10:30

Gdzieś w internecie wszyscy czytamy różne rzeczy, czasem nawet prawdę. Chłodzisz proca rozgrzanym powietrzem z reszty komponentów. Zarówno dodatnie jak i ujemne ciśnienie ma swoje plusy i minusy. Ale to nie jest temat generalny, a ciekawostka wymagająca dokładnego planowania co i dlaczego. Twoim celem jest utrzymanie wody w układzie jak najbliżej temperatury otoczenia. A skoro chcesz podciśnienie i wiesz dlaczego, masz jeszcze inne wiatraki, a one mogą mieć różne obroty.

W temacie: I7 4790k temperatury...

03 sierpień 2014 - 10:08

GC extreme to bardzo dobra pasta, źle nie wybrałeś. Ale nie licz na cuda. Wieksze różnice w temperaturach wynikają z nałożenia pasty i docisku, niż wyboru samej pasty (z górnej półki). Używałem gelida bezpośrednio na rdzeń, cierpiała na efekt wypompowania w takiej konfiguracji, teraz używam mx2, różnica jesli jest to raczej trudna do wskazania. Mówimy o procesorze, który został poddany dokładnie zaplanowanej przez intela izolacji termicznej. Wszystko po to, żeby użytkownika zablokowały temperatuty, zanim zepsuje procesor wysokim napięciem (zajechałem 2500k na 1.5V). Jeśli nie pozbędziesz się "czapki" nic wielkiego nie osiągniesz. Ostatecznie gorzej też nie będzie, ale sam pomyśl, czy jest dla ciebie opłacalny wydatek na nie tanią pastę i 4 nie tanie wiatraki, jeśli w gre wchodzi ok. 5 stopni zysku. Na pewno zyskasz mniej chałasu jeśli kupisz 4 wolno obrotwe wiatraki, utrzymując się w okolicach wydajności 2 fabrycznych na wysokich obrotach. Jeśli zaciągasz powietrze do budy przez chłodnicę, skorzysta też na tym wentylacja.

W temacie: I7 4790k temperatury...

03 sierpień 2014 - 09:50

Nie, nic nie mówię. Strzelam. Sprawdź i nie zadawaj takich pytań. Jako dawny posiadacz h100i, udzielę drobnej wskazówki. Upewnij się czy backplate corsaira jest w odpowiedniej pozycji względem koszyka CPU. Chodzi dokładnie o wycięcia na śruby. Oryginalana pasta w h100i to shin etsu, bardzo dobra.

W temacie: I7 4790k temperatury...

03 sierpień 2014 - 09:00

strzelam... 5 stopni ?