Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Leminairre

Rejestracja: 23 paź 2013
OFFLINE Ostatnio: dziś, 03:26
*****

#2607293 Klawiatura Mechaniczna do 250-300 zł

Napisane przez Leminairre w wczoraj, 03:45

iKBC MF108: https://bit.ly/2QicaUx

Dopytaj proszę o dokładną datę zakupu, pierwsze "batche" klawiatur, przysparzają niemałą dozę problemów.

 

MF108 to cholernie dobra klawiatura.

Autorska konstrukcja wzorca stabilizatorów Cherry, fabrycznie lubrykowana.

Set klawiszy wykonany z materiału PBT, w technologii "double-shot", ostanie się wiecznie.

Manufaktura fabrycznego zestawu, jest znośna.

PBT jest niewrażliwe na wysoką temperaturę, promienie UV i proste rozpuszczalniki, co więcej, świetnie utrzymuje chropowatą fakturę.

Obudowa wykonana jest w całości z aluminium, dostarczając monumentalnej wagi - dwa i pół kilograma, jest to wartość absolutnie nieosiągalna przez "mainstreamowe" wytwory.

Podświetlenie zapewniają zintegrowane diody z obwodem drukowanym - SMD, będące znacznie trwalszymi i intratniejszymi surogatami generycznych diod DIP.

 

Do niedawna, klawiatury iKBC, były wysoce lukratywną możliwością, konsystentne obarczanie zakupów pozagranicznych ograniczeniami, przyćmiły opłacalność nabycia jakiejkolwiek klawiatury.

Mimo tak uciśnionej lokacji, wciąż są to jedne z najlepiej wycenionych produkcji, bezdusznie wyplewiając klawiatury rodzimego rynku.


 • 1


#2604790 Pierwszy "mechanik" 75/25 pisanie/gry

Napisane przez Leminairre w 10 maj 2019 - 03:13

Ryczałt skazuje Cię wyłącznie na wytwór SPC Gear - GK540.

https://bit.ly/2VSSAU9

 

Jeżeli chodzi o klawiatury drugiej świeżości, SGK3 wypada zupełnie przyzwoicie, ponadto wszelakie "MasterKeys" produkcji Cooler Mastera, czy poczciwe 6GV2, produkowane przez tajwański Datacomp.


 • 1


#2603569 Mysz do gier (~270 zł)

Napisane przez Leminairre w 05 maj 2019 - 00:44

Deathadder cierpi na schorzenie o podłożu inżynieryjnym, to konstrukcja wykańcza mikro-przełączniki.

Wersja o szacowanej wartości dziesięciu milionów kliknięć, nagminnie powodowała podwójne kliknięcia w relatywnie krótkim czasie, wtenczas dokładnie te same mikro-przełączniki w konkurencyjnym, równie świetnie sprzedającym się Logitechu G400, owocowały w znacznej większości bezproblemową eksploatacja przez kilka lat - mój egzemplarz wciąż sprawnie funkcjonuje, posiadam go od dwa tysiące jedenastego.


 • 1


#2603382 Pomoc w wyborze klawiaturki

Napisane przez Leminairre w 04 maj 2019 - 00:37

Nie róbmy rumoru.

"Kolego prosty sposób, idź do sklepu i zobacz sam co Ci najlepiej pasuje, serio." - Nie, nie, nie.

Traktując nabycie czegokolwiek w taki sposób, użyteczność wszelakich recenzji nie ma racji jakiekolwiek bycia, a przecież one mają na celu przybliżenie zakupu i stworzenie ewidencji według preferencji założyciela wątku.

Stronę techniczną klawiatury, można opiniować poprzez własną empirię jak najbardziej, lecz z zachowaniem racjonalizmu i pragmatyzmu.

Popadamy w skrajność w kwestii opinii, polegać możemy na osobach merytorycznych, ale definitywnie odraczam od bazy osób, która eksponuje arcyświetne osądy, bazując na ich pierwszym produkcie, innymi słowy, sklepowe witryny i rozchwytywane materiały na serwisie YouTube.

 

Dysproporcja w działaniu przełączników Outemu i Kailh, jest naprawdę zauważalna.

Pomijając kaprawe działanie, żywotność przełączników została zweryfikowana przez setki osób, jest to opinia jak najbardziej obiektywna, której należy się trzymać.

 

Solucje w mojej skromnej opinii, wyglądają tak:

 

SPC Gear GK550: http://www.test-gear...ar-gk550-omnis/

Sharkoon SGK3 - ciężko znaleźć mi akuratną recenzję.

 

Ostałbym się przy Sharkoonie, wyłącznie ze względu na cholernie ciężką i bezpieczną, metalową obudowę.

Waga sięga prawie półtora kilograma, czyniąc pozycję SGK3, nieosiągalną dla klawiatur z rodzimej dystrybucji, niezależnie od ceny.

Przypomina mi to onegdajsze klawiatury vintage, których waga osiągała monumentalne wartości kilku kilogramów - jak wspomniałem, czasy się zmieniły.

Szczególną uwagę przyłóż do wersji przełączników RGB, kartkując wiele internetowych witryn sklepowych, niektóre prezentują modele oparte na diodach DIP "through-hole", a niektóre na znaczniej trwalszych diodach SMD - obudowa przełącznika, będzie na zdjęciach przeźroczysta.

 

Pozostały, założony budżet, przeznaczyłbym na późniejszy set keycapsów wykonanych z tworzywa PBT.

Wszechobecne klawiatury dostępne w naszym, jakże urodzajnym kraju, posiadają implementację klawiszy wykonanych z tworzywa ABS, materiału znacznie bardziej plastycznego, nieodpornego na proste rozpuszczalniki i wysoką temperaturę - stosowanie tego tworzywa, wynika z oczywistych względów finansowych.

Font wycinany jest laserowo, również jest to wysoce budżetowy proces, którego wynik relatywnie szybko się wyciera i traci swoje właściwości.

 

Set o przykładowej kolorystyce: https://bit.ly/2DMWvI2

Keycapsy są produkcji NPKC, naprawdę fajna i intratna możliwość, w segmencie przyzwoitym - w zupełności zapewnią świetne wrażenie, są grube na ponad 1.40mm.

Oczywiście, nie są transparentne, gdyby zależało Ci właśnie na tym aspekcie, rozglądać trzeba będzie się za klawiszami wykonanymi w technologii "double-shot" - dwie warstwy tworzywa, z czego jedna jest transparentna.

Odbije się to niestety na ogólnej jakości odlewu, taki proces jest znacznie droższy w produkcji, a szukamy czegoś, co nie zrujnuje założonej kwoty.


 • 1


#2603024 Pomoc w wyborze klawiaturki

Napisane przez Leminairre w 02 maj 2019 - 06:28

Tęgawe grono dezyderatów.

Budżet przyprawia o mnogą ilość kompromisów, masz szczególne pryncypium dotyczące przełączników?

 

Poczciwe klawiatury rodzimej dystrybucji, to szczebel SPC Gear: GK550, GK540 tudzież GK530 i Sharkoon SGK3, klawiatur intratnych względem ogólnej roszady na tle witrażu, cholernie nieuzasadnionych cen Corsaira czy Razera.

Wypadkową zadumy, zdają się być autorskie przełączniki A4Techa - LK Libra, niesamowicie intrygujące, implementacja w postaci modeli; B930, B975, B760 (nie jestem skory, coby akurat ten zalecać, LK Libra to chyba jedyna zaleta tego modelu).

Są to tak naprawdę przełączniki poprzedzające ...bla, bla "Razer Opto-Mechanical Switches", konstrukcja optyczna, która cechuje się naprawdę konsystentnym działaniem i długowiecznością, jedynym i dotkliwym minusem, jest wysoka chybotliwość klawiszy.

 

Wszystkie przytoczone klawiatury, niestety przekraczają ryczałt o kilkadziesiąt złotych.

Niezbyt spęczniała kabza, narzuca odgórnie paskudne klawiatury z przełącznikami Outemu, ohydny font "keycapsów" i dla większości - wstydliwy design, rodem z chińskiego marketu.

 

"no i chciałbym, aby to było coś, co posłuży z 6-8 lat bezproblemowo"

Gorycz, nie te czasy.

Rzeczą nieuniknioną, jest proces wypłowienia fontu klawiszy, który utrzymuje się do roku, dwóch bez skazy - tyczy się to wszystkich klawiatur z rodzimą dystrybucją, wliczając to wyniesione na piedestał klawiatury Corsaira.

Niszowe marki, korzystają z równie niszowych manufaktur, w których linia fabrykacji jest wybrakowana, a sam dział kontroli jakości pracuje z zamkniętymi oczyma - niestaranne luty, niechciane odstępstwa od normy i złe spasowanie, to chleb powszedni, który owocuje problematyczną eksploatacją.


 • 1


#2602716 Mysz do gier (~270 zł)

Napisane przez Leminairre w 30 kwiecień 2019 - 14:41

Logitech G403: http://www.test-gear...-prodigy-wired/

Cougar Revenger S: http://www.test-gear...gar-revenger-s/

Rival 600: http://www.test-gear...ries-rival-600/

CM MM530: http://www.test-gear...termouse-mm530/

 

1. Rival 110, sprawia wyjątkowe wrażenie tandety, szczególnie przyciski i sama ich aranżacja. Sensor, to modyfikowany PMW3325.

2. Nowe myszy Steelseries, są naprawdę udane, dostępne poniżej 200zł.

3. Biorąc po uwagę sensor, zdecydowanie odrzuciłbym go z zestawienia.

4. Na tle wspomnianych, definitywne nie. Dodatkowy przycisk pod kciukiem, jest wyjątkowo irytujący.

5. Rzucając okiem na rozmiar i wagę, nie widzę powodów dla których powinieneś się nią zainteresować.

6. Razer Deathadder Expert, to nic innego jak "Essential", czyli problematyczny Deathadder z 2013 roku, w którym często psują się przełączniki Omron - D2FC-F-7N, szacowane na 10 milionów kliknięć. Cougar Revenger S, jest definitywnie lepszym wyborem.

 

Dell Alienware AW958

Cholernie ciężka, niezbyt praktyczna i ergonomiczna mysz, zaleciłbym wyłącznie dla "casualowych" zastosowań.

 

Hama uRage Morphmouse 2 Evo

Sensor to najprawdopodobniej Avago 3090, nawet z tego powodu, z miejsca odrzuciłbym tę propozycję.


 • 1


#2597764 Logitech G502 Proteus Spectrum vs Hero

Napisane przez Leminairre w 07 kwiecień 2019 - 13:25

Oba sensory są na tyle świetne, że aspekt techniczny to tylko niuanse.

Oczywiście, jak wspomniałem - na naprawdę nietuzinkowych powierzchniach, Hero powinien mieć większą kompatybilność, niemniej jest to dla Ciebie bez różnicy, w końcu nie będziesz używał myszy na przeźroczystym szkle, czy innych powierzchniach niecodziennego użytku.


 • 2


#2597713 Logitech G502 Proteus Spectrum vs Hero

Napisane przez Leminairre w 07 kwiecień 2019 - 00:28

PMW3366, to najlepsza ewolucja PMW3360.

Wersję dla Logitecha, cechuje kompletny brak smoothingu na wszystkich stopniach DPI, czym mogą pysznić się również ich autorskie konstrukcje - Mercury i jego rozwinięcie, Hero.

Dysproporcje, które odczujesz, to zróżnicowane działanie na różnych powierzchniach, Hero jest bardziej tolerancyjny.


 • 1


#2596424 Klawiatura mechaniczna do 250 zł, biała albo biało-czarna

Napisane przez Leminairre w 01 kwiecień 2019 - 03:27

Tyradę należy rozpocząć od aranżacji samych przełączników.

DSC_5112.JPG

Cherry to przede wszystkim tradycyjny "slider" (brązowy plastik POM ze stemem - krzyż montażowy, znamienny dla Cherry), haczący o dwa, metalowe elementy (widoczne nad sprężyną, w obudowie przełącznika).

W zależności od rodzaju przełącznika, jest on modulowany pod szczodre dictum inżynierii.

Dlaczego w ogóle o tym piszę?

Otóż, estyma Cherry, wyblakła.

Od dysponenta ogromnej ilości udziałów, do pudrowania trupa po wygaśnięciu patentu i ekspansji siły produkcyjnej w Azji - wypadkowa powstania przełączników Kaihua - Kailh.

Kailh obecnie, sięga apogeum innowacyjności, udostępnione konstrukcje jak Box; White, Jade, Pale Blue, Navy, Burnt Orange, Yellow etc. przewyższają design Cherry funkcjonalnością, odbijając piętno afektu na wielu twarzach.

Działają płynniej od przełączników Cherry, są fabrycznie lubrykowane.

W szczególności na rewerencję, zasłużyły klikające przełączniki, wykorzystujące "click bar" w miejsce nierozłącznych dla Cherry, wspomnianych dwóch elementów.

3DkPHCw.jpg

Owocuje to wyśmienitym "feelingiem".

 

Relatywnie świeże przełączniki "low-profile" Kailha, częstują się właśnie wieloma rozwiązaniami ich pełnowymiarowych odpowiedników - z tego powodu, są prześwietne.

Naturalnie, będą znacznie cichsze, zastosowanie płytkich keycapsów i niedużej budowy, zdecydowanie degraduje pogłos pełnej drogi aktywacji przełącznika.

 

Przełączniki implementowane w Hykker, są okropnie głośne i do bólu niekonsystentne, całkowicie rozumiem nagły zwrot.

 

Zakup GK550 jest również w porządku, szczególnie gdy niski profil nie jest musem.

Niewielką dopłatą, można ziścić nabycie MasterKeys Pro L w edycji Nvidii, na przełącznikach MX Red - klawiatury niesamowicie intratnej.


 • 2


#2596363 Jaką myszkę wybrać?

Napisane przez Leminairre w 31 marzec 2019 - 19:00

Logitech G403: http://www.test-gear...-prodigy-wired/

Cooler Master MM530: http://www.test-gear...termouse-mm530/

Cougar Revenger S: http://www.test-gear...gar-revenger-s/

Rival 310 (zdaje się być bardziej kompatybilnym modelem od Rivala 600): http://www.test-gear...ries-rival-310/

Roccat Kone Pure Owl-Eye: https://www.youtube....h?v=Ck-nXyhRJMA

Opis kształtu poprzedzającego modelu: http://www.test-gear...-pure-military/


 • 1


#2594858 Podkładka pod myszkę do 150zł.

Napisane przez Leminairre w 25 marzec 2019 - 01:16

Z powodzeniem możesz nabyć DM Pada: http://www.test-gear...achines-dm-pad/

Pełne zestawienie, gdybyś szukał według szybkości i kontroli: http://www.test-gear...enie-podkladek/


 • 1


#2594446 Gryzoń do fpsów typu CSGO

Napisane przez Leminairre w 23 marzec 2019 - 03:27

Dezaprobata, to naturalnie... cena i jej odzwierciedlenie komponentów.

Razer blisko współpracuje z wieloma manufakturami, bardzo często również z czysto budżetowymi - mistrzowski marketing.

Enkoder, scroll, jest nieznajomego pochodzenia, podobnie jak ten szeroko stosowany w Deathadderach i innych myszach Razera - wynika to najprawdopodobniej z poprzedzającego zdania.

Przyciski boczne, zdają się być nieznaną mi marką, nie są to TTC tudzież Kailh.

Waga jest naprawdę spora jak na tak niepokaźną mysz, lecz przede wszystkim...

Wiele z opiniowanych komponentów, może być w pełni zadowalających Twoją osobę, odbieraj to z dystansem.

Spektrum mniejszych myszy, nie jest małe, Lancehead zostałby przeze mnie wybrany, gdyby naprawdę był archetypem kształtu poszukiwanych przeze mnie kontur - właśnie tak podchodziłbym na Twoim miejscu.

Potencjalni adwersarze, to z pewnością Roccat Kone Pure Owl-Eye czy chociażby niepozorna i eufemistyczna G102.


 • 1


#2594285 Myszka do pracy (programowanie) oraz grania

Napisane przez Leminairre w 22 marzec 2019 - 13:38

Jeżeli tylko jesteś skwapliwy, dostarcz sobie doświadczenia, sprawdzając co tylko możesz.

W kwestii sensora, miło by było wyselekcjonować przynajmniej PMW3310.

 

Wymóg ergonomii, to wyłącznie ma reminiscencja Qpada 5k/8k/OM-75 - prześwietna mysz w ujęciu wygody, zdecydowanie kontury są lepiej zaprojektowane, niż DM2 Comfy.

http://www.test-gear...zki/qpad-om-75/

Sensor naprawdę daje radę, lecz zalecam korzystać z najniższej wartości - 400 DPI.

Przetestowana przez moją osobę doszczętnie, wyłącznie w naprawdę trudnych sytuacjach, zgubiłem kursor.

Zwróć uwagę, iż jestem zadeklarowanym "low sensem" - 100cm/360, to wartość kosmiczna dla 99% graczy.


 • 1


#2592979 Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W czy SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W (...

Napisane przez Leminairre w 18 marzec 2019 - 17:41

Podwykonawcą serii Thermaltake, zdaje się być Sirfa.

Jest to dosyć uporczywa wiadomość, fabrykacja ich OEM-ów nie jest na poziomie CWT czy Seasonica.

Nie dewaloryzuję - Grand wypada naprawdę przyzwoicie, lecz jeżeli RGB nie jest absolutnym priorytetem, naprawdę nie ma powodów by wybrać Thermaltake'a ponad wspomniane konstrukcje.


 • 1


#2592112 Klawiatura mechaniczna do pisania - programowania

Napisane przez Leminairre w 14 marzec 2019 - 02:38

Klawiatury Thermaltake, to straszne bagno negatywnych opinii, unikałbym każdej ich produkcji.

Rodzimy rynek, to OEM-y podobnej jakości, naprawdę rzadko który rodzynek wychodzi przed szereg.

Optowałbym za Sharkoonem SGK3 na przełącznikach Kailh Brown, Blue są głośne, naprawdę.

Solucja wątku o podpórce, jest prosta - można z powodzeniem nabyć najtańsze podkładki po mysz, ustawiając je przed klawiaturą.


 • 1