Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Leminairre

Rejestracja: 23 paź 2013
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 01:17
*****

Moje posty

W temacie: Pierwsza klawiatura mechaniczna do 250 zł

wczoraj, 01:21

Przeczytaj proszę ten wątek: https://bit.ly/2K7tQQk

Jeżeli tylko jesteś otwarty, optuję za klawiaturami z Dalekiego Wschodu: https://bit.ly/2lEk2EK


W temacie: Witam pytanie odnośnie klawiatur Razer BlackWidow Elite v Corsair K95 Platinum

wczoraj, 01:15

Niestety, obydwie klawiatury posiadają niechciany niestandardowy dolny rząd klawiszy - spacja będzie niewymiarowa, podobnie jak niektóre poboczne klawisze.

Jeżeli stoisz przed wyborem klawiatury, a zainteresowały Cię tytułowe modele, zdecydowanie odradzam.


W temacie: Myszka do grania do 150zl

wczoraj, 01:13

DM5 Blink - https://bit.ly/2J0mazA.

Kapitalne Huano "Blue Shell", mikro-przełączniki bezapelacyjnie charakterne i zdecydowanie żywotniejsze od spopularyzowanych Omronów, dostarczają naprawdę dobrego kliku.

Enkoder TTC "Black core", komponent spotykany szczególnie w budżetowych konstrukcjach, poprawny "feeling".

Bardzo pozytywne zaskoczenie, zaimplementowano pełnoprawne mikro-przełączniki Huano "Red dot" dla przycisków bocznych, jest to wielki krok, poprzedzające opiniowaną myszy DM, ukazywały wyłącznie odrażające mikro-przełączniki "Tactile" o antypatycznym "feelingu", znaleźć możemy je chociażby w myszach Zowie.

Mikro-przełącznik Huano "Green dot" dla "Mouse3", może wydać się nieco ociężały, siła potrzebna do aktywacji jest większa, niż zazwyczaj dla pobocznych mikro-przełączników.

Raduję się takoż mikro-przełącznikiem Huano "White dot" dla przycisków zmiany DPI - im mniej mikro-przełączników typu "Tactile", tym lepiej, mówiąc o wymienionym... w myszy znajduje się wyłącznie jeden, dla dodatkowego przycisku pod kciukiem.

Przewód wtapia się w obecny trend, również zastosowano go w modelu DM1 FPS - nieprawdopodobnie elastyczny, chełpiąc komfort.

Waga to ogromna gorycz - 99 gramów, jeżeli konserwatywnie nie brniesz w wąską czołówkę graczy w każdej grze, będzie akceptowalna.

Ślizgacze, prozaiczne, zadowalające, dodatkowa para w pudełku.

 

DM5 to niestety znamienny OEM, oznacza to dziurawą kontrolę jakości - chybotliwe przyciski główne czy "scrollwheel", mogą przytrafić się niestety każdemu.

Na aprobatę zdecydowanie zasługuje jakość komponentów, wnętrze jest naprawdę świetne, kategoria myszy do 150zł, bardzo rzadko może pochwalić się takim szczeblem jakościowym.

 

"Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: 16cm" - rozumiem, iż jest to rozmiar całej dłoni?


W temacie: Kable typu "sznurówka" do myszek-Ktoś zna jakąś Polską firme,albo os...

wczoraj, 00:17

DM, podobnie jak wiele firm niżu, nie jest w stanie wyprodukować swoich myszy, bardzo często czerpiąc z niepochlebnego dostawcy OEM-ów i ODM-ów - Motospeeda, który dostarcza myszy między innymi dla FinalMouse czy Nixeus, wszystko produkowane jest w Shenzen.


W temacie: razer ornata chroma

13 październik 2019 - 15:53

Ornata to produkt dalece fasadowy, ot po prostu klawiatura membranowa.

Batalię należy rozpocząć od konkretnego typu przełączników, Cherry MX Silver są bardzo responsywne - aktywacja następuje już po przebyciu 1.2mm, korzystanie z nich tuż pod odstawieniu klawiatur opierających swoje działanie na gumowych kopułach, wywiera wrażenie, iż są zdecydowanie szybsze.

Dla "casualowego" zastosowania, działanie klawiatury membranowej, nie jest żadnym zmartwieniem, o ile oczywiście jest należycie wykonana.