Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Leminairre

Rejestracja: 23 paź 2013
OFFLINE Ostatnio: dziś, 03:26
*****

Moje posty

W temacie: Klawiatura Mechaniczna do 250-300 zł

wczoraj, 03:45

iKBC MF108: https://bit.ly/2QicaUx

Dopytaj proszę o dokładną datę zakupu, pierwsze "batche" klawiatur, przysparzają niemałą dozę problemów.

 

MF108 to cholernie dobra klawiatura.

Autorska konstrukcja wzorca stabilizatorów Cherry, fabrycznie lubrykowana.

Set klawiszy wykonany z materiału PBT, w technologii "double-shot", ostanie się wiecznie.

Manufaktura fabrycznego zestawu, jest znośna.

PBT jest niewrażliwe na wysoką temperaturę, promienie UV i proste rozpuszczalniki, co więcej, świetnie utrzymuje chropowatą fakturę.

Obudowa wykonana jest w całości z aluminium, dostarczając monumentalnej wagi - dwa i pół kilograma, jest to wartość absolutnie nieosiągalna przez "mainstreamowe" wytwory.

Podświetlenie zapewniają zintegrowane diody z obwodem drukowanym - SMD, będące znacznie trwalszymi i intratniejszymi surogatami generycznych diod DIP.

 

Do niedawna, klawiatury iKBC, były wysoce lukratywną możliwością, konsystentne obarczanie zakupów pozagranicznych ograniczeniami, przyćmiły opłacalność nabycia jakiejkolwiek klawiatury.

Mimo tak uciśnionej lokacji, wciąż są to jedne z najlepiej wycenionych produkcji, bezdusznie wyplewiając klawiatury rodzimego rynku.


W temacie: Klawiatura 200-400

wczoraj, 03:14

Ornata jest niemiłosiernym ziszczeniem marketingowej ułudy, zupełnie irracjonalny wybór.

10-KRO.

Przełączniki, to najpospolitsze gumowe kopuły, które znajdziemy w najtańszych klawiaturach, wspomożone zostały "klikaczem", który to, jest źródłem charakterystycznego chrupnięcia.

Jest to niestety, główny frasunek klawiatury takiej kwoty, gumowe kopuły są niesamowicie skwapliwe do zatracenia swoich pierwotnych właściwości, prowadząc do niekonsystentnego działania w relatywnie zwięzłym okresie czasu.

"Clicker" również nie jest wiekuisty, z czasem eksploatacji, może po prostu się odgiąć, prowadząc do dziwnych anomalii dźwiękowych.

Klawiatura jest naprawdę słabo wykonana, odkształcić jest ją nazbyt łatwo, a sama waga zdaje się być niewielką - 950 gramów.

Set klawiszy wykonano z tworzywa ABS, metodą "laser-etching" - faktura utrzyma się do około roku, po tym okresie zaczyna się proces marcia.

Niestandardowy układ klawiszy i charakterystyczny montaż klawiatur membranowych, niemalże uniemożliwia wymianę fabrycznego zestawu.

 

Sharkoon SGK3: https://bit.ly/30zlJDv

Sympatyczna klawiatura, waga półtora kilograma, jest nieosiągalna dla klawiatur rodzimego rynku.

Stabilizatory będące wzorem Cherry, spełniają swoje zadanie poczciwie.

Set keycapsów wykonany z wrażliwego tworzywa ABS - pozostałości przeznaczyłbym na wymianę klawiszy.

Budżetową, acz naprawdę fajną możliwością, jest produkcja NPKC: https://bit.ly/2M1CUui

Powątpiewam w ogólną fabrykację, wyglądają na znamienny zestaw Hardcap, stosowany w Durgod K320, jednakże są zupełnie w porządku.

Materiał, to tworzywo PBT - odporne na wysoką temperaturę, promienie UV, proste rozpuszczalniki i wytrawianie się podczas eksploatacji plastiku, jest naprawdę wielce cenionym zastosowaniem.

Oczywiście, nie są transparentne.

 

Dopytaj proszę sklep o wersję podświetlenia, model SGK3 występuje oparty o układ DIP i SMD, zalecam skrupulatnie zintegrowane diody z obwodem drukowanym, czyli wspomniane SMD, wyglądają tak, a DIP "through-hole" tak.


W temacie: Filco, czy Leopold?

18 maj 2019 - 01:26

Wybacz za karygodne wprowadzenie Cię w błąd.

Keychron implementuje przełączniki bez jakiekolwiek "brandowania", nie wyglądają na produkcję Kailha - jest to wysoce kwestionujący element.

Przede wszystkim, casus wyboru, to wyłącznie niski profil klawiszy - jeżeli nie będzie on dla Ciebie istnym katharsis, naprawdę zalecam w takich okolicznościach wybrać Anne Pro 2, klawiaturę znacznie intratniejszą, o przyjemniejszej eksploatacji, szczególnie na przełącznikach Kailh Box White.

 

Podlinkowany sklep, posiada również w podaży iKBC MF108, niestety wariant na Cherry MX Blue, ostał się w wersji ISO-DE.

Cena wygląda podle - 180 Euro.

 

"Teraz musze sie tylko zastanowić, czy brac klawiature czarną, czy czarno-granatową (podoba mi sie to zestawienie kolorów). "

Nie pomogę, wybrałbym schludne, nostalgiczne połączenie "Two-tone";)

 

"Czy w tej kwestii potrafisz tez cos polecić?"

Seria Logitech Illuminated prezentuje się przyzwoicie; K740, K750, K760, K780, K810.
Cholernie trudzę się znalezieniem merytorycznego źródła, recenzji jest naprawdę uboga ilość - zalecam sprawdzenie przed zakupem, niechętnie wezmę odpowiedzialność za nabycie.

W temacie: Filco, czy Leopold?

17 maj 2019 - 18:01

Kolorem, oznaczyłem tekst abstrahujący od głównego wątku, napisany wyłącznie w celach informacyjnych, oraz z poczucia ciekawości.

 

Zapomniałbym, nierozłączna i koronna cecha klawiatur Leopold - profil klawiszy.

Decydująco najpopularniejszym profilem, jest tak zwany OEM.

Profil FC900R, to bliźniacze kontury profilu Cherry, nazywany potocznie "Step Scuplture 2".

Filco naturalnie wytłacza profil OEM, bardzo dobre porównanie grubości keycapsów, które wpływa również na tłumienie pogłosu.

Ewidencja przedstawionych profili, zawiera również takie egzotyczne słowa jak "ALPS", "SA" czy "Apple".

ALPS był bezpośrednim adwersarzem Cherry, poczynając produkcję własnych przełączników we wczesnych latach osiemdziesiątych, współmiernie z Cherry i serią "MX".

Manufaktura chełpi się wieloma produkcjami dla Apple, wykorzystującymi autorskie przełączniki - są to naprawdę ciekawe klawiatury, ich estyma podlega wyłącznie ALPS-owi, skrupulatne przełączniki zdobyły wiele serc.

Wraz z tykaniem zegara, personalne komputery stawały się coraz tańsze i codzienne, tym samym zaczęto stosować uboższe materiały, co linearnie doprowadziło do przełomowego momentu i degresji - permanentnego zastosowania "rubber dome" - klawiatur znanym nam, jako potocznie membranowe, opierające proces aktywacji o gumowe kopuły.

Przełączniki ALPS-a były dosłownie skomplikowane, stosunkowo niezbyt żywotne i wymuszały generyczny montaż - rynek konsumencki, szybko zweryfikował ekstrawagancję tych przełączników, doszczętnie wyplewiając je z listy konkurentów, na której Cherry wiodło prym.

Sławetna "przypominajka" ich świetności, to enkodery dla myszy w ciągłej produkcji - ALPS jest najlepszym dostawcą komponentów do scrolli.

Linia "SA", to naprawdę odległe czasy, maszyn do pisania czy pierwszych komputerów alias "Terminal", wykorzystujących klawiatury IBM - Beamspring, które były protoplastą klawiatury IBM Model F, a ta później również Model M, czyli istnych ikon personalnych komputerów i... imażu procesu degradacji materiałów.

Cherry obecnych czasów również ramoleje, konsystencja przełączników jest nieporównywalna z produkcją lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych.

Wyprzedało również część manufaktury - narzędzia do wytłoczenia keycapsów z tworzywa PBT, zostały zakupione przez Gaterona, a do wytłoczenia z tworzywa ABS, przez rodzimą firmę "GMK".

Jeżeli kiedykolwiek będziesz miał zamiar zakupić set klawiszy PBT bez nadruków, tzw. "blank keycaps", solennie zalecam właśnie Gaterona, na jego podstawie tworzone są keycapsy "EnjoyPBT", który to nakłada czcionkę metodą "dye-sub", sprzedając set pod własną nazwą.

GMK z wachlarzem możliwości, przypomina wręcz podaż limitowanych edycji przedmiotów, które ludzie zakupują wyłącznie w celu sprzedania ich drożej - krótkie czasowo możliwości nabycia, w wyjątkowych kolorach.

Standardowo koloryzowane komplety, wyceniane są na zawrotne sto pięćdziesiąt dolarów, czyli naprawdę solidnej klawiatury, a przecież wykonane są z materiału ABS.

 

"Jeżeli w normalnym uzytkowaniu litery sie wycierają przez pół roku, to u mnie tzw. "dobry miesiąc" oznacza postawione 100 000 znaków."

Klasyczna czcionka powinna ostać się przyzwoity epizod na osi czasu, podmiotem całego kramu, jest oczywiście wycieranie się faktury tworzywa ABS, które z czasem staje się konwencjonalnie śliskie.

 

Mimo anemicznej dostępności, jest kilka witryn sklepowych, które umożliwiają nabycie tak niecodziennych klawiatur.

CandyKeys (DE): https://bit.ly/2HwDDOD

Niestety, jak możesz zauważyć, przelicznik dolarów na euro, jest niemalże równy 1:1, doliczyć trzeba oczywiście wysyłkę, co finalnie ukazuje podobną kwotę, co kupno klawiatury zza oceanu, mimo wszystko, wciąż lukratywniej - dolar ostatnimi czasy, ma bardzo wysoki kurs.

 

Bardzo sympatyczną klawiaturą, która nie godzi tak brutalnie portfela, jest iKBC C104.

iKBC: https://bit.ly/2GAd77I

"Double-shot" PBT, przesmarowane stabilizatory Cherry.

 

 

Kwestia klawiatury dla znajomego:

 

Relatywnie niedawno, koncept mechanicznych klawiatur "low-profile" obudził się i wyszedł z gawry, przynosząc całkiem przyzwoite domysły.

Kailh, który doszczętnie odbija piętno na Cherry, rozpoczął produkcję "Kailh Chocolate White", przełączników, które adaptują autorski mechanizm z serii "Kailh Box White".

Przełączniki modeli "Box", wykorzystują "click bar", w miejsce dwóch metalowych elementów, odpowiadających za "feeling" w przełącznikach Cherry MX.

Linkuję merytoryczne materiały: 

Kailh Box White: https://bit.ly/2SPwz3K - również ukazana jest szczodra anatema, na temat Cherry MX Blue.

Kailh Chocolate White: https://bit.ly/2VMyICY

Niestety, problem związany z klawiaturami "low-profile", jest niebotyczny.

Tak naprawdę, żadna z wysoko pozycjonowanych manufaktur nie zainteresowała się produkcją klawiatury z nowymi przełącznikami Kailha, ponadto klawiatury wykorzystujące istniejące przełączniki Kailh PG1350, jak prozaiczne "Blue", nierzadko implementowane są w klawiaturach o niskim profilu, które niestety są wyższe, niż te w laptopach.

Kolejną sprawą, jest ogromna niewiadoma jakości - klawiatury produkowane w adekwatnym, niskim profilu jak te w laptopach, są wykonywane przez niszowe fabryki, co prowadzi do różnych problemów związanych z użytkowaniem.

Następującym szkopułem, są klawisze z tworzywa ABS i niewymienność zestawu na tworzywo PBT.

 

Havit HV-KB390L ft. Kailh PG1350 Blue: https://bit.ly/2JrjkoV

Sharkoon PureWriter ft. Kailh PG1350 Blue: https://bit.ly/2LPxbr8

 

Coś z rzeczywistym "low-profile":

Hexgears X-1 ft. Kailh Chocolate White: https://bit.ly/2YySWNq - klawiatura miała premierę w witrynie "Kono", opiniowana naprawdę różnorodnie: https://bit.ly/2ySR4nB

Keychron K1 ft. ?: https://bit.ly/2N53LCB

 

Jeżeli aprobujemy klawiatury nie-mechaniczne, z powodzeniem można rozglądać się za wytworami Logitecha tudzież Microsoftu, opartych o mechanizm nożycowy.


W temacie: Zmiana rozdzielczości a czułość myszki?

16 maj 2019 - 15:29

Większa rozdzielczość nie zmniejsza czułości i vice versa, tworzy się najzwyczajniej ułuda, wynikająca z dodatkowych pikseli do przebycia.