Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

HardCorak

Rejestracja: 18 sie 2013
OFFLINE Ostatnio: 30 sty 2020 12:32
-----

Moje tematy

Jaka obudowa + jej wyciszenie

11 styczeń 2020 - 18:04

Witam. Jakiś czas temu złożyłem pc i ważną rzeczą na której mi zależało było to aby był niesłyszalny. Po części się udało.

 

- Pół pasywny seasonic focus+ gold 550w.

- Macho rev b + ryzen 2700 500-600rpm

- gtx 1070 palit gamerock po uv i lekkim obniżeniu mhz 600-800 rpm w grach

- tylko dyski ssd. 

 

Ogólnie wentylatory praktycznie niesłyszalne w zamkniętej obudowie.

 

Jednak pozostał jeden problem. Pisk cewek na karcie graficznej. Nie potrafię rozwiązać tego problemu. Jako że komputer jest tak cichy jest to dla mnie wyraźnie słyszalne. Nie ma znaczenia też wersja karty jedne piszczą mniej inne więcej ale i tak każda mnie irytuje nawet gtx 1050ti.

 

Postanowiłem więc że wyciszę obudowę. Na próbę w starej obudowie którą teraz mam zalman z3 przyłożyłem testowo zwykłą tekturą na tył górę przód i efekt był naprawdę zadowalający. Może nie było to pełne wyciszenie ale w jakiejś innej dużej obudowie wypełniając komputer piankami akustycznymi czy matami wygłuszającymi dałbym radę uzyskać satysfakcjonującą dla mnie pełną ciszę.

 

Pytanie tylko jakich materiałów wygłuszających użyć i jak je umieścić tak aby przepływ powietrza nie był tragiczny. Jeśli chodzi o obudowę myślałem np o armisie ar7.