Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

wujaszekv

Rejestracja: 30 lip 2013
OFFLINE Ostatnio: 25 sie 2016 09:55
-----

Moje posty

W temacie: 100 % użycie dysku (czasami procesora) w Windows 10

24 sierpień 2016 - 15:47

Można spróbować sklonować całe partycje w układzie jeden do jednego albo nawet dysk 1:1. Ale nie wiem czy błędy dyskowe tego nie uniemożliwią, choć spróbować nie zaszkodzi. Będziesz potrzebował do tego odpowiedniego oprogramowania. Darmowy MiniTool Partition Wizard albo Acronis True Image.


Niestety uniemożliwiają :( No nic pozostało mi po prostu przekopiować pojedyncze najważniejsze zapisy na dysk zewnętrzny i wymienić ten dysk. Na nowym postawię system i mam nadzieję, że nie będzie już takich problemów. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

W temacie: 100 % użycie dysku (czasami procesora) w Windows 10

21 sierpień 2016 - 10:54

Przerabiałem ten problem u siebie. Takie kwiatki pojawiały się same z siebie a co ciekawe było to po aktualizacji z windowsa 7. Niestety albo stety ale pomógła ponowna instalacja windowsa już 10 na czysto. Jeśli masz jakieś ważne dane to jednyną opcją kupić/pożyczyć dysk zwykły/przenośny i zrobić backup. Można też spróbować opcji napraw po załadowaniu instalatora windy.

W Twoim przypadku obeszło się bez kupowania nowego dysku? Popróbuję jeszcze w ciągu tygodnia z tymi programami, które @gepardmak zaproponował do klonowania partycji, bo przy zwykłej kopii zapasowej wyskoczył jakiś błąd na koniec (postaram się wrzucić komunikat jak ponowię próbę jej zrobienia, bo za pierwszym razem dziewczyna zamknęła okno dialogowe)


W temacie: 100 % użycie dysku (czasami procesora) w Windows 10

19 sierpień 2016 - 19:35

Niestety na tym dysku jest sporo ważnych danych, więc po prostu teraz zrobię kopię zapasową wszystkich partycji na dysk zewnętrzny i najprawdopodobniej zamówię nowy dysk. Mógłbyś mi jeszcze przybliżyć jak później miałoby wyglądać przywracanie tych danych na nowy dysk? Musiałbym od zera postawić system na nowym dysku, a następnie skorzystać z kopii zapasowej i w ten sposób dotarłbym do punktu w którym jestem tylko ze zdrowym dyskiem?


W temacie: 100 % użycie dysku (czasami procesora) w Windows 10

19 sierpień 2016 - 18:18

Raczej przyczyną Twoich problemów będzie dysk. Niestabilne sektory, później relokowane sektory, może nie ma tego jeszcze dużo ale wszystko zależy od tego gdzie są. Przeprowadź error scan programem HD Tune, stwierdzisz gdzie i ile jest tych bad sektorów. Określimy w ten sposób czy dysk nadaje się do wymiany czy może jeszcze posłuży. Tak czy siak cenne dane należy zabezpieczyć kopiujące je na inne nośniki. 

Trochę to potrwało, ale wrzucam raporty z HD Tune:
http://imgur.com/pdqvGGn

http://imgur.com/a/0qQFM

http://imgur.com/a/IIqKu

Tak w ogóle to bardzo dziękuję, że mi pomagacie :)


W temacie: 100 % użycie dysku (czasami procesora) w Windows 10

18 sierpień 2016 - 19:39

Możesz wrzucić screen z crystaldisk info. Może dysk ma bad sektory i zamula.

http://imgur.com/a/CkUco

Tak to wygląda, mam wrzucić tutaj resztę atrybutów? Na żółto jest tylko ten jeden podświetlony.
@gepardmak Malwarebyte nic nie wykrył.