Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

leto87

Rejestracja: 27 lip 2013
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 21:03
***--

Moje posty

W temacie: Fotografie przez Was zrobione

21 październik 2018 - 20:57

Screen_Shot_10-21-18_at_09.52_PM.PNG

pentax k-r vs samsung galaxy 8 :D


W temacie: Siłownia!

11 październik 2018 - 12:34


Lubię taką prostą metodę na trening jaki przedstawia Clarence Kennedy. Ostatnio podszedł do mnie trener na siłowni i powiedział że nie powinienem robić samych przysiadów.
Ogólnie to nie rozumiem po co wszyscy skaczą tak ze sprzętu na sprzęt.. Nawet się nie zdąża spocić. Ktoś raz podszedl do mnie gdy robiłem martwy ciąg, chciał się dołączyć. No i zrobił 3 serie po 10 jakimś małym ciężarem..


W temacie: Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko

28 wrzesień 2018 - 12:30

Religijność nie wynika z siły argumentów a z osobistych przeżyć i potrzeb psychicznych. Ateizm to racjonalne i chłodne podejście do świata. Tak ostatnio powiedział jeden z racjonalistów. Trudno się z tym nie zgodzić.


W temacie: Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko

25 wrzesień 2018 - 09:03

Ateizm nie jest żadną doktryną...
 

Pytanie nie jest czy bóg istnieje, tylko co skłania ludzi do praktykowania religii. Indoktrynacja za dzieciaka, strach przed piekłem, tradycja, chęc przynależności do grupy, czy poprostu że każdy Polak musi być katolik? Wielu sobie tłumaczy, że ktoś musiał stworzyć świat dlatego jest bóg dlatego warto mieć religię. A że w Polsce przodującą religią jest katolicyzm to nim jest. Młodzi tak często wpadają w sidła tej sekty..
Jest też metoda na dobroć, oaza, caritas, jakaś wspólnota która pomaga. Ludzie czują się lepsi gdy pomagają, nawet modlitwą. W tym wypadku często starsze osoby, oddają pieniądze na tace, rydzyka, myślą że czynią słusznie.
Osoba społecznie odrzucona, inna niż pozostali, może zostac księdzem. Wydaje się jej że nikt jej nie rozumie, dlatego dużo myśli nad swoim losem..  wtedy dochodzi do wniosku, że ta osoba z kórą wewnętrze rozmawia to nie on sam ale bóg, wtedy pojawia się "powołanie"..
Chyba ostatni przykład, to gdy ktoś oczekuje że bóg mu coś da, spełni jego prośby. A jak mu nie spełnia, to jeszcze bardziej wierzy że bóg mu chce tym coś  pokazać. Nieś swój krzyż tak jak Jezus to robił.

Podsumowując, religia wynika ze słabości człowieka, niewiedzy, skomplikowania jego natury, humanizmu.. Tak właśnie ludzie dają się złapać w sidła sekty. A innych mają za nienormalnych..


W temacie: Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko

18 wrzesień 2018 - 11:08

Czy Jezus naprawdę istniał? dziwne byłoby gdyby istniał tylko jeden.. Jezus to było popularne imię, a chrystus to tytuł który dostał w nowym testamencie. Poprawnie to on był Jezus z Nazaretu. Nie ma żadnych podstaw żeby Jezusa Chrystusa nazywać postacią historyczną.