Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

werywolf1

Rejestracja: 04 lip 2013
OFFLINE Ostatnio: 28 lip 2019 14:39
-----

Moje tematy

Szare i kolorowe paski poziome przy włączaniu komputera

03 lipiec 2019 - 15:07

Witam,
W poniedziałek wieczorem w czasie przeglądania internetu komputer całkowicie mi się zawiesił i jedynym rozwiązaniem był reset. Od tego czasu miałem non-stop czarny ekran włączając komputer (pomimo dźwięku pikania płyty głównej i włączania się wentylatorów, karty graficznej (LEDy), zasilacza, dysków itd.). Wczoraj sprawdziłem okablowanie wewnętrzne i wszystko było na swoim miejscu. Dzisiaj po przejrzeniu kilku forum pomyślałem, że mogła być to sprawa z Biosem lub płytą główną, więc zdemontowałem kartę graficzną, by mieć dostęp do baterii i po resecie, komputer się odpalił z powiadomieniem, że miałem Bios uszkodzony. Po sformatowaniu kompa (które windows zaproponował) wszystko działało ponownie, więc wyłączyłem go i zamontowałem ponownie kartę graficzną i od tego momentu zamiast mieć czarny ekran to pojawiają się szare i kolorowe paski poziome (wiedząc, że LEDy karty graficznej i wentylatory normalnie się włączają). Czy jest to spowodowane kartą graficzną, która się uszkodziła i spowodowała całe to zamieszanie? Jest może jakieś rozwiązanie, które nie doczytałem w internecie?

Komputer:
i5 2500k
gtx 1070 od MSI

DDR3 1866mhz hyperx 8gbx2
i płyta główna od gigabyte g1 sniper m3

Dziękuję bardzo za pomoc.
 


G-Sync: widoczne linie poziome przy małej ilości fps

25 wrzesień 2018 - 15:29

Witam,

Kupiłem swój pierwszy monitor z funkcją G-Sync, jednak ostatnio zauważyłem podczas grania, że kiedy mam poniżej 70/80fps zaczynają być widoczne linie poziome.

 

Zdjęcia z gry Far Cry 5:

 

Patrząc w niebo (100fps):

Patrząc w dal (60-80fps):

 

 

Mowa o monitorze aw3418DW (nie podkręcony, czyli 100hz) połączony z gtx 1070.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Edit:

Wyłączyłem komputer i zrobiłem test matrycy (przytrzymując trzeci przycisk OSD) i nawet na teście są widoczne dane "paski". Słyszałem, że G-sync może mieć wady, ale to nic nie ma wspólnego z G-syncem skoro komputer jest wyłączony.