Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

lonialomax

Rejestracja: 19 maj 2013
OFFLINE Ostatnio: 09 lis 2018 20:19
*****

Moje posty

W temacie: I5 8600K Stock i freezy w occe, prime95

09 listopad 2018 - 20:21

Jak to OC wykonujesz? Zacznij od niewielkiego zwiększenia mnożnika CPU ratio np. na x45 i nie ruszaj napięć. Sprawdź stabilność w systemie. Powinno to wyłączyć funkcję EIST odpowiedzialną za IA: Max Turbo Limit. Trochę dziwne to co piszesz o dyskach HDD nie za bardzo widzę powiązanie ich z działaniem testów. Jedyne co mi się nasuwa to usługa Windows search jeżeli włączona to miele po dyskach i z używa zasoby CPU i RAM. Również możliwe jest, że we  właściwościach systemu masz włączoną ochronę dla wszystkich dysków w PC czyli punkty przywracania systemu.


W temacie: Dysk SSD nie jest bootuje w latpopie

09 listopad 2018 - 19:40

Przełącz Launch CSM na Enabled. Pokaż jeszcze opcje dla zadki Sata Configuration.


W temacie: Dysk SSD nie jest bootuje w latpopie

09 listopad 2018 - 17:46

Jaki laptop? pokaż screeny z ustawień biosu.


W temacie: I5 8600K Stock i freezy w occe, prime95

09 listopad 2018 - 17:13

Wczytaj w biosie Ustawienia domyślne, zatwierdź i po uruchomieniu pokaż Screen z HWiNFO. Aha, IntelBurnTestV2 nie uruchomił się czy tylko nie wystartował test?

Po ponownym przeglądnięciu loga znalazłem jeszcze odczyt z parametrów CPU IA: Max Turbo Limit. Masz cały czas włączony, co przy procesorze z literką K nie powinno mieć miejsca.


W temacie: Reset komputera bez powodu.

09 listopad 2018 - 17:05

Czy w tym zakończeniu rurki Heat-pipe jest dziurka? jeżeli tak to cooler do wymiany, ale nie powinno to mieć wpływu na pracę PC. Jeżeli już to przy obciążeniu przez wzrost temperatury CPU. Jak brak bluescreena to podmieniaj zasilacz do zweryfikowania czy to nie jego wina. Możesz jeszcze przy obecnym posprawdzać wszystkie połączenia podzespołów ( odłącz i podłącz).