Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Arekabat

Rejestracja: 18 maj 2013
OFFLINE Ostatnio: 05 mar 2020 12:20
-----

Moje posty

W temacie: AMP i DAC do Hyperx Cloud Revolver

05 marzec 2020 - 11:56

Ok, chłopy wyszło tak że za 700-800 słuchawki wezmę pierw, a potem będę chciał dokupić DACa do nich dopiero. Potrzebuje dosyć solidnej konstrukcji bo na pewno będą używane z tel, nie koniecznie muszą chodzić bez DACa bezpośrednio z tel (domyślam się że nie wszystko ta biedna komórka uciągnie) jeśli mobilnie, może być że z DACem tylko pociągną. Lubie jak muszle są większe trochę i zakrywają całe ucho. Muszą być wygodne w czasie wielogodzinnego używania, mile widziane welurowe pady lub jakieś inne miękkie. Waga jakoś mocno mi nie robi różnicy. 

Sam DAC nie zmienia się budżet puki co.
Chyba że bez DACa ale jakieś konkrety (wiem że w sumie nie jest to jakoś wiele ale dla mnie jest) za np 1300zł się szarpnąć i będzie lepiej. Co mówicie na moje pomysły?


W temacie: AMP i DAC do Hyperx Cloud Revolver

24 luty 2020 - 16:25

Nie musi być zasilany z USB bo przede wszystkim ma być używany w domu, ale jeśli by był to też fajnie. Telefon mam OnePlus 5 więc powinien zasilić DACa, ewentualnie powerbank 20000mAh załatwi sprawę.

1000zł to zdecydowanie za wiele i za tyle to prędzej słuchawki bym wziął ale to jeszcze nie czas.

Wtyk nie ma znaczenia, jakieś przejściówki pewnie nawet mi się gdzieś walają, a jak nie to nie jest to problem.

Fajnie jak bym w przyszłości (czasem nawet niedalekiej) mógł spokojnie podłączyć pod niego jakieś słuchawki za 600-900zł i nie martwić się wy mianą wzmacniacza. 

 

Wejście optyczne bardzo  mile widziane.


Panowie konkretnie bez wywodów o magicznych kablach i audiovoodo, bo to każdy kto ma trochę rozumu po zobaczeniu cudów takich jak kryształy zawieszane na kablu (nie pamiętam jak miały działać ale polew miałem srogi) ogarnie, że to jakieś jaja są i ktoś tu niezły biznes znalazł na jeleniach i ciemnocie. Świgacie tymi nazwami trochę chaotycznie i mi mącicie szczerze powiem ale puki co obczajam tego FIIO K3 DAC+AMP i jest moim faworytem z tego co podaliście więc pewnie go wezmę.

Najgorsze w audio jest to że ile uszu tyle zdań na jakiś temat i ciężko samemu wybrać kierując się tymi opiniami, jedynie jakieś rażące wady idzie wyłapać (i też nie zawsze). Moja mania wybierania wszystkiego nie na odpierdziel, tylko po sprawdzeniu tak dogłębnym jak się da nie pomaga też za bardzo, modeli i firm jest taka masa że wybierał bym rok, a ze względu tak ciężkiej do zmierzenia lepszości pewnie i tak bym utknął pomiędzy kilkoma modelami.

Dobrze że wypowiada się kilka osób i dyskusja jest ożywiona ale trochę za głęboko zabrnęliście Panowie. Zdaję sobie sprawę że za te pieniądze nie będzie najwyższej półki i wszystko idealnie nie będzie nigdy, dopłacić bym mógł więcej ale te 600zł ustaliłem sobie budżet, tego się trzymam i za tyle musi mi wystarczyć (chyba że ma być sajs co nic mi nie da to wcale nie wezmę) bo dokładać można zawszę i w nieskończoność. 


W temacie: AMP i DAC do Hyperx Cloud Revolver

23 luty 2020 - 02:26

Co konkretnie z tej Auny i Toppinga proponujesz (też nie za jakieś kosmiczne pieniądze)?

Myślałem że podałem model płyty pod którą będzie to aktualnie pracować ale zapomniałem widocznie b450 aorus pro, ma wejście optyczne i tak myślałem co by go nie wykorzystać.

EQ staram się używać zawsze i czasem sporo czasu siedzę zanim znajdę ustawienie mi pasujące więc lepiej żeby sprzęt żadnego ciepłego brzmienia czy innego zniekształcenia nie miał bo regulacją to ja się sam zajmę.

APO EQ chciałem używać ale nie chce działać coś, odpala się i niby wszystko ok ale nie reaguje kompletnie nic, z tym mogę jeszcze pokombinować głębiej bo po godzinie mi się odechciało bawić ostatnio.

Czy Cloudy były faktycznie aż tak mega lepsze to nie powiedział bym szczerze, po zabawie z EQ jakość odsłuchu była dla mnie podobna ale z uwagi że jak jeżdżę rowerem to też jakieś słuchawy muszę mieć a Revolvery mniej wygłuszają i nie są tak niebezpieczne (bo Cloudy przy bardzo niskiej głośności dosyć sporo wygłuszały) i że potrzebowałem przy okazji jak mówiłem szybko słuchawek wielofunkcyjnych to padło na Revolvery. Nie narzekam bo nie potrzebuje super, mega, wypas, kit wie czego, generalnie chcę zwiększyć jakość odsłuchu i ciut głośność. Słuchane będzie z CD, plików w formacie FLAC i niestety youtube (tak wiem kijowa jakość).


W temacie: ASUS m5a99fx pro r2.0 i TPM-M R2.0

20 luty 2020 - 20:26

A pozbyłem się już tej płyty i teraz mam b450pro gaming aorusa i ryzena 1700x. Ale ma ją znajomy więc jeszcze sprawdzę to co mówisz czy pomoże. Tak czy inaczej dzięki za chęci.