Skocz do zawartości

MrOhay

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

1 obserwujący

O MrOhay

  • Tytuł
    Amator
  1. Wcześniej jak kręciłem, dobre 7 lat temu to była ta sama sytuacja. Stabilne 4.2 i wywrotka przy 4.3 Nigdy wyżej nie doszedłem. Wtedy zasilacz był świeży procesor mam od nowości.
  2. Gdyby udało się osiągnąć taki wynik to byłoby już fajnie. Wyłączyłem go całkowicie, Wyłączyłem X.M.P, ustawiłem bios według Twoich instrukcji i jest tak jak było. Procek na 4.3 wstaje do pulpitu, ale po 10 sekundach OCCT wyłącza się komp. Przy 4.2 dalej jest stabilny, temperatury 60 stopni w stresie, tylko na 2 rdzeniu 70. Z temperaturami nie ma problemu, więc już zacząłem się bawić zanim oddam go na nałożenie nowych past. Masz jeszcze jakieś pomysły co do wyższego OC?
  3. Dzięki dobry człowieku Zanim wezmę się za dalsze podkręcanie, planuje go oddać do znajomego, który nałoży mi świeże pasty. Te, które mam teraz były nakładane ponad rok temu, myślę że warto je odświeżyć przed dalszym OC. Chieftec 600w. Jest tak stary jak reszta, choć nigdy nie było z nim problemów. Pomóż mi ocenić, czy kręcenie powyżej aktualnego, stabilnego 4.2 ma sens porównując ryzyko/korzyści. Tak, jak był na auto, a po tym ustawiłem profil X.M.P to komputer dostawał freeza przed pulpitem. Dopiero jak ustawiłem X.M.P i zmien
  4. Nie mogę zmienić OC Genie na Disabled, mogę ustawić tylko default lub custom i przy custom wybrać dodatkowe opcje. Zostawiłem na default. CPU Core Engine nie ruszałem, przeszedłem od razu do Power Technology, włączyłem to i pojawiły się dwa nowe pola. Enhanced Turbo i EIST. Włączyłem Power Technology, Enhanced Turbo, EIST zostawiłem wyłączone i do tego ustawiłem 255/255 w Power Limitach i zegary ustawiły się elegancko. Pięknie dziękuje dobry człowieku. Mam natomiast kolejne pytanie. Poniżej załączam aktualne ustawienia BIOS, czy pomoglibyście mi wykręcić le
  5. Czołem, Mam problem z podkręceniem procka i5 3570k na płycie MSI Z77A-G45. Jakieś 7 lat temu podkręciłem go na 4.2 i hulał do tej pory. Musiałem jednak pogrzebać przy kompie, co spowodowało reset biosu i zmuszony jestem teraz podkręcić go raz jeszcze. Mam jednak od kilku dni duży problem, czytałem fora, oglądałem poradniki na youtube i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Problem polega na tym, że mimo tego, że w biosie zmieniam taktowanie procesora to po wejściu w system - rdzenie działają cały czas na standardowym 3.4. Mogę ustawić 4.5 w BIOSie, wchodzę do systemu i CPU-Z oraz OCCT
  6. Tylko ja nie wiem jak mam to zrobić, bo napięcia jak i mnożniki są zablokowane. Dopiero jak wejde w opcje oc genie to moge w nich grzebać. Nie wiem kompletnie dlaczego. Zaktualizowałem BIOS i teraz system mi się nie podnosi. Co się dzieje????? Sprawa rozwiązana. Natomiast, szukam kogoś kto przejdzie ze mną przez OC wyżej wymienionego sprzętu.(procesora). Mam z tym spore problemy a nie chce brnąć w to dalej, żeby nie zrobić jakiegoś kuku. Jeśli ktoś wie jak dobrze kręcić na tej płycie głównej z tym biosem, prosze o kontakt na forum, na skype(roger_barton1) bądź gadugadu(9220661). Pozdrawiam.
  7. Witam, Zdecydowałem się zmodernizować swój sprzęt o nowe pamięci ram i karte grafczną. Po zainstalowaniu nowych komponentów, zdecydowałem się, że czas podkręcić procesor.(i5 3570k) Wszedłem w bios i chciałem zobaczyć jak sprawa się będzie miewać przy odpaleniu opcji OC GENIE II dostępnej na mojej płycie głównej. (MSI Z77A-G45). Ku mojemu zdziwieniu, po odpaleniu tej opcji(automatycznie taktowanie wskoczyło z 3.4 na 4.2 + RAM z 1600mhz na 2133mhz) i wejściu do biosu, po minucie komputer sie zacina i pomaga jedynie reset. Kiedy dojdzie do odpalenia systemu, komputer również albo sie zacin
  8. Wszystko w normie, mogłem na początku już zainstalować system od nowa. To pomogło! Dziękuję za pomoc i przepraszam za moją ignorancje.
  9. Już resetowałem za pomocą wyciągnięcia bateryjki.
  10. Jutro się tym zajmę, jednak więcej propozycji mile widziane, bo naprawdę mam już dosyć tego sprzętu. Stara płyta siadła, teraz znowu jakieś problemy. Przy włożonym tylko jednym RAMie, komputer włącza się. Wyskakuje komunikat: "CPU or RAM changed." i mam do wyboru albo kontynuować na domyślnych ustawieniach albo kliknąć "SETUP" po czym wejdzie mi w BIOS. Jeśli klikam na domyślne ustawienia to obraz po prostu staje się czarny i nic sie nie dzieje... Co dalej?
  11. Jaki jest sens w tym jeśli system już raz się uruchomił?
  12. Niestety nie mam takiej płyty. Jeszcze jedna sprawa, która mnie zaciekawiła. Wejście na płycie obok procka(nie ATX) na kabel zasilający jest 8-pinowe, a ja mam tam podłączony kabel 4-pinowy, drugie 4 piny są wolne. Czy może mieć to coś wspólnego?
  13. Nie wykonywałem. Komputer w pewnym momencie włączył się, zainstalowały się sterowniki i kiedy już myślałem, że wszystko będzie okej - zresetowałem komputer. Po ponownym włączeniu, ukazuje się logo płyty głównej a następnie czarny ekran i zero reakcji... Nie mam pojęcia co może być powodem.
  14. Mam dwie kostki ram(4gb i 2gb) i jedną jakąś śmieciową, która też ma 2gb. Po wyciągnięciu dwóch i zostawieniu jednej 2gb komputer włącza się jednak wywala bluescreena. Aktualnie przeprowadza się naprawianie problemów, zobaczymy co z tego będzie. Dam znać. Naprawa nic nie dała. Pobawiłem się kościami i jedyny rezultat jaki uzyskałem to to, że komputer zamiast w ogóle się nie włączać, to wyłącza się dopiero kiedy następuje ładowanie Windowsa.(w momencie po wyskoczeniu loga płyty głównej z możliwością wejścia do biosu) Nie wiem co może być tego przyczyną. Jakieś pomysły jak dać sobie z tym rade?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...