Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

isajew

Rejestracja: 05 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 04 sie 2016 20:05
*****

Moje posty

W temacie: Zestawy - Szybkie pytania

29 lipiec 2016 - 23:31

Witam forumowiczów, pozwolę sobie na pytanie w tym miejscu ze względu na liczbę śledzących oraz unikanie potrzeby zakładania nowego tematu, zwłaszcza że liczę na szybką odpowiedź:

 

Posiadam dostarczony przez operatora router DRW-116 podłączony do komputera stacjonarnego wraz z wpiętym do niego (router) modemem LTE, dzięki czemu z dostępu do internetu korzysta TV oraz tablety i telefony etc.

 

Przy wykorzystaniu sieci routera komunikuję ze sobą urządzenia, jednak zależałoby mi na stworzeniu dysku sieciowego z którego po wyłaczeniu komputera mógłbym korzystać na TV, aplitunerze oraz telefonie.  Port USB w routerze z tego co wyczytałem nie pozwala na podpięcie pendriva czy dysku zresztą musiałbym pozbyć się modemu co odcięłoby mnie od internetu.

 

1. Czy zwykły dysk sieciowy podłączony do tego modemu mógłby być widoczny dla wszystkich urządzeń w sieci ? 

2. Chyba (skoro źródłem internetu jest modem wpinany do routera) nie warto szukac routera - o ile takie są - z dwoma portami USB aby w ten sposób wykorzystać jeden na modem - drugi na dysk ??

3. Czy NAS jest jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jeśli tak to jakaś sensowna budżetowa propozycja, nawet jednodyskowego serwera, ze względu na koszty.

 

Pozdrawiam, Marcin