Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

tenjeden

Rejestracja: 29 lip 2012
OFFLINE Ostatnio: 17 sie 2019 14:38
-----

Moje posty

W temacie: Jak podłączyć SPC Corona Kit pod MSI z370m Mortar?

17 sierpień 2019 - 07:17

Te wentylatory potrzebują mało amperów więc śmiało można je wpiąć do jednego gniazda. 

 

W zależności gdzie będą zamontowane może to mieć + jak i - .Jeśli będą zamontowane na górze i na tyle, wydmuchując powietrze z obudowy albo wszystkie trzy na przodzie wdmuchując powietrze do obudowy to właściwie mogą się kręcić tak samo, ważne żeby wypychanego powietrza było trochę mniej niż wpychanego. Daje to dwa pozytywne efekty, kurz wchodzi do obudowy tylko przez wentylatory nawiewu, powietrze opuszcza obudowę nie tylko przez wentylatory wywiewu ale też przez inne szczeliny a najważniejsze, że przez zaślepki pod gpu. 

 

Jeśli będą rozdzielone na nawie i wywiew to warto by też sterować je oddzielnie czyli wpinać w dwa inne wejścia na wentylatory. 

 

Co do gniazda podłączenia pompy, miałem płyty gdzie sterowanie obrotami z tego gnida było np. tylko prądem bez pwm, albo zakres regulacji był ograniczony względem zwykłych gniazd na wentylator. 

 

Możesz śmiało podłączyć wentylatory 3 pin do rozgałęźnika 4 pin. 

 

Nie podłączaj molexem bo będą działały cały czas na maxa.  

 

Przepraszam, że tak późno, ale chciałem serdecznie podziękować za tak szybką, rzetelną i fachową odpowiedź. Obawiałem się, że otrzymam bardziej olewczą odpowiedź, a tu taka niespodzianka.

 

Mam tylko jedną zagwozdkę: "Nie podłączaj molexem bo będą działały cały czas na maxa" - to jeśli podłączę 3pin pod płytę główną to czy czasem i tak nie będą chodziły cały czas na maxa?