Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

deadmau49

Rejestracja: 18 maj 2012
OFFLINE Ostatnio: 31 sty 2015 20:00
-----

Moje tematy

Dysk nie jest widoczny po serii błędów

28 styczeń 2015 - 04:28

Witam, opiszę problem szybciutko i treściwie.

 

Posiadam dysk, który chciałem użyć na PC. Musiałem go sformatować na PC, żeby móc go tam używać. Jest to dysk twardy o pojemności 320GB z konsoli PS3 Slim. Dysk chciałem używać na PC jako, że sama konsola padła przez przerwaną aktualizację systemu (nie można się dostać do Recovery Menu na konsoli żeby go naprawić). 

 

Podłączyłem dysk do komputera kablem SATA (oczywiście razem z zasilaniem), komputer zupełnie go nie widzi. Ani w zarządzaniu dyskami, ani w BIOSIE, ani w programach typu SwissKnife czy Magic Partition. Próbowałem odpalić dysk przez przełączkę USB (dysk w maszynę przez SATA, a z maszyny USB do PC) - bez skutku. 

 

Więc odpiąłem swój główny dysk, podłączyłem ten konsolowy, włożyłem płytkę z Windowsem i próbowałem tam go sformatować - udało się, wykryło dysk, nie można było go co prawda sformatować, ale po kliknięciu "Nowy" stworzyła się chyba nowa partycja (mimo tego, że nadal była pokazana tylko jedna) i wtedy można było sformatować dysk. 

 

Dysk się tak formatował dobre 20 minut, po czym nie z mojej winy komputer został odcięty od zasilania - format został przerwany (który de facto i tak podejrzanie dużo czasu zabierał, bo wcześniej większe dyski formatowałem tam w kilka sekund).

 

Próbowałem więc ponownie powtórzyć format tym samym sposobem, ale dysku już system nie wykrył i nie był on możliwy do wyboru przy instalacji systemu.

 

 

W czym problem? Dysk uda się uratować?