Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Kz3Ko.

Rejestracja: 27 kwi 2012
OFFLINE Ostatnio: 21 wrz 2017 17:52
**---

Moje tematy

Zasilacz ~ 350

15 październik 2015 - 16:14

Z racji, że niedawno spalił mi się zasilacz muszę kupić nowy. Chciałbym by był modularny, to najważniejsze chyba. Cena +/- 350zł.

Spalony procesor lub płyta główna?

04 październik 2015 - 10:26

Wszystko zaczęło się jak wróciłem do domu po tygodniu nieobecności. Próbowałem odpalić komputer, jednak po włączeniu ekran pozostawał czarny. Jednak gdy komputer wyłączałem a potem włączałem po paru próbach wszystko działało jak powinno, więc nie zawracałem tym sobie głowy. Potem ogarnąłem, że po zresetowaniu biosu za pomocą przycisku z tyłu płyty głównej komputer uruchamia się od razu. Tak też robiłem gdy włączanie komputera trwało jakieś 30 minut. To samo zrobiłem wczoraj, jednak po włączeniu wszedłem do biosu i zobaczyłem, że w sekcji bootowanie na 10ciu pozycjach miałem "UEFI Hard disk". Z tego co pamiętam, to wcześniej miałem ustawiony na pierwszej pozycji mój dysk, więc pomyślałem, że to może być źródłem problemu i ustawiłem na pierwszej pozycji mój dysk. Jednak to nie zadziałało i po wyłączeniu komputer nadal nie reagował. Jednak teraz nie pomogły już resety biosu.

 

Pomyślałem, że problem rzeczywiście może leżeć w sprzęcie, bo wcześniej miałem podobny problem który zniknął wyciągnięciu i włożeniu spowrotem kości ram. Spróbowałem i nie działało. Karta graficzna raczej nie jest problemem bo po jej usunięciu wszystko działa tak samo, to samo z dyskiem który zmieniłem na inny żeby sprawdzić. 

 

W sumie nie wiem, czy część z tych informacji jest potrzebna, ale napisałem wszystko jak było.   :cry:

 

PS. Ciężko się to czyta, ale przepraszam, piszę z telefonu i napisanie tego zeszło mi dłuższą chwilę, aż sam zapominałem czy o czymś wspomniałem, czy jeszcze nie. :D


Zestaw do 2000zł

15 lipiec 2015 - 22:54

Kolega mnie prosił o złożenie jakiegoś zestawu do 2000 złotych, dlatego zakładam ten temat.

 

 

  • Zastosowanie komputera : głównie granie w csgo, ale najpewniej też inne gierki
  • Maksymalna kwota : 2000zł
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : prawdopodobnie nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: zostanie dokupiony, prawdopodobnie 1920x1080
  • Specjalne wymagania : -
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu:  -

Rzecz w tym, że chłopak niezbyt chce kupić części używane. Jednak ja wiem, że zestaw z części używanych byłby nieco bardziej wydajny, dlatego prosiłbym jeśli jest taka możliwość o podanie dwóch zestawów - jednego z części nowych i drugiego wraz z częściami używanymi. :)