Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

jakub1t

Rejestracja: 25 sty 2012
OFFLINE Ostatnio: dziś, 13:41
-----

Moje posty

W temacie: Czym sie rozbijasz?

dziś, 05:44

Jeżeli już mi coś przeszkadza to raczej ASR (ASC, TCS, TC) nie ESP, a że to wszystko układy powiązane łącznie z ABS to już nikt nie nadąża co mu nie pasi.
A ponieważ wyłączenie ESP w takiej np. Audi powoduje dezaktywacje również ASR to każdy myśli że mu ESP przeszkadza, a to nie prawda.
Co do ABS tu się zgadzam, czasami puszcza w najmniej oczekiwanym momencie, i tam gdzie bez niego bym zatrzymał się na styk wale w bandę bo piach na torze zobaczył i puścił, ale ogólnie na plus dla niedoświadczonych kierowców szczególnie na lodzie.

Postudiujta sobie...
http://m.auto-swiat.pl/8f329r

 

Oczywiście że jest cała masa systemów , od ruszania jest asr , od poślizgu esp , tylko że samego asr nie da się wyłączyć mając esp .

Dlatego cały czas pisałem o esp , żeby nie pisać całej litanii jak który system działa . Np w bmw miałem asc+t też go wyłączałem , ale w zimie często mi pomagał gdzie nie mogłem bez systemu ruszyć na lodzie to z systemem moc sobie kierował do koła z lepszą przyczepnością i zawsze to pomagało .


W temacie: Czym sie rozbijasz?

wczoraj, 21:29

To nie jest tak że ja 100% czasu naparzam na 100% mocy auta , jadę sobie w trasę to nie dotykam guzika , bo i po co . A i można sobie odsapnąć że w razie wpadnięcia w poślizg system zadziała , chociaż jeszcze nigdy w życiu nie miałem takiej sytuacji aby mnie ten system wyratował z opresji i oby tak zawsze było . Jadąc do pracy mam takie skrzyżowania , że po prostu szybciej włączę się do ruchu używając maksymalnego przyśpieszenia jakie jest możliwe , przy tym nie zajeżdżam drogi i nie spowalniam nikogo . Druga sprawa , to w mercu na szybko nie da się wyłączyć zupełnie tego systemu , jeśli auto wpadnie w boczny poślizg to i tak zostanie z hamowane , System dopuszcza tylko kilkustopniowy uślizg . 


W temacie: Czym sie rozbijasz?

wczoraj, 20:30

Jeździj sobie jak chcesz , a ja to będę robił po swojemu .


W temacie: Czym sie rozbijasz?

wczoraj, 20:25

Może ja się szybciej włączam niż inni ?


W temacie: Czym sie rozbijasz?

wczoraj, 20:21

Kilka stron wcześniej pisałem , żaden z niego potwór . Mercedes C w204 1400kg 213km 300nm . NIestety spalanie jest istotne bo tak pewnie bym na coś mocniejszego polował .