Skocz do zawartości

sapphire9550

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralny

O sapphire9550

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Pierniczycie o pierdołach, zamiast skupić się na konkretach. Nikt jeszcze nie napisał o tym (być może oczywista oczywistość, a może jednak nie), że bardzo prawdopodobne jest, że procki X3 czy X4, nawet jeśli są wspierane przez dany model płyty głównej, będą działać z wydajnością ograniczoną w stosunku do ich maksymalnych możliwości. Przykładowo na płycie AM2+ Asusa na chipsecie nForce 570 Ultra Athlon II X4 działa o jakieś 25% wolniej, niż mógłby na płycie AM3. No ale tak to już jest - kompatybilność wprzód (płyty) / wstecz (procka) musi być czymś okupiona. Pokornie stwierdzam, że jest to i
  2. Osobiście przy kupowaniu komputera raczej nie patrzyłbym tylko pod kątem obecnych gier, ale też na przyszłość, a także w kontekście innych zastosowań - na pewno te 4 rdzenie i5 by się przydały. Moim zdaniem wchodzenie w tej chwili w 2 rdzenie nie jest do końca mądre, nawet patrząc tylko pod kątem gier. Chyba, że gogoartur może sobie pozwolić na wymianę sprzętu co parę(naście) miesięcy.
  3. Z RAMem czasem zdarzają się różne magie, kiedy pomerdanie nimi między slotami czy np. wyjęcie i włożenie (przeczyszczenie złączy?) rozwiązuje problemy.
  4. Moim zdaniem pamięci nigdy za wiele (choć ok, nie sugeruję od razu 16 GB np.) - ktoś kiedyś twierdził, że nigdy nie będzie potrzebne więcej niż 640 KB... Owszem, można potem kiedyś dokupić, pytanie tylko jak będzie z cenami.
  5. W BIOSie specjalnie nie martwiłoby mnie Model Unknown, dopóki dobrze by chodziło. Mi po odblokowaniu stwierdza AMD Six-Core Processor. CPU-Z z kolei może rozpoznawać jako Phenom II X6 1600T lub 1605T. Programy, w których natychmiast widać znaczną różnicę w wydajności pomiędzy X4 a X6, to np. WinRAR (wbudowany test wydajności) i Cinebench 11.5.
  6. Rzecz jest w tym, że program nie ma funkcji autostartu. U mnie wystarczyło ręczne dodanie skrótu do programu z parametrami, o tak: E:\Programy\K10STAT154\K10STAT.exe -StayOnTray -NoWindow -ClkCtrl:1 -loadprofile:1 właśnie w Autostarcie, przez Menu Start.
  7. 4. Nieprawda. Przy odblokowaniu na X6 mnożnik nadal jest odblokowany.
  8. Nie, też tak mam na tej płycie. I tak jak mówi Wulfisko - jest to raczej wina AMD, że 970 tak daje czadu. Ogólnie jestem zadowolony z tej płyty, ale jednocześnie cieszę się, że ma 3 lata gwarancji, bo jednak chyba wysokie temperatury nie służą żadnemu urządzeniu, nawet jeśli jest "Ultra Durable". 8)
  9. A co z tym Samsungiem F3? Jakiś konflikt z płytą/chipsetem?
  10. Hmm, no faktycznie - oglądałem wczoraj ten filmik: ale chyba bez zrozumienia (późno było ) i nie przyswoiłem informacji, że ten koleś używa jednak z 1055T w BIOSie mnożnika 14x, czyli dla 1045T byłoby 13,5x... Ale ogólnie faktycznie te X6 też często da radę samą szyną tak pod 4 GHz? To byłoby bardzo ładnie w moim mniemaniu, nawet gdyby było dajmy na to 3,6 GHz czy te okolice. 8)
  11. W związku z tym, iż wciąż nie podjąłem decyzji co do nabycia procesora, a rozmyślam pomiędzy Phenomami II: X4 960T BE i 1045T różniącymi się o niecałe 50 zł, mam takie pytania: 1. Czy to, że procesor jest Black Edition, oznacza w praktyce wyższy potencjał podkręcania, czy chodzi w tym po prostu o łatwiejsze podkręcanie dzięki odblokowanemu mnożnikowi? Czy w ramach możliwości danej płyty (przyjmijmy np. Gigabyte GA-970A-UD3) procesor nie-BE da się podkręcić tak wysoko jak BE poprzez inne niż mnożnik ustawienia? 2. W ogólności mnożnik 1045T wynosi 13,5x, w Turbo do 16x - czy wartości do
  12. Witam wszystkich, podłączę się pod temat. Jako że Athlon 64 3000+ pomału przestaje wystarczać , też właśnie od nieco ponad miesiąca obserwuję ceny i mając na oku kilka procków AMD chciałbym zapytać o Waszą opinię. Założeniem przy kupnie nowego komputera (tzn. procek + płyta główna + pamięć + grafika + zasilacz, dysk już jest) jest jego przeznaczenie ogólne, czyli niekoniecznie priorytetem muszą być gry, warto też mieć na uwadze, że będzie to zakup raczej na długą perspektywę czasową. 8) Po zakupie dysku pozostały budżet to ok. 1720 zł. Wychodzę też z założenia, że jeśli naprawdę warto do
×
×
  • Dodaj nową pozycję...