Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

bonuz

Rejestracja: 16 sty 2012
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 18:34
****-

Moje tematy

Co Wy rozumiecie przez "stabilne" OC karty graficznej?

29 marzec 2020 - 18:01

Witam,

nie chciałem brudzić w wątku o wynikach podkręcania kart więc piszę tutaj...

 

Wiem, że każdy z Was uznaje trochę inną definicję "stabilności" karty po OC. Z różnymi podejściami przez lata spotkałem się także na forach, w poradnikach itd., ale chciałbym właśnie poznać Wasze różne zdania na ten temat. Ciekawi mnie to, bo albo trafiła mi się bardzo słaba sztuka albo podchodzę zbyt rygorystycznie do oceny stabilności po OC.

 

Tak jak w przypadku CPU najczulszym testem było 6h w OCCT tak w tym przypadku ja uznawałem za stabilne wartości, które nie wykrzaczyły żadnego błędu przy 6h stress-tescie z wykrywaniem błędów (np. OCCT, MSI Kombustor). Tutaj jednak nawet 30 MHz na rdzeniu powoduje błędy.

 

Dodam, że podczas grania oraz w benchmarkach +100MHz na rdzeniu oraz +1200MHz na pamięciach to żadne wyzwanie: https://www.3dmark.com/3dm/45206923?

 

Podczas grania tylko w jednej produkcji wydawało mi się, że dwa razy pojawił się artefakt, a po obniżeniu rdzenia ze +100 na +90 problem ustąpił. Piszę, ze "wydawało mi się" ponieważ gra nie jest idealna i czasami zdarzają się przebłyski lub cienie, gdy wczytuje się zwierzyna (theHunter). Tamte dwa czarne błyski jednak wydawały być się inne od tych typowych glitchy. Co dziwne to nie pamięci a rdzeń powodują u mnie błędy w programach.

 

Co myślicie? Skoro +90 MHz na rdzeniu i +1200Mhz na pamięciach w grach nie skutkuje żadnym obniżeniem płynności oraz żadnymi błędami w wyświetlaniu to mogę to uznać za stabilne OC nawet jeśli programy ze skanerami podają inaczej?

 

Do tej pory przez lata podkręcania masy CPU i GPU uznawałem 0 błędów w skanerach jako stabilne OC, jednak nigdy nie trafiła mi się sztuka, która błędy wykrzacza na +30 MHz.

 

Czekam na odpowiedzi!


Edit:

Upewniłem się właśnie, że w tej grze to jednak artefakty. Po obniżeniu taktowania rdzenia ustały, ale wywaliło sterownik. Zbiłem jeszcze na dół i będę obserwował.


Maskowanie LED na płycie głównej i klawiaturze - czym?

24 marzec 2020 - 11:31

Macie pomysł co nałożyć lub czym zamalować białe diody LED koło banków pamięci na płycie głównej? Nie pasują do całości oświetlenia. Marker na kilka warstw dał liche efekty a dostęp jest mały.

 

Kolejne diody mam na klawiaturze, tylko one są na równo z plastikiem obudowy klawiatury i tu trzeba precyzyjnie już coś nałożyć.


Diody pomalowałem kilka razy czerwonym markerem, ale wyszły blado-różowe, więc teraz tylko na czarno.

Myślałem lakierem do paznokci, ale ten sposób odpada przy klawiaturze.

 

UglV7KV.jpg

 

Nie wiem tylko jak z tą klawiaturą....

 

hwWMQH8.jpg

 

C5JzVBe.jpg

 

 

 


[KUPIĘ] Wentylator MSI ARGB 120mm/140mm

24 marzec 2020 - 17:36

Tak jak w temacie. Może komuś został z obudowy MSI.


Kupiony!

LAPTOP DLA TEŚCIA ZA OK 2000 :D

17 grudzień 2019 - 18:10

Witam!

 

Pomóżcie szybciutko proszę znaleźć coś dla teścia! Jestem prawie zielony w laptopach odkąd sprzedałem swojego Alienware'a chyba z 5 lat temu... Potrzebuję coś takiego:

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:  2000-2200

2) Laptop nowy/używany: nowy, bez żadnych HP Renew czy czegoś takiego

3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15" - FullHD

4) Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): Internet/Skype/Filmy

5) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): dom, wyjazdy za granicę

6) Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa o wzmocnionej odporności, etc.): matowa matryca, koniecznie SSD!, 8GB RAM, wielordzeniowy

7) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.): brak

8) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): z systemem Win10

9) Własna propozycja (model wybrany samemu): https://www.x-kom.pl...-win10-fhd.html

 

POZDRAWIAM, BONUZ! :)


Co to za obrys w Need For Speed Heat?

29 listopad 2019 - 17:11

Witam,

nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić temat, ale wydaje mi się, że to dotyczy monitora i/lub czasu reakcji.

 

Co to jest za twór oznaczony profesjonalnie czerwonymi strzałkami? Tylko podczas jazdy i zwiększa się z prędkością pojazdu. Zabawa z OD monitora nic nie zmienia. To smuga obrysowa związana z monitorem czy efekt w grze?

 

Eg8oOdf.jpg