Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

K-A-M-I-L

Rejestracja: 13 kwi 2011
OFFLINE Ostatnio: 15 wrz 2015 15:13
-----

Moje tematy

Połączenie mostkowe DGT VDSL2 FG4B + TP-LINK TL-WR841N

24 lipiec 2014 - 13:12

Witam forumowiczów. 

Mam problem i ze względu na znikomą ilość wątków na temat urządzeń DGT, piszę na naszym forum. Mam podłączony router dostępowy DGT VDSL2 FG4B pod Neostradę Fiber. Urządzenie otrzymałem od dostawcy, lecz ze względu na dość duży dom, zasięg Wi-Fi generowany przez DGT nie dociera wszędzie tam, gdzie bym tego chciał. 

Posiadam również router TP-LINK TL-WR841N, który chciałbym połączyć z routerem DGT na zasadzie połączenia mostkowego WDS. Czy to jest w ogóle możliwe przy użyciu tych dwóch urządzeń? 

Moim celem jest wzmocnienie sieci Wi-Fi nadawanej przez DGT przy użyciu TP-LINKa, ale nie interfejsem LAN (bo to wiem jak zrobić), lecz używając jedynie sieci bezprzewodowej. 

Pomóżcie rodacy. :)

 


Mysz do gier LOGITECH G500s + oryginalne ślizgacze

26 kwiecień 2014 - 19:13

Mam do sprzedania mysz dla graczy Logitech G500s. Mysz nabyłem 15 marca 2014 r. Używałem ją zaledwie tydzień i pomimo tego, że w pełni jest fantastyczną myszką i jestem z niej całkowicie zadowolony to jednak jest ona lekko za duża dla mojej dłoni. 

Co do jej stanu to jest praktycznie nowa, poza ślizgaczami, które lekko się wytarły, co jest naturalnym procesem. 

Do myszki dodaję oryginalne ślizgacze Logitech dedykowane do modelu G500s. Przyszły nabywca ma zatem z głowy wymianę ślizgaczy przez bardzo długi czas (wg. producenta 500 km) :)  

Co do samej specyfikacji myszy odsyłam na stronę producenta pod poniższy adres:

http://gaming.logite...er-gaming-mouse

Do myszy oczywiście dołączam dowód zakupu będący potwierdzeniem 3 letniej gwarancji producenta, oryginalne pudełko, ciężarki, jednym słowem wszystko, co wchodzi w skład kompletnego zestawu od producenta.

Mysz zakupiłem 15 marca 2014 r. za cenę 299 zł. Zdaję sobie sprawę, że nie sprzedam jej za taką samą kwotę, ale chciałbym dostać te 239 zł przynajmniej. 

Oferta sprzedaży znajduje się pod tym adresem: http://allegro.pl/sh...item=4189470967

Zapraszam!  :)

 

Logitech G500s - problem bólu przy użytkowaniu

02 kwiecień 2014 - 18:37

Ponad trzy tygodnie temu zdecydowałem się na zakup nowej myszki. Wybór padł na Logitech G500s. W owym czasie napisałem również pytanie na Zatrybi.pl z prośbą o poradę przy wyborze. Wątek dostępny tutaj: http://zatrybi.pl/82...-waszym-zdaniem

Początkowy byłem bardzo zadowolony z myszy, ilość przycisków, precyzja, możliwość programowania przycisków, oprogramowanie Logitech oraz wykonanie było dla mnie zdecydowanie na plus. 

Problem zaczął pojawiać się się po jakichś dwóch tygodniach umiarkowanego użytkowania. Zacząłem odczuwać ból i drętwienie dłoni. Do uzyskania przykrych dolegliwości wystarczyło kilkunastominutowe używanie myszki. 

Drętwienie pojawia się w dwóch palcach dłoni, z której korzystam używając myszy - palcu serdecznym oraz małym. Przebiega od środkowego przegubu do więzadła dłoni. 

Oprócz tego doznaję uczucia skręcenia ręki od łokcia do nadgarstka oraz ucisk i tępy ból w okolicy łokcia po wewnętrznej stronie dłoni. Lokalizację bólu i drętwienia zaznaczyłem na poniższym zdjęciu:

ux6h7ceo3obn.jpg

http://files.tinypic...x6h7ceo3obn.jpg

 

Przed zakupem G500s używałem najzwyklejszej myszy Logitech bez jakichkolwiek dodatkowych przycisków z sensorem optycznym. Stara mysz ma zdecydowanie inne gabaryty oraz profil. Jest mniejsza, nieco krótsza i zdecydowanie niższa. Jej kształt bardzie przypomina łezkę, w przeciwieństwie do G500s.

 

4gpasjnzvxxp.jpg

http://images.tinypi...gpasjnzvxxp.jpg

 

Używam chwytu fingertip grip, czasami lekko cofam palce, co daje coś pomiędzy fingertip a claw grip. Mysz przesuwam trzymając ją kciukiem oraz palcem serdecznym, natomiast palec mały spoczywa obok na podkładce. 
Sposób trzymania starej myszy ukazuje poniższy obrazek:

b3bix3f5phtq.jpg

http://images.tinypi...3bix3f5phtq.jpg

 

Nową myszkę staram łapać się tak samo jak starą, gdyż tak jestem przyzwyczajony, lecz pomimo tego ból nie ustępuje. Łapię ją w sposób ukazany poniżej:
nox8izwjgr95.jpg
http://files.tinypic...ox8izwjgr95.jpg
 

Ból jest mocno doskwierający i pomimo tego, że staram się łapać mysz inaczej (palm grip), skręcam nadgarstek, unoszę łokieć, kombinuję na różne sposoby, to i tak na niewiele się to zdaje. 
Staram się również wmawiać sobie, że być może to kwestia przyzwyczajenia i być może powinienem nauczyć się innego chwytu. 

Wyczytałem, że jest to mysz zdecydowanie do palm gripa, lecz dla mnie ten chwyt jest straszliwie nieprecyzyjny. W pracy w programach projektowych typu AutoCad itp. rysowanie palm gripem to, dla mnie, porażka. 

Czy problem rzeczywiście może tkwić w kształcie myszy? Czy jest szansa na to, żeby wyrobić sobie chwyt i czy ten ból w końcu po pewnym czasie ustąpi? 

Jakie są wasze doświadczenia z tą myszką i/lub inną o takim samym bądź zbliżonym kształcie? Czy korzystaliście z tej myszy, a Waszym chwytem jest fingertip grip? 

Czy doświadczyliście podobnych dolegliwości i wiecie jak się z nimi uporać?


Bardzo proszę o pomoc, jestem z jednej strony zadowolony, a z drugiej zawiedziony. Mysz nie była tania, wszystko jest z nią bardzo dobrze, ale ból i drętwienie ręki uniemożliwia użytkowanie.

Czekam na pomoc.
Kamil