Skocz do zawartości

TheEmperor

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    111
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

12 OK

O TheEmperor

  • Tytuł
    Bywalec
  1. Przy zbliżonych wymaganiach (poza tym, że mile widziany różowy ;P), obejmujących dodatkowo prace w Wordzie, zdecydowałem się na tego MateBooka D14 i ogólnie jestem zadowolony. Wbrew obawom, w przeciwieństwie do większości lapów na AMD, dość długo trzyma na baterii. Wydajność CPU mniej więcej an poziomie i7-2600, jednowątkowa nawet wyższa. Bardzo licha jest niestety zintegowana grafika, absolutnie nie należy się sugerować wydajnością wersji desktopowej. W multimediach radzi sobie jednak bardzo dobrze, a gier nie ma w wymaganiach, więc styknie. Poza tym design bardzo podobny do MacBooków i b
  2. FX-y domyślnie zbijają chwilowo taktowanie w razie m.in. przekroczenia założonego poboru mocy (TDP - 125W). Ile aktualnie ciągnie sam procesor można sprawdzić np. w programie HWMonitor. W przypadku płyt głównych z mocnym VRM wyłączenie APM w biosie albo wyłaczenie TurboCore w Overdrive sprawia, że procesor nie zbija taktowania podczas obciążenia.Podejrzewam, że w przypadku słabych płyt to nie działa, bo groziłoby spaleniem sekcji zasilania.
  3. Tak na oko powinny być dobre do obudowy, ale kiepskie do radiatora (konstrukcja zorientowana na "airflow"). Do radiatora bardzo dobry byłby EK Vardar 140, ale cenę ma jednak zaporową.
  4. O ile mnie pamięć nie myli (FX-a na szczęście pozbyłem się dość dawno) odpowiada za to opcja APM (Application Power Manager). Jej wyłączenie wyłącza Turbo, ale i eliminuje te spadki. Przy czym twoja płyta raczej nie umożliwia wyłączenia APM w biosie. Można to było chyba zrobić także za pomocą aplikacji Overdrive pod Windowsem, ale ja bym nie ryzykował - ta płyta ma za słaba sekcję zasilania, lepiej nie ryzować jej spaleniem.
  5. Już przy premierze GTX970 deptał po piętach GTX780Ti. Pamiętam, bo sam wymieniłem 780Ti na 970 (ze względu na pomijanie mała różnicę wydajności - zwłaszcza po oc, nową gwarancję, brak dopłaty i więcej VRAM-u - jak się okazała nie aż o tyle więcej ). Teraz to się tylko pogłębiło głównie przez te 3GB RAM na 780. Fakt, czas się obszedł lepiej z Radeonami 290(X), ale w odpowiedniej cenie 780/780Ti to nadal ciekawa opcja, zwłaszcza dla posiadaczy słabszych CPU. PS A co do wyboru między 280X a 380 to przy różnicy w cenie prawie 100 zł brałbym 280X ze względu na taką samą, a może nawet minima
  6. W sumie chyba masz rację. Patrząc na to - http://www.xbitlabs.com/images/coolers/140mm-fan-roundup-2/73_diagr_air36-xbt.png- TY-150 ma tylko minimalnie gorszy airflow od AF140 przy tym samym poziomie hałasu, a patrząc na kształt łopatek powinien wytwarzać wyraźnie wyższe ciśnienie statyczne, co jest niezbędne przy radiatorze.
  7. Obecnie Darmacz ma jednoliterowe nazwisko, więc możliwe że zaczął kombinować z jakością jeszcze zanim zaczął robić jawne wałki... Tak czy inaczej trzeba na takie coś uważać, dzięki za zwrócenie uwagi. Mnie się ostatnio zdarzyła inna ciekawa rzecz: testowo podłączyłem zestaw AIO pod zasilacz przez przejściówkę z moleksa i...kabel zaczął się topić i dymić. Szybko wyłączyłem zasilacz, stopioną przejściówkę wyrzuciłem. Zasilacz i cooler działają jak działały. Podłączyłem przez identyczną przejściówkę i wszystko jej ok, nawet się nie grzeje. Chyba coś musiało nie kontaktować, bo innego wytłumac
  8. Ja bym do budy wziął Corsaira AF140, a do radiatora... Najlepiej Noctua AF14, ale zbyt drogi i nieopłacalny. Generalnie ciężko o dobry wentylator 140mm o przyzwoitym ciśnieniu statycznym...
  9. No tyle to zrozumiałem, ale jak widzisz realnie wyższe zegary nie wchodzą. Sprawdź jeszcze, czy w opcjach zarządzania energii w UEFI nie masz za nisko ustawionego amperażu i limitu mocy, możesz też podnieść nieco napięcie IGP (GT), ale generalnie z tego co piszesz wydaje mi się, że podkręcenie BCLK to jedyna opcja na przyspieszenie IGP przy obecnej wersji biosu.
  10. Prawdopodobnie Asus użył jakiegoś własnego układu do kontrolowania tych dodatkowych gniazd. Możesz to zgłosić tutaj, ale nie licz na szybką reakcję twórcy SpeedFana Edit Upewnij się jeszcze, czy prędkość tych wentylatorów nie jest "połączona" z prędkością innych, które da się kontrolować bezpośrednio. Tu coś takiego sugerują przy innym modelu Asusa: http://www.bugtrack.almico.com/view.php?id=1961
  11. Coś jest ewidentnie nie tak i obawiam się, że to może być wina biosu. Spróbuj jednak podkręcić przez BCLK i daj znać, czy taktowanie IGP wzrosło. Z tego co kojarzę na zestawie K+Z Intel wspiera oc przez BCLK oficjalnie i nie powoduje to żadnych skutków ubocznych (w przeciwieństwie do non-K oc).
  12. Co do za wersja SpeedFana? Najnowsza to 4.52 beta 4 i można ją ściągnąć na stronie developera po rejestracji. Pytam, bo u mnie nie ma opcji "software controlled" ale "manual" i wtedy regulacja działa (zarówno na złaczach PWM, jak i 3-pinowych).
  13. Bezpośrednio z rdzeni faktycznie nie czyta, ale MSI daje dość dobry czujnik na płycie: http://obrazki.elektroda.pl/4495158900_1453645493.png Na oficjalnym biosie te odczyty się praktycznie w pełni pokrywały.
  14. Ok. 55-60 stopni w grach i programach typu Prime95 i LinX. Jedynie w CPU Burnerze MSI Kombustora dochodzi do 80 stopni. Podejrzewam, że w Prime i LinX jest tak mało, bo non-K oc upośledza wydajność AVX, a te programy głownie z tych instrukcji korzystają.
  15. Super wynik! Co do pamięci to nie traktowałbym tamtego poradnika jak wyroczni. U mnie na i3 jest stabilne 4600 MHz z pamięciami na prawie 3000 MHz CL 14-16-16. Spróbuj powalczyć o 3000 MHz CL15, a 2666 wydaje się na 100% w zasięgu. Nie zapomnij jednak o podniesieniu napięć SA i IO (ja mam odpowiednio 1,3V i 1,25V).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...