Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

xyzi5

Rejestracja: 19 gru 2010
OFFLINE Ostatnio: 02 gru 2019 18:11
*****

Moje posty

W temacie: Ultrasone HFI 580 (może inny model?) czy Sony XB450BV + wzmacniacz?

05 styczeń 2017 - 20:43

Hahahaha czy Wy siebie czytacie? :D

 

To są tak subiektywne odczucia "ciarki na plecach" itd. o których piszecie, że nie możecie się sobą nawzajem wzorować. Jeden będzie miał drugi nie. Wskazane JVC są uznawane za mocno basowe i takich słuchawek bym się trzymał.

 

Niestety, ale Ultrasone mimo dość podbitego basu nie zaoferują go w takiej postaci, jak sobie życzy autor. Można ewentualnie basu dodać właśnie przez źródła z opcją "bass boost" ale to nie zmieni nagle słuchawek w basową armatę :) Tylko jeszcze spokoju nie daje mi ta integra, czy ona może mieć aż tak duży wpływ na ubytek tego basu, bo HFI-580 za cholerę nie są tak równe :P

 

Ja bym się trzymał słuchawek Sony z serii XB czy np. JVC HA-MR77X lub im podobnych.

 

Ultrasone PRO900 miały jeszcze ten subowooferowy bas, ale to już inny przedział cenowy, ale bas znacznie mocniejszy od HFI-580 :)

to chyba napisałem , że to sprawa indywidualna z tym "dreszczem" ;) wiadomo o co chodzi 


W temacie: Ultrasone HFI 580 (może inny model?) czy Sony XB450BV + wzmacniacz?

05 styczeń 2017 - 20:25

Czy będziesz miał efekt "ciarek" tego najstarsi górale nie wiedzą ,to tak jakbym Cię zapytał , czy Audi mi się podoba...no nie wiesz tego ,efekt ten jest dla każdego indiwidualny ja osobiście doświadczam tego uczucia słuchając muzyki , ALE TOBIE GO NIE GWARANTUJĘ  , myśle że najbezpieczniej będzie Ci zostać z Sony bo wydasz kolejne 300 stówki i powiesz , że Sony lepiej grało...a słuch też każdy ma indywidualny...tyle ode mnie ;)

 

 

 

  


W temacie: Ultrasone HFI 580 (może inny model?) czy Sony XB450BV + wzmacniacz?

05 styczeń 2017 - 19:49

Przy tym utworze powyżej, jak podkręciłem suwak wibracji w Sony na maxa i nacisnąłem Bass Boosta to, aż "latały" od basów.

Słucham głownie takich klimatów basowych, jak puszczam ten utwór z integry to na Ultrasonach słyszę jedynie pukanie. 

Napisałem, że chcę mieć wykop na basie, bo według mnie to jest to samo co niskie schodzenie basu. Nie wiem, czy dobrze posługuję się tą terminologią, ale lubię jak bas kopnie w ucho i spowoduje, że przejdą po mnie ciarki, nie wiem, czy takie efekt powoduje wybrzmiewanie, zejscie basu, czy co? Nie znam sie aż tak, ale o taki efekt mi chodzi.

Tak w ogóle co to jest to ustawienie w Fiio w skali do 8? Bo piszesz, ze 3/8 i już dalej nie wytrzymasz, to co ten potencjometr podbija, albo poprawia? 

 

Posłuchaj jeszcze tego

 

I wyslij też jakąś której ty słuchasz, odsłucham na Ultrasonach z integry. 

0-8 to skala głośności na  http://ocdn.eu/image...63a36e87a17.jpg  ,odsłuchałem z integry to co podlinkowałeś i nie ma to mocy , przy Fiio już trochę lepiej ,  ale nie obraź się bez polotu z tym bassem , chociaż Will Sparks całkiem całkiem :), tak więc i nie poczujesz tego napewno co ja podlinkuję integra gra za cicho i za słabo względem wzmaczniacza na Fiio słuchawki , aż drgają  przy tym integra Ci tego nie odda...jak Sony dawało radę zostań przy nich tak myślę :)

 

 

 

Pozdrawiam

 

P.S

 

jakby ktoś chciał w lepszej jakości :D

W temacie: Ultrasone HFI 580 (może inny model?) czy Sony XB450BV + wzmacniacz?

05 styczeń 2017 - 18:08

Posłuchałem  na integrze i na Fiio , jak wcześniej pisałem dla mnie ,zaznaczę dla mnie integra (Realtek 1150), przy HFI 580 tragedii nie ma , ale dla Ciebie to już , może być  za mało , chociaż odsłuch masz z telefonu i nie wiadomo jakiej integry...po przepięciu się na Fiio różnica jest znaczna , ale znów zaznaczę  ,że dla mnie  :D głośniej , więcej , bassu jest co nie miara ,po przełączeniu magicznych przycisków  bass bost i gain  ,potencjometr ustawiony na 3 z 8 możliwych na skali , więcej nie jestem w stanie usiedzieć , przy "mojej" muzie , bo kopółki zaczynają drgać na skroniach...ale Ty wcześniej pisałeś, że ma schodzić bardzo nisko jak w subie , teraz, że ma mieć mocniejszy "wykop"...nie wiem co w tych Sony siedzi , ale w takim razie ,chyba sprzedaj i kup już sprawdzony sprzęt zanim zakupisz Fiio , ale , może też zależne czego słuchasz podlinkuj mi z ciekawośi coś , gdzie masz ten upragniony bass schodzący nisko z wykopem posłucham sobie na Ultrasone i powgniatam się w fotel .

 

Pozdrawiam


W temacie: Ultrasone HFI 580 (może inny model?) czy Sony XB450BV + wzmacniacz?

30 grudzień 2016 - 18:39

Cześć to ja dodam coś od siebie jako posiadacz Fiio E10K  + HFI 580 , zaznaczam , że nie miałem do czynienia z ww Sony itd , więc nie porównam jaki i ile jest tam basu , ale też miałem dylemat , co do wyboru słuchawek zastanawiałem się również nad M50x , ale zostały odrzucone i  tak od prawie miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Ultrasone , miłośnik  technicznych bomb , dobrego progresu i oczywiście PSY  wszystko tam , gdzie ma być "moc" :), te słuchawki spisują się bardzo dobrze basu jest jak dla mnie ( a lubię go to mój dobry przyjaciel ) ,wręcz wystarczająco , a przy włączonym bass boost trochę już ponad to co potrzebuję ;) , posłuchałem jak to gra na integrze 1150 i szczerze tragedii nie ma , ale , może Ci braknąć mocy..., a posiadając wzmaczniacz podkręcasz ile wytrzymasz i lecisz .

Tak więc od mnie taki zestaw jak najbardziej polecam z czystym sumieniem  , oczywiście słuchawki w cenie do 500pln , bo wyżej , może znajdziesz coś godnego , ale po przewertowaniu i poczytaniu opinii na zagranicznych forach zostało by to poddane zapewne dyskusji :) ,bo bas w tych HFI 580 ma MOC tak jak piszą Ci co je posiadają jak również Ci , którzy mieli z nimi styczność ,

aczkoliwek , może starsi wyjadacze się jeszcze wypowiedzą , bo niektórzy mieli styczność  z Ultrasone HFI 580 jak i Audio-Technica M50x , ja jeszzce raz szczerze polecam HFI 580 lubiących  tony niskie ;)

 

Pozdrawiam