Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

sgtsmigiel

Rejestracja: 11 paź 2010
OFFLINE Ostatnio: 10 sie 2019 00:23
-----

Moje posty

W temacie: Zastąpienie zaślepek/osłon slotów 5.25"

22 wrzesień 2018 - 01:34

Hej. Niestety takie rozwiązania widziałem i mogę się mylić, ale mam wrażenie że jednak to jest dostosowane do montażu w slotach 5.25". innymi słowy wymaga otworu służącego do montażu napędu itp. A element z tym otworem został usunięty / "wynitowany" :/ Ale w najgorszym wypadku po prostu będę musiał po prostu te proponowane maskownice przerobić i lekko odgiąć boki aby blokowały się w panelu przednim. 


W temacie: Modernizacja rozłożona w czasie 1.5k-2k zł

27 sierpień 2018 - 13:05

Dlaczego sugerujesz wymianę zasilki? Z tego co mi wiadomo to jest to dobra jednostka zasilania :) Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

W temacie: Modernizacja rozłożona w czasie 1.5k-2k zł

27 sierpień 2018 - 12:04

Sądzisz że wymiana gpu na 1050 ti nie spowoduje sporego przyrostu wydajności? Procesor będzie aż tak ją ograniczał? :) Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

W temacie: Nowa grafika do starego PC

26 sierpień 2018 - 22:09

Spoiler

 

//ładnie to tak komuś buciorami wchodzić w temat? Załóż swój temat. Masz zawartość do skopiowania w spoilerze  :->


W temacie: Separacja wifi: modem - repeater - router po kablu, czy zadziała?

30 lipiec 2018 - 19:09

Wybaczcie ale mam podobny problem, a nie chce robić bałaganu. 
Przed wytłumaczeniem schematu, wytłumaczę tylko, że wczoraj jeszcze wszystko działało poprawnie, wieczorem, tylko na jednym urządzeniu (desktopie) straciłem połączenie z internetem. Niedawno zmieniłem modem (router), bo stary prawdopodobnie tworzył problem z połączeniem (brak połączenia na kablu, brak możliwości zalogowania się do konfiguracji bez resetu) i wszystko działało ok, do wczoraj. 
Ale odnośnie schematu:
Jestem klientem Orange i mam internet kiedyś zwany Neostradą. 
Telefonicznym kablem łączy się z modemem(routerem), no i tu mam WiFi na pewną cześć domu (aktualnie z nią się łączę i mam internet) i dwa połączenia przewodowe LAN. Jeden z jednym komputerem i drugi z Access Pointem na drugim końcu domu. To właśnie ten access point związany jest z problemem. 
Nie wiem czy to pomoże, ale planowałem ustawić teraz sztywne IP dla Access Pointa, zgodnie z filozofią "a próbował Pan włączyć i wyłączyć", może się uda, a jak nie, to przynajmniej będzie porządek w sieci. 
Wcześniej, miałem wszystko na automat i działało. Router ma IP 192.168.1.1 i przypisywał adres od 192.168.1.100, a access point ma 192.168.2.100. Problem jest taki że nie wiem, jak działa przypisywanie urządzeń do chcianych IP. Czy urządzenia przypisujące muszą mieć tę samą trzecią liczbę, aby były w tej samej "hierarchii"? Wybaczcie, ale sieci nigdy nie miałem możliwości przyuczyć się z sieci :) 
Jeśli ktoś chciałby mi wytłumaczyć i uznać że lepiej dać wskazówki niż pokazać krok po kroku to będę wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie, dzięki :)