Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

ProXimo

Rejestracja: 27 wrz 2010
OFFLINE Ostatnio: 12 sie 2019 12:52
*****

Moje posty

W temacie: wysokie temperatury procesora

06 sierpień 2019 - 12:04

Myślę że temp. nie odbiegają znacznie od normy, na boxowym chłodzeniu, jeśli pod obciążeniem nie przekraczają 80 stopni nie masz się czym martwić.

 

ps. AMD podaje że "Max Temps 95°C" ale myślę że to raczej wartość krytyczna.


W temacie: wysokie temperatury procesora

06 sierpień 2019 - 11:55

Na początek trzeba sprawdzić czy na "pulpicie" oznacza że procesor nie jest pod obciążeniem, sprawdź czy żadna aplikacja w tle nie wymusza pracy procka bo temperatury które podajesz to są normalne dla tego procesora ale pod obciążeniem, jeśli nic nie katuje Ci procka to sprawdź chłodzenie (podaj model) czy dolega, czy wentylator się kręci i przyśpiesza i czy nie jest zabrudzony kurzem. Dużo zależy też od obudowy i jej przewiewności oraz temperatury w pomieszczeniu (jeśli komputer stoi np na piętrze gdzie jest 30 stopni to 45 na pulpicie to nic złego).


W temacie: PC do Gier i nieprofesjonalnej obróbki Video

06 sierpień 2019 - 11:50

Sprawdź link do zestawu, bo niestety pokazuje pusty koszyk.


W temacie: i5 2500K problem OC, degradacja ? uszkodzenie ?

06 sierpień 2019 - 11:35

Panowie bo temat zaczął żyć własnym życiem, i dalej jak rozwiązania ani nawet przyczyny nie było tak nie ma, a gdybanie możemy zostawić filozofom. Fakty są takie że:

 

a) zasilacz jest w 100 % sprawny, sprawdzony miernikiem jak i podmieniony z innego komputera

b) brak zabrudzeń na radiatorach płyty głównej i na chłodzeniu procka wszystko przeczyszczone i wykluczone (wcześniej pisałem temperatury nie przekraczają 60 stopni w stresie)

c) udało przez windowsa "zdowngradować" biosa do wersji 2.0 ale niestety procesor zachowywał się tak samo - chociaż uważam że to nie wyklucza problemów z biosem ponieważ IME po aktualizacji na wersję bios 3.xx zaktualizował się do wersji 8 i nawet wgranie biosu w niższej wersji nie spowoduje że IME zmeni się do wersji 7 gdzie problemów nie miałem.

d) wgranie biosu BETA w wersji 3.25 powoduje że procesor pracuje stabilnie przy 3.7 GHz na wszystkich rdzeniach (gdzie wcześniej nie było takiej opcji) na vcore 1.28/1.3 - automatycznie ustawia sobie płyta

 

Z moich obserwacji wynika że bios widocznie jakiś wpływ na to OC ma, chyba że degradacja procesora nie jest "określona" bo wcześniej procesor nie chciał nawet złapać 3.7 GHz. Aktualnie jedynym rozwiązaniem wydaje się zmiana całej kostki biosu w serwisie na wersją starszą (np 2.0) z IME starszym niż pod ivy bridge, wtedy będę mógł wykluczyć uszkodzenie procesora bo innych "domowych" sposobów nie znam (po za zmianą płyty niestety nie posiadam pod taką podstawkę innej płyty)


W temacie: i5 2500K problem OC, degradacja ? uszkodzenie ?

31 lipiec 2019 - 10:44

Którą wersją biosu? :)

Spróbuję 2.00 bo ta z tego co pamiętam nie sprawiała żadnych problemów na poprzedniej płycie, no chyba że ta płyta (B3) nie będzie chciała z nim współpracować to poszukam jakichś wariacji ale na pewno bios z 2 na przodzie.