Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

QubaKpl

Rejestracja: 14 lip 2010
OFFLINE Ostatnio: 06 lut 2020 08:49
**---

Moje posty

W temacie: Czym sie rozbijasz?

01 luty 2020 - 14:30

To może ktoś wie jaki olej w pełni syntetyczny 5w40 5w50 do benzynki dostanę.

Takie poduszki to już dawno temu się w motorsporcie robiło , aby utwardzić zawieszenie silnika, skrzyni. Jak by nie było to klej poliuretanowy. Do auta na co dzień to kiepska sprawa bo wibracje z silnika przenoszą się na nadwozie.

pmo extreme - 100% pao


W temacie: Fotografie przez Was zrobione

10 październik 2019 - 17:01

Niezwykłe tęcze na Lofotach, to samo miejsce a jak odmienne warunki.

yeYxugj.jpg

 

SzUDez0.jpg


W temacie: Fotografie przez Was zrobione

28 wrzesień 2019 - 10:58

Quba - z tobą, przy takich fotografiach trudno o czymkolwiek dyskutować. Dla mnie są fantastyczne. Na jakiej przesłonie robisz takie rozległe plany i czy zgodnie z "zasadą" ostrzysz na 1/3 odległości do najdalszego obiektu? Pytam ,bo może zacznę swoje pierwsze kroki z szerszym obiektywem (stałe 20/2,8 canon) i pełnej klatce...

Dziękuje, tak zawsze 1/3 kadru ostrość, krajobrazy praktycznie zawsze f13. Panoramy polecam, też niedawno zacząłem robić bo jednak temat tego wymagał.


W temacie: Fotografie przez Was zrobione

28 wrzesień 2019 - 07:22

Bardzo ładne zdjęcie kolego i ostatnie zepsułeś,jest za ciemne i przez to ponure,przedobrzyłeś.Wystarczyło subtelnie podkreślić a efekt byłby lepszy.

Radzę wyregulować monitor :) Pozatym jasno nie może też bardzo być ponieważ przechodził front burzowy i ogólnie atmosfera była ciemna :)

W temacie: Fotografie przez Was zrobione

27 wrzesień 2019 - 18:39

Planowany od 2 lat wyjazd życia przeminął…
Lofoty – 6h do Gdańska, 18h promem z Gdańska do Nynashamn, 18h z Nynashamn do Bodo i 4h promem do Moskenes. Moment kiedy stoisz przed szybami we wnętrzu promu i przed twoimi oczami ukazuje się widok zbliżających się wymarzonych Lofotów… to jest nie do opisania, jakbyś wkraczał do innej planety. Z morza wyłaniają się niespotykane charakterystyczne szczyty, wiatr, deszcz wkraczasz do ,,mordoru,, jak z filmu. Wyjeżdżamy z promu z Bodo do Moskenes, podekscytowani, trochę zmęczeni ale adrenalina działa. Jedziemy drogami w kierunku wynajętego domku w Reine – centrum fotograficzne Lofotów. Ciężko uwierzyć że tu jesteśmy, wszystko robi o wiele większe wrażenie niż to co oglądaliśmy wcześniej na zdjęciach. Po kilku godzinach i drzemce machina fotograficzna rusza, każde zaplanowane wcześniej miejsce z dokładnością do cm odwiedzamy zgodnie z codziennymi planami opartymi o prognozy pogody. Deszcz, słońce, wiatr, wymarzone tęcze i na koniec wyjazdu zorza tańcząca na niebie… ,,opad szczeny,,. Postaram się w pewien sposób przedstawić to co widzieliśmy w postaci zdjęć Na dziś Reine, tam mieszkaliśmy i co rano z okna widzieliśmy tą okolice.

 

lvNpEc1.jpg

 

"A ten jest znak przymierza, który Ja zawieram z wami (...) łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między mną i ziemią" (Rdz 9, 13).

Tak to był spektakularny widok 1f642.png:)

 

KR8jJQf.jpg