Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

aviel

Rejestracja: 08 lut 2010
OFFLINE Ostatnio: 10 gru 2013 00:58
-----

Moje posty

W temacie: Kupię Accelero S1+

25 listopad 2013 - 13:43

S1 rev. 2, tylko na razie muszę się wstrzymać, bo nie wiem czy nie będę wymieniał chłodzenia w karcie, którą zamierzam kupić. Wszystko zależy od tego jak będzie się fabryczne sprawowało. Jeśli będę te Accelero miał na sprzedaż to dam Ci znać na PM.


W temacie: Karta graficzna XFX 5870

24 listopad 2013 - 03:53

Nie wiem, po co mi piszesz ile "stockowy" GTX 470 pobiera, skoro to właśnie wynika choćby z testu na PurePC czy innych portalach. Więc niczym mnie nie zaskoczyłeś. Po co też wspominasz, że testy pokazują pobór energii przez całą platformę skoro dokładnie jest to tam napisane i ja o tym wiem. Pobór w Idle obie karty mają taki sam na teście PurePC, a różnica podczas obciążenia wyniosła 70W. Jak dla mnie na tle Twoich 160-180W to jest dużo. Pod tym względem HD 5870 rozkłada na łopatki niepodkręconego GTX 470, bo w zamian karta NVIDII nie oferowała większej wydajności, ba jeśli wierzyć tym okrutnym zagranicznym testom na AnandTech I TechPowerUp to nawet była słabsza o kilka procent. Ups...

 

Idąc dalej, już tak na marginesie zapominając, że jesteśmy zwykłymi klientami to układ drzemiący w HD 5870 był o wiele ciekawszy i lepiej zaprojektowany niż w GTXie 470, dlaczego? Ponieważ zajmował blisko 334 mm2 w porównaniu do 530 mm2 jakich potrzebował GF100. Zapewne NVIDII było bardzo do śmiechu, że musiała o ponad 50% większy układ sprzedawać za mniejsza cenę jeśli porównamy ceny GTXa 470 i HD 5870 z tamtego okresu. Nic dziwnego, że po podkręceniu większy wzrost wydajności dało się zauważyć na GF100 skoro tak duża ilość jednostek wykonawczych działała na pół gwizdka.

 

Tak w ogóle to wspaniale, że możesz podkręcić wysoko swojego GTXa 470, na którego oczywiście musiałeś dokupić dodatkowe chłodzenie. Tylko wiesz, jak się ma karta, która jest wycyckana i wychuchana z dokupionym custom chłodzeniem do zwykłej autorskiej konstrukcji?

Piszesz też, że po wysokim OC (takim jak masz w sygnaturce podejrzewam) GTX 470 pobiera około 40W więcej, czy to jest z jakiegoś testu, czy sam mierzyłeś pobór energii elektrycznej?


W temacie: Karta graficzna XFX 5870

24 listopad 2013 - 01:27

Słowem nie wspomniałem o liście, ale trochę moja wina nie sprecyzowałem wysyłki.

Mam na myśli "paczkę pocztową priorytetową". 

Co do zaginięcia paczki, to szanse są na tym samym poziomie co w przypadku kuriera, w końcu paczka jest "rejestrowana" i można sprawdzić gdzie aktualnie się znajduję - pod tym względem poczta nie odbiega od firm kurierskich.

 

Paczka rejestrowana to nie paczka z zadeklarowaną zawartością. Za zwykłą paczkę priorytetową też nie dostaniesz więcej niż określona w regulaminie poczty kwota.

"2) za utratę paczki pocztowej – odszkodowanie w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż dziesięciokrotność opłaty pobranej za jej nadanie;" Czyli około 170zł jeśli dobrze liczę. Dalej ktoś byłby stratny około 160 zł, Ty albo klient.

 

 

Wiecie chociaż ile pobiera prądu GTX470 po OC takim ?  :rotfl: Bo chyba mówicie sobie o poborze ale całej platformy przy pełnym obciążeniu ;) HD5970 to grzałka i prądożerca większy od 480tki... Widać fanboje i nawet konkretne argumenty i testy i wyniki nie potrafią przetłumaczyć Wam faktów.

 

Czy tymi faktami są 4-5 letnie sterowniki, które to niby redakcja użyła do testów? Odpowiedz na to, to Twoje własne słowa. To są Twoje konkretne argumenty? Bardzo Cię boli "prądożerność" GTXa 470, więc pozwól, że "rzucę Ci w twarz" testem, który sam przytoczyłeś -> Klik

 

Pisząc w swoich słowach "wiecie" i "fanboje" zwracasz się też do mnie, czy tylko do drugiego kolegi? Bo jeśli do mnie to nawet nie ma sensu dalej z Tobą dyskutować, ponieważ słowem nie wspomniałem o HD 5970, nie stwierdziłem też że pobiera tyle samo energii elektrycznej co GTX 470. A jeśli nazywałbyś mnie fanbojem to chyba nawet mój GTX 660 by się z Ciebie zaśmiał.

 

A tak na marginesie, ja nie jestem kimś dla kogo wyznacznikiem wydajności karty są punkty w 3dMarku. Dlatego pisząc o dwukrotnie większej wydajności HD 5870 względem GTX 470 i pisząc wprost "tam gdzie ja potrzebuje Radeona" nie było sensu rzucać linku do materiałów, które potwierdzą moje słowa, bo to nie są ani gry, ani profesjonalne programy. To jest ważne tylko dla mnie (i może procenta posiadaczy tych Radeonów) i nie jest wyznacznikiem wydajności kart graficznych...tak jak 3DMark. Ale jeśli tak bardzo chcesz zobaczyć to proszę -> Klik


W temacie: Kupię Accelero S1+

24 listopad 2013 - 01:15

Hmm mam coś takiego na sprzedaż, a ile proponujesz?


W temacie: Karta graficzna XFX 5870

23 listopad 2013 - 23:30

Nie ma porównania kart po OC, bo AnadTech to nie jakiś polski za przeproszeniem "pudelek IT". Tam testy robią ludzie dojrzali, poważni, testuje się karty takie jakie dostarcza producent i takie karty się ocenia. A pisanie o sterownikach staruszkach sprzed 4-5 lat to Twoje wyssane z palca bzdurne teorie. Podaj przykład redakcji, która wzięła 4-ro letnie sterowniki przy teście GTXa 470.

 

Piszesz, że po OC GTX 470 wyprzedza Radeona nawet o 20%, tak ale są też takie gry gdzie go nie wyprzedza. Tyle, że Radeon nie musi pożerać prądu jak głupi aby to osiągnąć i w tej kwestii jest po prostu lepszy niż GTX 470. Tam gdzie ja potrzebuję tego lub podobnego Radeona, HD 5870 jest dwukrotnie wydajniejszy niż GTX 470 zżerając przy tym o wiele mniej energii elektrycznej.