Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

bimbasek01

Rejestracja: 31 gru 2009
OFFLINE Ostatnio: 23 wrz 2020 10:23
-----

Moje posty

W temacie: Mechanik 60 % BT

27 sierpień 2020 - 10:18

Zdecydowałem się w końcu na K2 w wersji aluminiowej ramki. Dziś rano przyszła i teraz sobie piszę trochę :) Generalnie pierwsze wrażenie są świetne. Trochę brakuje mi dużego entera ale generalnie do przyzwyczajenia. Na co dzień używam dotykowego ekranu i krótkie pisanie mi wystarcza ale muszę mieć klawiaturę do większych dokumentów. Miałem Corsair który wydawał się wspaniały ale K2 dla mnie to lepsza klawiatura pod względem wykonania. W wyżej wymienionym Corsair przełączniki były bardzo delikatne. W K2 trzeba walnąć porządnie w stosunku do tych rapid coś tak :) dzięki za rady. Na wieczór sprawdzę funkcję BT chociaż nie jestem pewny czy będzie mi potrzebna. W monitorze mam USB, a klawiatura ma wejście na USB-C z lewej strony i nic się nie plącze :) 


W temacie: Mechanik 60 % BT

09 sierpień 2020 - 14:44

No powiedzmy, że biała nie musi być. Będzie i tak wyciągana do pisania, nie cały czas na biurku. 


W temacie: Switch PoE do AP

27 lipiec 2020 - 08:07

6A może być. Na małą odległość nawet 5E wystarczy. Kluczowe żeby był z miedzi. Model poszukaj, nie bardzo mam czas. Nie musi być żaden to brand.

 

Zapytam inaczej jednak czy jest sens pchać się w wifi6 ? Mam dwa urządzenia aktualnie, które łykają tę technologię. Do tego dwa telewizory 4K (Netflix, HBO GO), streamer do Tidal i będzie PS5. Mieszkanie 100 m ale router będzie stał w pokoju gdzie jest najwięcej urządzeń. W sypialni jedne TV mogę po kablu spiąć. Smartfony po całym domu bez spinki na transfer ale PC i laptop (wifi6) muszą śmigać. Jeśli warto, to który model ? Musi mieć też przyzwoite USB.


W temacie: M.2 i Sata do Intel Nuc

25 lipiec 2020 - 10:08

Dysk dzielisz na partycje. Na jednej jest system i tu możesz robić kopię raz w miesiącu, bo co się w systemie zmienia? Pewnie tapetę :). Druga partycja, to Twoje dane. I tu możesz robić kopię codziennie. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie szybko, zapis będzie bardzo mały, nie będzie niepotrzebnego kopiowania.

 

Teraz tak robię ale chciałem jeszcze jedną dla pewności, odłączoną, leżącą w szufladzie. Dużo więcej stracę niż dysk 2TB SSD jak dane przepadną.


W temacie: M.2 i Sata do Intel Nuc

25 lipiec 2020 - 06:35

To wtedy tak. Można robić kopię przyrostową, wtedy kopiują się tylko pliki zmienione/dodane. Ale jak koszta są drugorzędne, to nie ma co wymyślać.

Nigdy tej kopii nie robiłem w sumie, a mam taką opcję. Rozumiem, że całkowity obraz nie puchnie? Jeśli nowa kopia to zmodyfikowane pliki, które zajmują mniej od poprzedniej to nowa całość też będzie mniej zajmować na dysku? W sumie jest tak, że część plików jest nie zmieniona, bo to stworzone przeze mnie szablony pewnych rzeczy, które modyfikuje pod aktualne potrzeby. Nie chciałbym tego stracić, jak i również modyfikacji.