Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Piospi

Rejestracja: 24 wrz 2009
OFFLINE Ostatnio: 03 kwi 2020 19:32
-----

Moje tematy

Nowy wentylator do zasilacza Seasonic

25 marzec 2020 - 15:24

Hej, na konkurencyjnym forum, jacyś geniusze polecili mi NF-A12x25 do mojego zasilacza Seasonic Platinum SS-1000XP.

Kupiłem, zamontowałem i niestety pojawił się problem.W swoim Seasonicu mam tryb hybrydowy i normalny, więc ustawiłem ten drugi żeby sprawdzić sobie głośność. Wentylator powinien cały czas działać, ale tylko działa chwilę po uruchomieniu komputera - pokręci się dosyć szybko i przestaje. Przy wyłączaniu komputera tylko drgnie trochę i tyle.

Dopiero po jakimś czasie pod obciążeniem zaczyna działać - przy trybie ciągłym oczywiście, gdzie normalnie wentyl kręci się przez prawie cały czas. Szczerze to nie jestem przekonany do tego wentylatora. Wentylator raz działa raz nie - tak jak w trybie hybrydowym, a nie powinien się tak zachowywać.

Wymienić z powrotem na fabryczny dla bezpieczeństwa czy zaufać zasilaczowi, że sam odpowiednio zadba o schłodzenie elektroniki?

Jeśli wymienić to czy jest jakiś wentyl, który będzie dobrze współpracował z moim zasilaczem? Bo wystarczy, że przez geniuszy straciłem 100 zł na wentylator, który jest trochę bezużyteczny. Zależy mi na największej ciszy i odpowiedniej wydajności. Cena nie gra roli.