Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

gepardmak

Rejestracja: 12 cze 2009
OFFLINE Ostatnio: dziś, 14:53
****-

#2689954 Zasilacz o niewiadomej specyfikacji

Napisane przez gepardmak w 17 maj 2020 - 11:20

"Za tanie pieniądze to psi mięso jedzą" , Ja bym tego zasilacza nie kupował. Zasilacze teraz nie są drogie, za 160 zł można kupić nowy przyzwoity zasilacz 600W z certyfikatem 80 plus, który pociągnie większość konfiguracji. Masz wtedy gwarancje i jakąś pewność że kilka lat taki sprzęt pochodzi. Kupowanie używanych zasilaczy to proszenie się o kłopoty. Podaj specyfikację sprzętu i budżet to poszukamy jakiegoś porządnego zasilacza. 


 • 1


#2683808 Nagłe zacinanie się komputera.

Napisane przez gepardmak w 23 kwiecień 2020 - 15:42

Sprawdź czy masz dobrze wciśnięte wtyki zasilania podzespołów. 


 • 1


#2682314 Znikający obraz, bsod, wentylatory pracujące na maksa

Napisane przez gepardmak w 18 kwiecień 2020 - 09:11

Ta plama nie wygląda jak typowe uszkodzenie(wypalenie albo przegrzanie). Takie pocenie czasem występuje na płytkach drukowanych w miejscach klejenia elementów i raczej nie powinno mieć wpływu na działanie sprzętu. Przy Twoich problemach kolego zawsze warto przywrócić ustawiania fabryczne bios. Po aktywacji X.M.P(bios) wykonaj test pamięci ram(memtest) to podstawa. Dopiero potem można się zabrać za podmianę podzespołów.  


 • 1


#2682308 Niestabilna praca komputera

Napisane przez gepardmak w 18 kwiecień 2020 - 08:48

Błędy Karnel Power to zwykle objaw źle funkcjonującej pamięci lub problemów z zasilaniem. To nie błąd systemowy i w przeglądarce nie ma go co szukać. Włącz X.M.P w bios i odpal memtest(dwa pełne przejścia powinny wystarczyć). Profilaktycznie zalecam podmianę kabla sata od dysku SSD. 


 • 1


#2680649 Kupno RAMu - czy da się podkręcić 2 różne taktowania?

Napisane przez gepardmak w 12 kwiecień 2020 - 08:24

Chwila po co ta partyzantka, raczej unika się sytuacji i montażu kości z różnym taktowaniem bo nie tylko taktowanie jest istotne. Chcesz uniknąć problemów kup zestaw kości 3000 MHz a nie baw się z składanie. Starą kość odsprzedaj bo nikt nie zagwarantuje Ci że taki mix jak u Ciebie ruszy. 


 • 2


#2679805 Canon MG6850 - uszkodzona głowica?

Napisane przez gepardmak w 09 kwiecień 2020 - 15:38

Jeśli drukarka stała bezczynnie zbyt długo może być ciężko odratować taki sprzęt. Przede wszystkim trzeba się zaopatrzyć w odpowiedni płyn udrażniający głowice i próbować czynności udrożnienia. Niestety cała operacja to loteria może zadziałać ale nie koniecznie musi. W nową głowice nie ma się co inwestować, jej koszt jest za duży i lepiej będzie kupić nowe urządzenie z gwarancją niż reanimować stary sprzęt.  


 • 1


#2675815 Czujnik temperatury zewnętrznej do krzywej grzewczej

Napisane przez gepardmak w 26 marzec 2020 - 12:00

A Twój sterownik kotła ma możliwość współpracy z zewnętrznym czujnikiem temperatury? Takie rozwiązanie sprawdza się w kotłach całkowicie automatycznych np. gazowych gdzie np. po przekroczeniu 12-16 stopni w dzień, kocioł można całkowicie wyłączyć i przy spadku temperatury zewnętrzne następuje ponowny samoczynny rozruch kotła. W kotle na paliwo stałe tak nie da się zrobić. Wpływ czujnika zewnętrznego na temperaturę w domu będzie znikomy, zmienia on tylko nachylenie krzywej grzania w niewielkim stopniu co dla kotłów opalanych różnej kaloryczności opałem jest bez znaczenia. Komplikuje to tylko proces grzewczy i wymaga droższego sterownika kotła. Czujnik temperatury zewnętrzne nie podwyższa specjalnie komfortu jeśli chcemy utrzymać stałą temperaturę w domu. 


 • 1


#2675797 Wentylatory obudowy i ustawienia w BIOS

Napisane przez gepardmak w 26 marzec 2020 - 11:00

O ile dobrze pamiętam podpięcie w taki sposób jak w Twoim przypadku całego kontrolera obrotów obudowy do jednego gniazda Fan na płycie głównej(zasilanie kontrolera wtyczka sata) uniemożliwia odrębną regulację charakterystyk obrotów. Wszystkie wentylatory obudowy podłączone do tego kontrolera są traktowane jak jeden wielki wentylator. W programie sterującym do płyty i bios widzisz wtedy tylko jedną prędkość obrotowa, którą możesz manipulować ale dotyczy ona wszystkich wentylatorów obudowy. Można sterować wentylatorami odrębnie podarunkiem że je podłączysz każdy osobno do złączy na płycie a nie pod kontroler obudowy.


 • 1


#2675038 Nowy PC a dźwięk zwarcia w nieregularnych odstępach.

Napisane przez gepardmak w 23 marzec 2020 - 09:07

Dobrą firmę poznasz nie tylko po tym że ma korzystne ceny ale po podejściu do klienta, reklamacji. Kupowałem w wielu sklepach internetowych i tam gdzie zwykle są najniższe ceny to poziom usług też jest najniższy. Od jakiegoś czasu kupuje w x-kom, nie jest może najtaniej ale sklep nigdy nie robi mi problemów z wymianą, zwrotem czy jakąś reklamacją. Zawsze sprawnie, często od ręki bez stresu i niepotrzebnych problemów. Ale to moja osobista opinia. Niestety nie wiem czy x-kom daje gwarancje na montaż ale można do nich napisać i zapytać tu masz adres:  x-kom@x-kom.pl  Osobiście nie korzystam z usługi montażu zawsze zestawy składam sam, chyba że zamawiam jakiegoś laptopa, wtedy dołożenie pamięci czy SSD realizuje serwis x-kom. Każdej firmie mogą zdarzyć się wpadki jesteśmy tylko ludźmi ale olewanie klienta to żadne podejście. W dobie mediów społecznościowych i stron fanpage takie podejście szybko może się na nierzetelnej firmie zemścić. Jeśli mam problem z wyegzekwowaniem swoich praw opisuję całą sytuację na fanpage sklepu lub producenta czy usługodawcy żeby uświadomić ludzi że tak różowo jak oni piszą to tu nie jest. Odezwa jest natychmiastowa. Mogą usuwać komentarze ale firmy boją się złych opinii jak ognia. Piszesz do swoich znajomych wrzucasz im link i niech klikają na niego. Gdy pod twoim komentarzem nagle pojawiają się dziesiątki wpisów, polubień itd. sklep mięknie, bo robi się afera co wpływa na postrzeganie marki. Wizerunek dzisiaj znaczy więcej niż to co sprzedajesz. Miałem tak kiedyś z MSI, serwis lokalny odmawiał mi reklamacji, serwis na Tajwanie nie miał z tym problemu wysłali lepszą kartę grafiki niż miałem. 


 • 1


#2674867 MSI RX 480 8GB Gaming X - brzęczenie?

Napisane przez gepardmak w 22 marzec 2020 - 14:53

Zobacz czy nie masz poluzowanego jakiegoś jacka od głośników. Może Ci się wysunął i zwiera do masy. 


 • 1


#2674663 Nagłe zacinanie się komputera.

Napisane przez gepardmak w 21 marzec 2020 - 18:25

Możesz wrzucić screen z Podglądu zdarzeń po wystąpieniu takiego błędu? 


 • 1


#2673609 Critical process died i brak możliwości boot

Napisane przez gepardmak w 16 marzec 2020 - 23:11

@ Kruchy81 

Słaba diagnostyka. Mechanik mechanikowi nie równy. 


 • 1


#2673248 UEFI nie mogę wejść

Napisane przez gepardmak w 15 marzec 2020 - 13:47

Prawdopodobnie przy starcie nie działa Ci zasilanie USB a tym samym klawiatura i nie możesz wejść do bios(Fast Boot włączone w bios). Zainstaluj sobie aplikacje ASRock Restart to UEFI odpali i tak wejdziesz do bios. 

 

Zapoznaj się z tym linkiem.

 

http://forum.asrock....s-in-windows-10


 • 1


#2673240 Losowe crashe podczas grania (prawdopodobnie problem z RAMem)

Napisane przez gepardmak w 15 marzec 2020 - 13:30

Nie wiadomo która kość powoduje problemy. Najlepiej przeprowadź test pamięci na każdej z kości osobno i na całym zestawie.

 

Program testujący.

https://www.dobrepro...dows,12556.html


 • 1


#2673212 Losowe crashe podczas grania (prawdopodobnie problem z RAMem)

Napisane przez gepardmak w 15 marzec 2020 - 10:24

Na jednej kości sprzęt powinien pracować bez problemu. Pamięci jednak się różnią dlatego masz problemy. Różne timingi, inne pojedyncze kostki użyte do produkcji modułów, sparowanie takiego zestawu jest trudne ale nie niemożliwe.  


 • 1