Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

gepardmak

Rejestracja: 12 cze 2009
OFFLINE Ostatnio: dziś, 16:21
****-

#1201283 GTX 770 obszerny problem, artefakty? zasilacz? płyta?

Napisane przez gepardmak w 19 listopad 2013 - 17:13

Burza w szklance wody jak widzę. Problem niskiego napięcia +12V, można rozwiązać bez miernika i pewne wątpliwości rozwiać w następujący sposób. Bios pokazuję to napięcie(dobre, złe?), można doinstalować oprogramowanie producenta płyty głównej ClickBios i ControlCenter pewnie któryś z programów, również ma zakładkę parametrów zasilania. Jeśli i te programy pokazują obniżone napięcie 12V to coś jest na rzeczy. Pojawiła się też nowa wersja AIDA64(4.0) można sprawdzić czy uaktualniona wersja ma ten sam problem i jak pokazuję napięcie 12V. Teoria, którą lansujecie, że płyta główna nie opadli jak napięcie jest niższe niż 12V, jest błędna. Ponieważ to napięcie wcale nie musi być złe w momencie rozruchu zestawu. Dopiero później pod obciążeniem zasilacz może mieć problemy i zaniżać wartość tego napięcia. Proponuję sprawdzić napięcie bez zamontowanej karty GTX770, uruchamiając cały zestaw tylko na zintegrowanej grafice. Co obniży obciążenie zasilacza i pomoże zdiagnozować napięcie. Miernik nie jest potrzebny jeśli podmienisz zasilacz na inny. Po podmianie sprawdź napięcie i artefakty. To całkowicie wykluczy potrzebę miernika i może rozwikła problem artefaktów.         


 • 1


#1198234 GA-Z68AP-D3 BIOS

Napisane przez gepardmak w 17 listopad 2013 - 13:11

Twój procesor ma zablokowany mnożnik jeśli chcesz go podkręcić może to zrobić jedynie przez zmianę szyny procesora. 


 • 1


#1197988 Długie włączanie komputera

Napisane przez gepardmak w 17 listopad 2013 - 08:27

Sprawdź też baterie płyty głównej czy jest dobra. Może padła. Powinna mieć ok 3V. Jak ma mniej niż 2,5V to może robić problem. Dysk możesz odpiąć i sprawdzić jak startuje zestaw(odepnij wszystko co zbędne). Wystartuj po za obudową tylko zasilacz, płytę gł., ram, grafikę. Podpinaj po kolei dysk i napęd i sprawdź co się dziej.  


 • 1


#1197984 GA-Z68AP-D3 BIOS

Napisane przez gepardmak w 17 listopad 2013 - 08:19

Szczególnie nie musisz robić nic. Możesz poszukać nowszych wersji programu ET6 jeśli są z nim problemy. Co do bios zrób Load Setup Default lub Factory Default. A potem poustawiaj bios jak Ci pasuje.  


 • 1


#1197627 Długie włączanie komputera

Napisane przez gepardmak w 16 listopad 2013 - 21:49

Nie wykluczałby tak pochopnie obudowy. Może masz uszkodzony, miko-wyłącznik przycisku start, albo porty obudowy(USB, audio) mogą robić np. zwarcie lub w przypadku przycisku nie odbijać. Odłącz wszystkie przyciski, diody i porty odbudowy od płyty głównej. I wystartuj płytę główną zwierając np .śrubokrętem piny Power Sw na płycie głównej. Jeśli wszystko odpali poprawnie, Masz winowajce. Jak dalej będzie problem, wymontuj wszystkie podzespoły z obudowy i odpal po za nią tak jak wyżej opisałem. Możesz też zrobić reset biosu(ClearCMOS) może złe ustawienia powodują problem z rozruchem. Inne prawdopodobne podejrzane podzespoły to pamięć ram lub zasilacz może płyta główna. Ale po kolei.     


 • 1


#1189915 Połączenie PC z TV przez HDMI- Brak dźwięku na TV.

Napisane przez gepardmak w 11 listopad 2013 - 07:40

Zrobiłem rewizję tematu. Połączyłeś Swój TV przez przejściówkę tzn. DVI-HDMI to niestety nie będziesz miał dźwięku na tym połączeniu. Złącze DVI jest tylko złączem Video bez audio. Audio musisz poprowadzić TV cyfrowym przewodem audio(przewód Coaxial lub optyczny). Co trochę komplikuję twoją instalację. Przewód cyfrowy w zależności jakie złącze posiada twoja płyta(może posiadać i optyczne i koncentryczne) nie kosztuję dużo ceny są uzależnione od marki i jakości do 30 zł spokojnie coś kupisz. Lub jeśli twoja karta grafiki nie ma złącza HDMI. Kupić taką kartę, która posiada złącze HDMI bądź miniHDMI. Wtedy będziesz miał połączone urządzenia tylko jednym przewodem. Sterowniki i wszystkie inne sprawy poruszone wyżej jeśli jest (DVI-HDMI) są nie istotne.  


 • 1


#1189539 Połączenie PC z TV przez HDMI- Brak dźwięku na TV.

Napisane przez gepardmak w 10 listopad 2013 - 19:16

Jest jeden Kontroler zgodny Z HD Audio spróbuj zainstalować do niego sterowniki. Jeśli się nie uda to odinstaluj w trybie awaryjny sterowniki grafiki za pomocą programu DriverSweeper. A potem od nowa zainstaluj.  


 • 1


#1189338 HP Deskjet Ink Advantage 2060 - problem po aktualizacji do 8.1

Napisane przez gepardmak w 10 listopad 2013 - 16:47

Zainstaluj ponownie sterowniki do płyty głównej głównie chodzi o USB. I dopiero spróbuj zainstalować drukarkę. Sprawdź też w Menadżerze urządzeń czy nie masz jakiś konfliktów.


 • 1


#1189332 Połączenie PC z TV przez HDMI- Brak dźwięku na TV.

Napisane przez gepardmak w 10 listopad 2013 - 16:44

Poszukaj w gałęzi Urządzenia systemowe. Tam powinny być. 


 • 1


#1189304 Połączenie PC z TV przez HDMI- Brak dźwięku na TV.

Napisane przez gepardmak w 10 listopad 2013 - 16:30

Ok. Sterowniki Nvidia HD Audio możesz zainstalować ręcznie. Znajdź w menadżerze urządzeń muszą być 4 "Urządzenie zgodne z High Definition Audio." powinny być "Nvidia High Definition Audio" i wybierz opcję na tym sterowniku z menu prawej myszki i Aktualizuj oprogramowanie sterownika-Przeglądaj w poszukiwaniu oprogramowania sterownika". Dalej wskaż miejsce folderu Nvidia HD Audio z rozpakowanych na dysk sterowników do karty grafiki. Sterowniki powinny się zaktualizować z tego folderu. Z rób tak dla wszystkich urządzeń zgodnych z HD audio w Menadżerze urządzeń. Powinno pomóc z dźwiękiem przez HDMI. Urządzenie TV powinno zostać rozpoznane. Jeśli sterowniki już będą zainstalowane inne problemy z wyświetlaniem i dźwiękiem można rozwiązać przez odpowiedni player wideo i jego konfigurację. Co do komentarzy typu "U mnie działa a nie mam sterowników" To takie komentarze są bzdurne i tylko sieja zamęt. Po co to komu. Kolega ma inną specyficzną konfigurację sprzętu i problem trzeba rozwiązać a nie chwalić się tym, że u mnie działa a u Ciebie nie. 


 • 1


#1189205 Połączenie PC z TV przez HDMI- Brak dźwięku na TV.

Napisane przez gepardmak w 10 listopad 2013 - 15:21

Przy połączeniu TV i PC lub amplitunera przez HDMI domyślnym urządzeniem audio dla dźwięku z Peceta powinien być Nvidia High Definition Audio(model TV lub amplitunera w nazwie urządzenia audio) a nie Realtek. Jeśli nie ma takiego urządzenia na liście w Panelu Sterownia to znaczy że sterowniki karty grafiki są stare lub źle zainstalowane(brak zainstalowanego sterownika Nvidia HD Audio). Realtek Digital Audio Output to wyjście cyfrowe audio z karty zintegrowanej a nie po HDMI. Można tak uzyskać dźwięk na TV ale wymaga to podłączenia za pomocą dodatkowego kabla audio Peceta i TV. W przypadku połączenia przez HDMI dźwięk przesyłany jest cyfrowo ale nie za pośrednictwem sterowników Realteka. 


 • 1


#1153575 Gigabyte 7970GHz OC TOP uszkodzona?

Napisane przez gepardmak w 10 październik 2013 - 21:25

Ta opcja dotyczy sytuacji kiedy system wychodzi ze stanu uśpienia. A u Ciebie sprzęt nie wstaje po restarcie. Masz mocno podkręconą wersję karty 7970. Podejrzany w takiej sytuacji jest najbardziej zasilacz. Mocna linia 12V podstawa 60 i więcej amperów. Polecam zasilacze Thermaltake dobre parametry i umiarkowana cena.  


 • 1


#1153507 Sterownik graficzny wywala - HD7870

Napisane przez gepardmak w 10 październik 2013 - 20:53

Aktualizować bios możesz na dwa sposoby. Z pod Windows programem AsusUpdate. albo z pod biosu za pomocą programu narzędziowego EZFlash. Ściągnij najnowszy bios (byle nie beta, bety to ostateczność). Z pod wina jest dość łatwo. Instalujesz program może być ten z płyty sterowników. Uruchamiasz program wybierasz Load new bios i upgrade. W bios też możesz. Wgrywasz pliki na pendriva. Tworzysz katalog bios na penie i wrzucasz plik biosu. Uruchamiasz bios szukasz EZflash odpalasz ten program i szukasz napędu z katalogiem bios(pendrive w fat32). Podajesz katalog bios i plik z rozszerzeniem rom w tym katalogu. i fleszujesz.  Szczegółów możesz poszukać w google na pewno coś znajdziesz.

 

http://www.elektroda...pic2533290.html


 • 2


#1144986 Gry się zawieszają

Napisane przez gepardmak w 03 październik 2013 - 18:54

Skoro serwis sprawdzał i jak twierdzą problem byłe według Nich w sterownikach nie Ci to zademonstrują. Odpalą grę na serwisie. Na godzinę myślę, że starczy. Jeśli usterka wystąpi i zasilacz będzie hałasował. To nie ma o czym z serwisem nawet gadać. Jeśli nie potrafią rozwiązać problemu zwrot kasy. Możesz im wspomnieć o mocnym zasilaczu ale jak będzie Ci zależało na tym. 

 

PS. Dlaczego twierdzę, że to jednak zasilacz jest problemem, bo już kiedyś z taką usterką się spotkałem. 


 • 1


#1143955 Gry się zawieszają

Napisane przez gepardmak w 02 październik 2013 - 21:25

Czemu twierdzisz, że wymiana zasilacz nic nie da? Skoro nie sprawdzałeś takiej opcji nie odrzucaj jej tak pochopnie. Ale nic na siłę Twój czas, Twoja kasa rób jak uważasz. Co do diagnozy serwisu sam miód ja bym tam więcej nie poszedł. 


 • 1