Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

gepardmak

Rejestracja: 12 cze 2009
OFFLINE Ostatnio: dziś, 22:41
****-

#2498705 Składanie komputera

Napisane przez gepardmak w 05 maj 2018 - 13:52

Po co Ci taki mocny zasilacz do tej karty. Dobrej klasy zasilacz 450W wystarczy z zapasem a zaoszczędzone pieniądze z zasilacza przeznacz na płytę z lepszym chipsetem B lub Z. 


 • 1


#2497065 ASUS X50VL - Problem ze znalezieniem sterownika od chipsetu

Napisane przez gepardmak w 29 kwiecień 2018 - 06:16

Spróbuj rozpoznać sterowniki programem Driver easy, Driver booster czasami instaluje niewłaściwe sterowniki dla niektórych platform, podmieniając sterowniki Intela na Synaptics. Niby sterownik się zainstaluje bez konfliktu ale sprzęt może np. nie uruchamiać się ponownie. Dlatego używając programu Driver booster 5 trzeba sprawdzać jakie sterowniki ten soft próbuje nam zainstalować. 


 • 1


#2491218 Wywalanie korków-komputer sprawny.

Napisane przez gepardmak w 08 kwiecień 2018 - 15:36

@MASSER

Człowieku Ja to upraszczam jak mogę bo kolega raczej nie po politechnice. Wiem, że wyliczenia są niedokładne, tu powinno się liczyć średnią moc czynną czyli P=U*I*cos(φ). Współczynnik cos φ w tym wzorze jest nie do ustalenia jak nie potrafisz określić jaki charakter ma obciążenie w domowej instalacji, bo raz jest to grzała (czysta rezystancja) a raz indukcja np. odkurzacz a czasem wszystko na raz.  Teraz ustal wartość skuteczną napięcia i prądu dla jego instalacji przy pełnym obciążeniu. Dlatego mój wzór to upraszcza w rzeczywistości moc czynna urządzeń liczona dla jego instalacji jest trudna do określenia ale nie niemożliwa. Ale i na to jest sposób. W licznikach elektronicznych montowanych przez zakład energetyczny wartości chwilowe mocy czynnej są dostępne i można je odczytać. Jest też parametr Pmax(1.6.0 lub 1.6.1) w zależności od zaprogramowanej taryfy. 


 • 1


#2491165 Wywalanie korków-komputer sprawny.

Napisane przez gepardmak w 08 kwiecień 2018 - 12:58

Kolega wyżej ma rację. W takiej sytuacji instalację należy wcześniej dokładnie sprawdzić. Elektryk musi zbadać czy wszystkie urządzenia w domu podłączone jednocześnie do sieci nie przeciążają zabezpieczeń. Ich sumaryczna moc nie może być większa niż wartość zabezpieczenia pomnożona przez napięcie w sieci. Jak w wzorze (P=U*I) gdzie(P-moc urządzeń, U-napięcie w sieci a I- wartość prądu zabezpieczenia.) Zwykle w domowych instalacjach gniazda zabezpiecza się wkładkami 10A lub 16A co daje moc ok 2300W lub 3680W na całą domową sieć gniazd 230V. Jeśli wszystkie są na jednej fazie to spore organicznie. Bo wystarczy włączyć np. czajnik elektryczny( blisko 2000W) i coś tam jeszcze by taką moc uzyskać i przeciążyć zabezpieczenie 10A po jakimś czasie. Zmiana zabezpieczenia na większe może rozwiązać problem pod warunkiem, że przekrój przewodów zasilających gniazda to 2,5 mm2 bo jeśli mniej np. 1,5 mm2 nie można dać zabezpieczenia 16A i trzeba przerabiać instalację lub zrezygnować z elektrycznych urządzeń grzejnych. Badanie obciążenia wykonuje się miernikiem cęgowym założonym na przewodzie zasilającym obwód gniazd. Prawidłowo wykonana instalacja to osobne zabezpieczenie gniazd na każde z pomieszczeń.  


 • 1


#2486941 Router do mieszkania w bloku - duże problemy

Napisane przez gepardmak w 25 marzec 2018 - 17:49

Każdy laptop ma możliwość wyłączenia wbudowanej karty sieciowej np. przez skrót na klawiaturze Fn+ któryś z klawiszy z symbolem antenki Wifi(klawisze od F1-F12). Ta operacja nie wyłączy dodatkowej karty sieciowej. Można też odhaczyć opcję połącz automatycznie dla wbudowanej karty sieciowej.  


 • 1


#2486504 Bardzo duże zużycie RAM-u

Napisane przez gepardmak w 24 marzec 2018 - 16:15

Pobierz program Winaero Tweaker zainstaluj go i w polu Search for tweak wpisz svchost.  Pojawi się opcja Split Treshold for Svchost wybierz ją. Naciśnij Set Above Ram a później Reboot. Zmniejszy to ilość procesów svchost w systemie i zużycie ram.


 • 1


#2484645 Router do mieszkania w bloku - duże problemy

Napisane przez gepardmak w 19 marzec 2018 - 18:24

Nie musisz od razu inwestować w karty za 130 zł. Do pracy w standardzie ac(5GHz) musisz mieć tylko kartę działającą w tym paśmie lub kartę Dualband(2,4 i 5 GHz jednocześnie) i nie musi ona być od razu w standardzie AC1200 bo takiej przepustowości nie sposób wykorzystać w domowych warunkach. Router może być lepszy(bo korzysta z niego więcej urządzeń) ale jeśli karta będzie np. AC450 lub AC600 też będzie działać prawidłowo i do przesyłania internetu 150MB/s spokojnie wystarczy. Choć urządzenia pracujące w jednym standardzie sieciowym np. AC1200 zwiększają niezawodność sieci to nie jest to żadna reguła czy jakiś wymóg. Co do kabla jak napisał kolega wyżej, lepiej przewodów sieciowych nie łączyć ze sobą. Takie rozwiązanie może sprawiać kłopoty. Jeśli chcesz wszystko zrobić po kablu to lepiej zakupić urządzenia Powerline i rozprowadzić sygnał Ethernet po sieci elektrycznej 230V. To rozwiązanie jest bardziej niezawodne niż spinanie kilku kabli. Urządzenia nie wymagają żadnej konfiguracji i działają od razu po wpięciu w gniazdko(nie wolno używać listw przepięciowych i muszą działać pod jednym licznikiem.) Zasięg uzależniony od zakupionego urządzenia od 100 do 500 m.


 • 1


#2484194 Router do mieszkania w bloku - duże problemy

Napisane przez gepardmak w 18 marzec 2018 - 13:49

Myślę, że Asus ASUS RT-AC52U powinien dać radę. Lepsze pokrycie powinien mieć ASUS RT-AC1200 ale ten router kosztuje już ponad 200 zł. Czy warto dołożyć parę zł ? Ja uważam, że tak w końcu to urządzanie będzie służyć kilka lat. Do tego musisz kupić również karty sieciowe w standardzie ac jeśli chcesz korzystać z pasma 5GHz. Nie są one drogie ale dopiero wtedy budowa sieci w standardzie ac ma sens. Sama wymiana routera  pomoże zwiększyć zasięg i jakość sygnału bo najtańsze urządzenia TP-link w zasadzie niczego nie gwarantują.


 • 1


#2480195 Komputer po przeprowadze nie uruchamia się. Ponowne podłączenie wszystkiego d...

Napisane przez gepardmak w 06 marzec 2018 - 17:17

Zanim zmienisz zasilacz warto zrobić następującą czynność. Musisz wyczyścić ustawienia bios by mieć 100% pewność, że to nie one mają wpływu na problemy ze startem. ClearCMOS zworką albo wyjęcie baterii z płyty głównej. Gdy to nie pomoże podmień zasilacz na inny.  


 • 1


#2478476 "Dobra zmiana" widoczna w cenie podzespołów komputerowych.

Napisane przez gepardmak w 02 marzec 2018 - 09:49

Co za bzdury piszesz gościu. Na ceny podzespołów największy wpływ mają właśnie wirtualne waluty nie tylko wartość naszej złotówki i jej stosunek do dolara amerykańskiego. Jest popyt na podzespoły to i ceny idą w górę a górnicy zapłacą każdą cenę, tym rządzi rynek, niestety na niekorzyść zwykłych klientów. Kopanie krypto-walut zawyżyło ceny podzespołów do poziomu nie notowanego od lat a ten miauczy, że dobra zmiana wszystkiemu winna. A może to Tuska wina co ?Bo w kółko pieprzy, że w tym kraju dzieje się źle, że zamyka się ludzi, łamie Konstytucję, nie ma praworządności itp. niestworzone rzeczy. Gość osłabia Twoje Państwo na arenie międzynarodowej, wszystko po to by jego partia doszła w Polsce do władzy. Twój czy mój los jest dla rządzących ważny tylko w dniu wyborów. Ocknij się człowieku i pomyśl. 


 • 1


#2478113 Wymiana kina domowego na głośniki.

Napisane przez gepardmak w 01 marzec 2018 - 13:38

Na duży zestaw trzeba mieć trochę miejsca, głośniki Edifiera nie zajmują go tyle co wzmacniacz i duże kolumny. Diora produkowała bardzo dobry sprzęt, sporo dzisiejszych grajków nie dorównuje jakością temu reliktowi PRL. Są nawet tacy co chętnie kupują i odświeżają niektóre kultowe urządzenia z tamtego okresu, ponieważ ich brzmienie jest unikatowe a nie masowe i bezbarwne jak w dzisiejszych urządzeniach. Do łask wracają kasety magnetofonowe, płyty Audio i różne inne retro urządzenia. Bo pomimo ich wad i archaiczności mają swój urok i niepowtarzalność. Ale co taka gimbaza rozumie jak nigdy tego nie miała. 


 • 1


#2478100 Jaki dysk SSD wybrać do moich zastosowań

Napisane przez gepardmak w 01 marzec 2018 - 13:10

Jak głosi przysłowie "tanio to podobno psi mięso jedzą" na płycie o której wspominasz możesz zamontować dyski M2 w standardzie PCI Express Gen 3 x4 (NVMe), do tego kupujesz taki Samsung SM961(dysk serwerowy, trwały i szybki) lub inny dysk o zbliżonych parametrach w tym standardzie i korzystasz z wszystkich dobrodziejstw jakie ze sobą niesie złącze M2, bez ograniczeń, które posiada przestarzały port SATA. Wydać za płytę ponad 700 zł a później wstawiać cienkie dyski SATA to głupota i ciężka profanacja. Komputer będzie jak sam piszesz działał prawie non stop, więc porządny dysk ma tu chyba sens do tego czas lądowania systemu i uruchamiania aplikacji będzie nieporównywanie lepszy niż na dysku SATA. Wież mi. To co chcesz zrobić to tak jakby do ferrari F50 wstawić silnik od golfa 4, bez sensu.   


 • 1


#2478086 instalacja systemu na czystym dysku w laptopie

Napisane przez gepardmak w 01 marzec 2018 - 12:40

Wejdź do bios w zakładkę Boot i ustaw następujące opcje: Fast Boot-Disable(na razie do czasu zainstalowania systemu potem Enabled), Boot mode select-UEFI, Boot Option #1- USB Hard Disk lub CD/DVD w zależności z jakiego nośnika uruchamiasz Windows.

Boot Option #2-Hard Drive. Dalej w UEFI Hard Disk Drive BBS Priorities ustaw kolejność napędów od nośnika instalacyjnego USB a później Pelextor lub jeśli startujesz z DVD tu ustaw od razu Plextora. 


 • 1


#2477739 Nowa karta graficzna i artefakty/czarny ekran

Napisane przez gepardmak w 28 luty 2018 - 16:13

W przypadku komputerów wszystko może mieć znaczenie.  Jeśli nie zrobisz aktualizacji nie wykluczysz jednej z prawdopodobnych przyczyn ale owszem bios nie zwiera informacji o oprawie współpracy z urządzeniami PCI-X lub VGA Card. Mimo to zalecam aktualizację. Może też być tak, że nie odpalisz już nowej karty graficznej na Swojej płycie. Przez brak wsparcia producenta dla tego chipsetu i modelu płyty nie wiele da się zrobić. 


 • 1


#2476428 Adapter USB WiFi przestał działać

Napisane przez gepardmak w 25 luty 2018 - 17:46

Kanały są domyślnie ustawiane dla danego regionu/kraju, ustawiania 6 lub 11 są wynikiem ustaleń standardów sieci i są sztywno importowane do firmwarów urządzeń sieciowych. Robi się to po to by działające obok siebie sieci się nie zakłócały lub nie zakłócały innych urządzeń działających w paśmie 2,4 GHZ. Jednak czasem trzeba ręcznie ingerować w ustawiania tak jak w Twoim przypadku by rozwiązać problemy połączeń. Mój router w ustawianiach kanałów ma opcję auto. Czyli każdorazowe nowe połączenie zestawia z użyciem nowego kanału. Twoja i moja usterka to wynik zmian w systemie Windows co jest dosyć irytujące. MS uszczęśliwia Nas na siłę ale z mizernym skutkiem tu coś załata a tam spieprzy. Nie pisałem się na beta testy Windows. 


 • 1