Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

gepardmak

Rejestracja: 12 cze 2009
OFFLINE Ostatnio: dziś, 17:36
****-

Moje posty

W temacie: Podkręcenie pamięci RAM za pomocą profili XMP powoduje czarny ekran monitora.

26 lipiec 2020 - 16:20

Chyba prościej jest wypróbować inny ram niż wymontowywać płytę główną. Jeśli zmiana pamięci nie przyniosłaby oczekiwanego rezultatu ciągniesz temat dalej ale wykluczasz pamięć jako przyczynę problemów. Zastanawiam się czy nie masz wygiętych pinów w podstawce LGA. Objawy są nietypowe i dobrze pasują do takiej usterki, problemy z ram, ograniczone działanie grafiki. Jeśli ClearCMOS nie pomaga i ram wcześniej działał poprawnie to obejrzałbym te piny. 


W temacie: Problem z dręczącymi blue screenami.

26 lipiec 2020 - 11:55

Błędy są całkowicie losowe co może sugerować problem z ram, przegrzewanie CPU lub zimne luty na płycie głównej. Jeśli pada chipset to łatwo nie będzie. Dlatego wykonaj test ram(mem test) sprawdź czy sprzęt się nie przegrzewa, bateria musi być sprawna jeśli nie jest odłącz ją. Musisz wykluczyć system jako przyczynę usterki więc najlepiej będzie zainstalować świeży system lub wstawić inny sprawny dysk i postawić na nim świeży system. Aktualizacja bios wskazana.   


W temacie: Podkręcenie pamięci RAM za pomocą profili XMP powoduje czarny ekran monitora.

26 lipiec 2020 - 11:36

Tak mamy pomysł wymień ram. Szkoda czasu na takie zabawy, zmarnowałeś kilka tygodni na próbach poprawnego ustawienia pamięci i efektów brak. Owszem są kości które dają się podkręcać ale te które posiadasz do nich nie należą. 


W temacie: Spadki napięcia oraz freezy komputera

13 lipiec 2020 - 20:05

Nie masz za bardzo czym się przejmować. To że maskownica trochę sprężynuje to nic wielkiego, po prostu słabo ją docisnąłeś montując płytę główną.  


W temacie: Niestabilne działanie komputera / XMP, pamięć

12 lipiec 2020 - 22:14

Niestety sprzedawcy w sklepach nie są wstanie 100% określi kompatybilności sprzętu, chyba że bierzesz do zestawu płytę na chipsecie AMD pod CPU Intela to tu zareagują. Nikt za Ciebie nie będzie sprawdzał czy dana pamięć ruszy w określonej konfiguracji o to musisz zbadać sam lub poprosić kolegów z forum by ocenili zestaw, który zamierzasz złożyć i doradzili jakie części wybrać. Do konfigurowania zestawów trzeba mięć trochę doświadczenia ale i tak wszystkiego nie idzie przewidzieć. Staranny montaż też ma znaczenie, bo możesz kupić najlepsze podzespoły i wszystko spartolić samodzielnie składając zestaw bez znajomości podstaw tematu. Osobiście wole sam konfigurować składany zestaw niż pozwolić klientowi na wybór podzespołów. Daje klientowi zdecydować w bardziej prozaicznych kwestiach, żeby czuł że ma jakiś realny wpływ i wkład w swoją maszynę ale podstawowe podzespoły zwykle wybieram osobiście. Klienci lubią wodotryski, które zwyczajnie po jakimś czasie im się znudzą, Ja na to nie patrzę. Dla mnie liczy się wydajność, stabilność działania a bajery mają drugorzędne znaczenie. Zestawy w całości konfigurowane przez klientów to zwykle jajka niespodzianki. Fajnie że pamięć Ci jakoś działa tylko że domyślnie ma prawdopodobnie tak słabe timingi że działa wolniej niż niżej taktowana pamięć o lepszych timingach. Możesz też dalej eksperymentować i próbować znaleźć najlepsze działające ustawienia do obecnych kości. Jeśli pamięć kupiłeś w sklepie stacjonarnym możesz iść i zapytać czy wymienią Ci te kości na inne. W porządnych sklepach zwykle nie ma problemów z wymianą.