Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

gepardmak

Rejestracja: 12 cze 2009
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 18:02
****-

Moje posty

W temacie: dziwne regularnie spadki wydajności podczas rozgrywki

17 kwiecień 2019 - 18:34

Musisz podmienić dwa podzespoły by wykluczyć ich wpływ. W pierwszej kolejności podmień zasilacz a później grafikę na inną o ile masz takie możliwości. Jeśli nie oddaj sprzęt do serwisu niech sprawdzą w czym rzecz.   


W temacie: dziwne regularnie spadki wydajności podczas rozgrywki

14 kwiecień 2019 - 20:20

A założymy się że masz nieaktualne sterowniki? Pobierz i odpal program Driver easy to się przekonasz co masz aktualne. Żeby wykluczyć wpływ ustawień spróbuj zresetować bios płyty głównej. Po tylu latach baterię też warto wymienić na nową. Czyszczenie podzespół z kurzu wskazane, czyszczenie styków grafiki, pamięci i złączy PCI-X preparatem Kontakt 60 również. Konieczna aktualizacja bios i diagnostyka HDD(Tune HD).  


W temacie: Kompatybilność RAM

13 kwiecień 2019 - 19:02

No niestety ale myślę że sklep nie będzie robił problemów ze zwrotem jeśli kości nie będą chciały działać z płytą. 


W temacie: Kompatybilność RAM

13 kwiecień 2019 - 17:30

Taką rewizję 4.23 kości producent testował na tej płycie i taką najlepiej było by kupić. Choć na 100% nie można wszystkiego przewidzieć to wcześniejsze warianty dla zachowania kompatybilności powinny również działać. 


W temacie: r9 290 działa w trybie awaryjnym a normalnym nie

13 kwiecień 2019 - 17:12

Sprawdź baterię na płycie głównej profilaktycznie wymień ją(koszt 5 zł). Potem kup preparat Kontakt 60 i przeczyść nim wielokrotnie złącze wielostykowe grafiki i złącze PCI-X na płycie głównej(przyda się pędzel z naturalnego włosia by dotrzeć w zakamarki złącza). Odczekaj godzinę lub dwie żeby preparat się wżarł w styki i znowu ponów czyszczenie. Jeśli to nie pomoże znajdź jakiegoś elektronika niech sprawdzi czy przetwornice i kondensatory na karcie są ok. Artefakty mogą wynikać z problemów z zasilaniem układów grafiki albo jak wspomnieli koledzy wyżej ze starzejących się lutów. Spróbuj odpalić system na zintegrowanej grafice jeśli taką posiadasz.