Skocz do zawartości

Spirit

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    473
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O Spirit

  • Tytuł
    Gaduła
  • Urodziny 17.07.1993

Informacje

  • Płeć:
    Mężczyzna
  • Miejscowość:
    Lublin
  • Zainteresowania:
    Informatyka.

Specyfikacja PC

  • Procesor:
    i5-10400f
  • Karta graficzna:
    ASUS ROG RX 5600 XT
  • Płyta główna:
    Gigabyte Z490 UD
  1. Dzięki Właśnie dokładnie na te pamięci wczoraj patrzyłem i zamierzam je zakupić
  2. Rozumiem. Jednak jak już i tak miałbym kupić pamięci 3200, to wolałbym żeby ich taktowanie nie było zbijane. Mógłbyś polecić jakąś płytę z chipem Z490? Chyba tylko ten wchodzi w grę w tym przypadku.
  3. To jeszcze pytanko do tej płyty głównej z Twojego zestawu. Dobrałeś płytę na chipsecie B460, gdzie maksymalne taktowanie pamięci to 2933MHz, natomiast pamięci z tego zestawu mają taktowanie 3200. Nie pomyliłeś się?
  4. No z kartą w sumie racja. A z Ryzenem to nie ma sensu tylko przez cenę jak rozumiem? Bo generalnie, z tego co patrzę po różnych testach, wypada lepiej niż ta i5-ka.
  5. Zastanawiam się nad czymś takim: https://proline.pl/konf/6c5c6612 Nie jestem tylko przekonany do płyty głównej. Może da się coś taniej znaleźć, a równie dobrego?
  6. @kajtek. a gdyby zbudować zestaw na Ryzen 5 3600 i grafice od Nvidii? W ostateczności zostawić w grafice to co zaproponowałeś.
  7. Zasilacz Corsair 750W, obudowa Zalman GS1000.
  8. Cześć, padła mi płyta główna lub karta graficzna w obecnym zestawie(weryfikuję teraz które z nich) i zastanawiam się czy kupować nową (używaną) grafikę - GTX 1060 6GB, czy może korzystniejsze z punktu widzenia wydajności będzie złożenie nowego zestawu. Obecny zestaw: Płyta: nie pamiętam, zrobię update CPU: i5 4460 3,2GHz GPU: Radeon R9 390 RAM: 16GB 1600MHz (nie pamiętam modelu) Oprócz tego mam kilka dysków HDD i jeden SSD na system. A więc do kupienia byłaby grafika, procesor, ram i płyta główna. Możecie polecić jakiś sensowny zestaw? Chciałbym zmieścić się
  9. Na domyślnych plus oczywiście wyłączam niektóre niepotrzebne funkcje jak Express Gate, RAID itp. Próbowałem zmieniać pracę dysku na AHCI, ale ostatecznie dałem spokój. Zresetowałem CMOS, po tym udało się zainstalować system na SSD. Po instalacji podłączyłem resztę dysków, wszystko niby działa. Nie mam pojęcia co się w końcu stało.
  10. Uruchomiłem MemTesta, na żadnym slocie i żadnej kości nie wykryło błędów. Uruchomiłem test na 5 cykli. Co prawda na jednym slocie nastąpiła pewna anomalia, test nie mógł się uruchomić, ale za drugim razem było ok. Co dziwne - nie idzie zainstalować systemu. Odłączyłem wszystkie dyski i podłączyłem tylko nowy SSD, ale niestety po bootowaniu z pendrive wyświetla się tylko logo Windows i nic się dalej nie dzieje. Troszkę brakuje mi pomysłu. Dzisiaj spróbuję zresetować CMOS, a nóż pomoże.
  11. No właśnie podmieniałem kabel. Kiedyś faktycznie kabelek mi się uszkodził i podmieniłem. Pewnie stąd te błędy komunikacji. @lonialomax: jestem na linuxie i korzystam z GSmartControl. Edit: wrzucam w formie tekstowej wyniki SMART: https://pastebin.com/LBV588d3
  12. Mam dwa dyski, ale tylko z jednym jest problem. Póki co odłączyłem ten względnie sprawny. Tutaj wrzucam zrzut ze smarta tego dysku: https://zapodaj.net/88b0f929630fa.png.html Chyba jest ok, ale dawno takich rzeczy nie analizowałem i troszkę wyszedłem z wprawy. Będę wdzięczny za sprawdzenie mnie.
  13. Powiem Ci, że myślałem o tym już wczoraj Spróbuję. Cześć, wczoraj rozłożyłem komputer na czynniki pierwsze i złożyłem na nowo. Dodatkowo podłożyłem zarówno pod płytę główną jak i pod śrubki, które ją mocują podkładki. Chciałem w ten sposób wyeliminować ewentualne przebicia przechodzące na obudowę lub odwrotnie. Faktycznie pomogło to na wykrywanie pamięci RAM. W tej chwili wszystkie kości są widziane. Niestety dalej nie rozwiązało to problemu uruchamiania systemu. Proces uruchamiania zatrzymuje się na logo windows. Nie ma standardowego kółeczka, odcinane są wszystkie peryferia. Przy prób
  14. Zwróć uwagę na użycie procesora podczas momentów ścinki. Być może w tym czasie jego użycie osiąga 100%.
  15. Cześć, na wstępie zaznaczę, że komputer stacjonarny mi upadł (wysokość może pięć centymetrów - był tylnymi nogami postawiony na podwyższeniu biurka i go przypadkiem zsunąłem) i tu upatruję przyczyn problemów - ale może coś się da ogarnąć. Objawy były takie, że generalnie wszystko się przycinało, reakcje aplikacji były spowolnione itp. Okazało się, że wykrywane jest tylko 2GB RAM-u zamiast 6GB (konfiguracja 3x2GB). Już od kilku lat mam z tym problem, ale zawsze pomagało poprzekładanie kości i wyczyszczenie powietrzem slotów (ewentualnie reset CMOS). Tym razem tak nie jest i na jednym sloci
×
×
  • Dodaj nową pozycję...