Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

zenzoo

Rejestracja: 22 maj 2020
OFFLINE Ostatnio: 03 lip 2020 12:36
-----

Moje tematy

Losowe zacięcia komputera na kilka minut.

22 maj 2020 - 10:52

Witam, mam problem, ale nie do końca wiem z czym. Komputer w losowych momentach zacina się na parę dobrych minut tak, że nie można na nim nic zrobić. Temperatury w HWiNFO na procesorze, GPU, czy innych podzespołach nie są wysokie, są w normie. Podczas zacięcia udało mi się uruchomić menedżer zadań dwukrotnie. Pierwszy raz zobaczyłem, że zużycie procesora sięga 100%, ale każdy proces wykazywał zerowe jego zużycie. Drugim razem zobaczyłem, że zużycie spadło do ~78%, ale znów przy każdym procesie zużycie CPU to 0%. Po zescrollowaniu na dół listy zobaczyłem, że w zakładce "Windows processes" niemal każdy z widniejących procesów nie posiada ikony ani opisu. Komputer skanowałem, jednak program antywirusowy nie znalazł żadnych wirusów. System jest zainstalowany dopiero od 2 tygodni i pochodzi z oryginalnej instalki, na oryginalnej licencji, komputer też jest nowy.

 

Procesor to AMD Ryzen 5 3600, niekręcony. Wszystkie sterowniki zainstalowane i aktualne.

 

Dołączam zdjęcia, które udało mi się zrobić telefonem podczas laga/zacięcia z task managera: https://imgur.com/a/AUVmvCe