Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

punkfiction

Rejestracja: 06 sie 2019
OFFLINE Ostatnio: 08 sie 2019 10:01
-----

Moje tematy

Ładowarka QuickCharge

08 sierpień 2019 - 07:38

Witam,
niedawno kupiłem REDMI NOTE 7, który współpracuje z QuickCharge 4.0. Niestety zdążyłem już się zorientować, że w oficjalnej dystrybucji w PL nie ma ładowarek w tym standardzie, oraz że w najbliższym czasie nie jest ona przewidziana (kontaktowałem się z XIAOMI). W związku z tym jestem skazany na nieoryginalne ładowarki. 
1 Pytanie tylko, czy korzystanie z nieoryginalnych ładowarek może źle wpłynąć na mojego smartfona lub jego baterię?
2 Jaki komponent ładowarki odpowiada za QuickCharge? Sama końcówka, która jest wpinana do gniazdka, czy kabel? Czy do prawidłowego działania konieczny jest to i to?
3 Przykładowy zestaw znaleziony na allegro:
 
Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć o tej ładowarce? Jak sprawdzić, czy będzie ona dobrze współpracowała z moim REDMI NOTE 7?
 
4 Rozumiem, że mimo to, że w specyfikacji REDMI NOTE 7 jest wskazana obsługa QC 4.0, to będzie on również współpracował z QC 3.0?

Problem z wyborem smartfona

06 sierpień 2019 - 08:05

Witam!
Przymierzam się do zmiany smartfona. Budżet to kwestia otwarta, ponieważ mam zamiar wziąć go na raty 0%, dlatego nie będzie dla mnie problemem kupna droższego modelu, pytanie jedynie czy warto.
Kryteria:
+ wydajność - tak jak pewnie większości użytkowników, zależy mi na płynności działania w trakcie normalnego użytkowania - przeglądanie internetu, social media, Netflix, Youtube. Raz na jakiś czas może odpalę jakąś bardziej wymagającą gierkę.
+ bateria - dosyć oczywiste wymaganie, czyli żebym nie musiał siedzieć nonstop z podpiętym telefonem do powerbanka, tylko miał możliwość swobodnego jego użytkowania przynajmniej przez dzień bez ładowania;
+ ekran minimum ~ 6" 

1 Od dawna nie śledziłem rynku smartfonów, więc nie orientuję się za bardzo czym się kierować, jakich modeli unikać itd. Na szybko przeglądając oferty stwierdziłem, że raczej będę celował w XIAOMI, dobra stosunek ceny do jakości. Jeżeli nie mam racji, proszę wyprowadzić mnie z błędu.

2 Mam dylemat, czy celować w 4 GB czy 6 GB RAMu. Jesteście w stanie mi powiedzieć, czy między jedną a drugą opcją jest duża różnica? Czy w trakcie normalnego użytkowania byłbym wstanie odczuć różnicę? Próbowałem na własną rękę poszukać odpowiedzi, ale artykuły w internecie nie wskazują jednoznacznie na którąś z tych opcji, jedynie odradzają zakup droższych, czyli 8/10/12GB RAM.

3 Zastanawiam się również, czy kupować przez Allegro, czy w stacjonarnym markecie typu Media Expert, RTV EURO AGD itd. Różnica w cenach jest dosyć spora, w zależności od modelu 150 do 250zł na korzyść Allegro, jednak znajomi sugerują wybór tradycyjnego marketu ze względu na m.in. mniejsze problemy z ewentualną reklamacją itd. Czy jest ktoś w stanie to potwierdzić? Czy w przypadku Allegro rzeczywiście może wyglądać to gorzej? Oczywiście domyślam się, że to zależy od sprzedawcy, ale jakie są ogólne tendencje? Często się zdarzają takie sytuacje?

4 Przejdźmy do najważniejszego, czyli do wybranych przeze mnie modeli. Są to trzy smartfony od XIAOMI:

1) Xiaomi REDMI NOTE 7 4/64GB Cena allegro: 755zł, market: 900zł
2) Xiaomi Mi 9 6/64GB Cena allegro: 1200zł, market: 1500zł
3) Xiaomi Mi 9T 6/64GB Cena allegro: 1350zł, market: 1600zł

Na początku zdecydowany byłem na Xiaomi REDMI NOTE 7 4/64GB, niska cena, dobra opinie i recenzje, jednak stwierdzilem, że może warto patrzyć przyszłościowo i zakupić model z większą ilością ram, wtedy zwróciłem moją uwagę w stronę Xiaomi Mi 9, jednak nie spodobała mi się mniejsza bateria w stosunku do pierwszego modelu(3070<4000mAh), wtedy znalazłem trochę droższą wersję czyli Xiaomi Mi 9T 6/64GB z baterią 4000 mAh. Tak więc wybór raczej odbywa się między 1 a 3 modelem. Moje pytanie jest takie: czy warto tyle dopłacać do 9T?

Prosiłbym od odniesienie się do wszystkich kwestii poruszonych przeze mnie. W celu tego ułatwienia dodałem numery przy każdym pytaniu. Dziękuję bardzo za każdą odpowiedź oraz przepraszam za tak rozległy post.