Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Sprotte

Rejestracja: 12 kwi 2019
OFFLINE Ostatnio: 24 kwi 2019 11:15
-----

Moje tematy

Laptop do projektowania CAD, 4000-5000 zł

12 kwiecień 2019 - 20:11

Cześć, na wstępie napiszę, że w tematyce laptopów i komputerów jestem zielony. Poszukuję laptopa między innymi do projektowania CAD. Na razie nie wykonuję bardzo złożonych projektów, aczkolwiek cały czas się rozwijam i wykonuję coraz bardziej skomplikowane prace, więc chcę aby był to zakup przyszłościowy, nie wykluczone że kiedyś posłuży mi do zarobku. W gry gram sporadycznie, więc nie mam większych wymagań pod tym względem. Obecnie korzystam z laptopa Samsung RF511. Jeżeli macie ciekawe propozycje przewyższające budżet (bez przesady) to z chęcią je rozważę :)

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000-5000 zł

2) Laptop nowy/używany: nowy

3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): Obecnie korzystam z matrycy 15,6" i rozdzielczości 1366 x 768, jednak preferowałbym matrycę 17 cali i większą rozdzielczość (1920 x 1080 jak da radę)

4) Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): Solidworks, Autocad 2D, ANSYS Fluent, w przyszłości na pewno coś jeszcze

5) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): głównie w domu, sporadycznie na uczelni

6) Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa o wzmocnionej odporności, etc.): matowa matryca 

7) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.): brak

8) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): tutaj nie mam pomysłu (nie znam się), obecnie korzystam z Win7, słyszałem że na Win8 nie działa Solidworks

9) Własna propozycja (model wybrany samemu): brak
 

Dodam jeszcze, że chciałbym dokonać zakupu jak najszybciej. Czy może lepiej zaczekać na premierę jakiegoś podzespołu?