Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Obywatel_Ganon

Rejestracja: 10 mar 2019
OFFLINE Ostatnio: 19 gru 2019 20:20
-----

Moje posty

W temacie: Problem z AiO

18 grudzień 2019 - 23:26

Jakby nie było tam cieczy to te temperatury byłyby kosmiczne bo w końcu jak ten układ by miał odprowadzić ciepło? Dodatkowo jak z zamkniętego układu mogłoby w takim stopniu odparować tyle cieczy? Ile lat masz tę obudowę? Masz tam jeszcze gwarancję? Jeśli jest instrukcja jak uzupełnić układ to zrób to. Natomiast temperatury jakie przedstawiłeś nie wskazują na to, że czegoś tam brakuje.

 

Obudowę kupiłem w tym roku z tym problematyczne będzie wysłać ją na gwarancję. Nie mam pojęcia jak to działa ale wody tam nie widzę, chyba dowiem się na 100% dopiero jak otworzę zbiornik. Druga sprawa jak by była woda to węże może zrobiły by się ciepłe a pod obciążeniem to tak niezbyt zmienia im się temperatura. Jak ustawię obudowę pod kontem to wiatraczek przestaje działać jak by była woda to może by były jakieś bąbelki albo coś. Też mi się wydaje że nie powinno to działać bez cieczy ale tak to wygląda przez szybkę zbiornika. 


W temacie: Problem z AiO

18 grudzień 2019 - 22:24

Czemu uważasz, że znajduje się tam tylko powietrze? Jak dla mnie wygląda to na układ zamknięty i w tym AiO powinna być już ciecz.

 

Na YouTube widać że w zbiorniku z tym wiatraczkiem występują pęcherzyki powietrza I u mnie też kiedyś tak było, jak się kręcił to pęcherzyk skakał. Teraz tego nie ma I wszystko jest przezroczyste. Ciecz raczej nie zwiększyła swojej powierzchni więc zakładam że jej tam nie ma a przepływ powietrza obraca wiatraczek, a bynajmniej bardziej wygląda jak by tam nic nie było zamiast tego że jest uzupełniony po brzegi. Tak jak wspominałem wiatraczek wygląda jak by był zamontowany na łożysku więc pompa raczej pracuje.   

 

A jeżeli istnieje taka opcja że jest wypchany po brzegi, to czy jest sposób aby sprawdzić zawartość cieczy bez otwierania układu inny niż na oko. 


W temacie: Problem z AiO

18 grudzień 2019 - 20:26

Panie drogi, g*wniana chłodniczka 120mm z jakimś wentylkiem toż to poziom Fortisa 3 ... te temperatury absolutnie są takie na jakie stać to pseudochłodzonko! Generalnie Deepcool nie jest jakimś producentem dobrych AiO, całkiem przeciętne ma chłodzenia, wentylatory. Jeśli temperatury są takie jak podałeś to chłodzenie działa. A te temperatury przedstawiają Ci sprawność takiego rozwiązania.

 

Tak offtopic, pierwszy raz widzę takie cudo ... o.O

 

Wiem że szału nie ma ale nie podkręcam procka I było w dobrej cenie :) a i prezentuje się nie najgorzej (choć to kwestia gustu) 
 
Wiem już też trochę więcej, ten wiatraczek myślałem że jest podpięty do zasilania ale okazuje się że nie, więc zakładam że pompka działa tylko że w obiegu znajduje się samo powietrze I tym chłodzi. Więc czy ktoś wie gdzie mogła podziać się ciecz ? 
Drugie pytanie czym to przeczyścić I co wlać do obiegu ? 


W temacie: Problem z Radeonem RX 480

13 marzec 2019 - 16:47

Chodzi na napięcia Voltage Control, nie o ilość MHz w Frequency :)

 

RX mają zawyżone stany energetyczne przez co również potrafią żreć na zużo prądu, po to obniżamy napięcia by  ustabilizować pracę i zwiększyć jej kulturę.

 

Zamiast 1150 wpisz 1050 w State 6 i 7 w sekcji GPU, a Memory zamiast 975 wpisz 1000.

 

Nie da rady, przy wczytywaniu benchmarka robi obraz gaśnie. 


W temacie: Problem z Radeonem RX 480

13 marzec 2019 - 13:58

GPU : obniż Stan 6 i 7 do 1050; Memory podnieś do 1000; możesz też podnieść Power Limit.

 

Zapisz i przetestuj

 

Tylko dlaczego akurat 1050 skoro stabilną pracę rejestruje czy 1185 i memory mam ustawione 2000 max. 

 

Najbardziej mnie teraz zastanawia dlaczego muszę obniżać taktowanie skoro powinno działać płynnie na 1303. Na starych sterownikach nic nie zmieniałem I wszystko działało a wartości są ustawione z góry na 1303 z tego co wiem. 

 

Słyszałem o czymś takim jak celowe postarzanie kart przez sterowniki, myślicie że to może być to ?