Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Zygfryt

Rejestracja: 26 sty 2009
OFFLINE Ostatnio: 03 mar 2017 18:17
-----

Moje posty

W temacie: Dołożenie 16 GB RAM - widzi tylko po MemOK!

27 luty 2017 - 20:57

Przetestowałem ~kilkanaście różnych kombinacji (wymienione przez Ciebie także) i nic. W niektórych przypadkach komputer w ogóle nie przechodził POST'a (chyba :P), a w reszcie przypadków wykrywało tylko dwie kości.

 

Dostałem odpowiedź od ASUS'a:

"Proszę w pierwszej kolejności spróbować nowe pamięci zamontować do A2/B2. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, pamięci będzie trzeba ujednolicić."

 

​I przyznam, że tego nie próbowałem.

I tak już zamówiłem nowe pamięci, ale przy wymianie sprawdzę jeszcze czy na A2/B2 będzie jakaś poprawa.

 

Tak naprawdę w ogóle nie miałem zamiaru tworzyć tego tematu tylko po prostu dobrać identyczne kości. Sytuacja zmieniła się, gdy po użyciu MemOK! wykryło wszystkie pamięci. Trochę mnie to zaintrygowało.

 

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc.


W temacie: Dołożenie 16 GB RAM - widzi tylko po MemOK!

26 luty 2017 - 16:06

Próbowałem wielu konfiguracji (także te, które zaproponowałeś) i we wszystkich jest taki sam rezultat. Aktualnie są włożone są tak jak zaleca instrukcja (tak, czytałem ją :P).

 

Absolutnie nic mnie nie podkusiło do kupna dwóch innych zestawów. Po prostu przy składaniu kompa kupiłem jeden zestaw, a teraz chciałem dołożyć kolejne 16 GB. Znalazłem tylko jeden sklep, który sprzedaje - wydawałoby się - właśnie te pamięci (http://www.pcprojekt...-play-ddr4-cl15). Jednak przysłali mi te Single-Sided.

Jeśli się upewnię, że nie zrobią mnie w bambuko, tj. nie będą kleili głupa, że przysłali dobre pamięci, to skorzystam ze zwrotu w ciągu 14 dni. Tak czy inaczej sklep jest już na mojej czarnej liście.

 

 

BTW. Dlaczego Windows 10 zabiera ~6GB miejsca na dysku za każdym razem, gdy uruchomię go z 32 GB RAM'u? Pamięć wirtualną mam ustawioną na sztywno na 16 MB (min i max).


W temacie: Dołożenie 16 GB RAM - widzi tylko po MemOK!

26 luty 2017 - 13:45

Ustawiałem na sztywno wiele opcji (w tym taktowanie i napięcia), ale nic to nie dało. Być może istnieje jakieś rozwiązanie, ale nie mam czasu na grzebanie pół dnia w komputerze, bo potrzebuję go do pracy. Miałem na to poświęcić godzinkę (włożenie nowych kości), a zajęło mi to już kilka razy więcej. :)

 

Przesiądę się zapewne na te "Korsarze", a Goodramy sprzedam w oddzielnych zestawach po 16 GB.


W temacie: Dołożenie 16 GB RAM - widzi tylko po MemOK!

25 luty 2017 - 12:42

Z tym, że u mnie jest problem JEDYNIE z wykrywaniem samych pamięci. Jak już są wykryte, to działają dobrze. Tak naprawdę problemem jest tylko brak zapisu ustawień po wciśnięciu przycisku MemOK!

Nie wiem czy jest sens, ale chyba spróbuję na starszej wersji BIOS'u. Tak na wszelki wypadek.

 

Te pamięci nie są na oficjalnej liście obsługiwanych kości i boję się, że pomoc techniczna (napisałem również do nich) powie, że nie są obsługiwane i tyle.

 

-----------------------------------------

 

Specyfikacja mojego procesora: http://ark.intel.com...-up-to-3_60-GHz

 

Może to jego wina.

Poczekam na odpowiedź z pomocy technicznej ASUS'a, ale prawdopodobnie skończy się na kupnie pamięci z QVL.

Takie kości chodzą mi po głowie: https://www.net-s.pl...ered-XMP-20&w=c

 

2133 MHz mi wystarczy, bo i tak nie podkręcam, a problemów powinno być znacznie mniej.