Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

wodego

Rejestracja: 08 gru 2018
OFFLINE Ostatnio: dziś, 17:54
****-

Moje tematy

Klawiatura membranowa RGB - może Razer Cynosa V2?

31 lipiec 2020 - 23:24

Czas wymienić klawiaturę. Obecna klawiatura to Logitech G613 - bezprzewodowa mechaniczna.

 

Antyreklama:

Jeśli ktoś chciałby kupić tą klawiaturę, to gorąco odradzam.

 

Pierwsza sprawa:

- wybudzenie klawiatury przez rok czasu nie było możliwe klawiszem control (shift i innymi podobnymi). Czytam sobie jakiś tekst, chcę skopiować ctrl+c - nie da rady. Control trzeba nacisnąć 2x, żeby klawiatura się obudziła. Było to bardzo wkurzające. Ale... to niesamowite... po roku wyszła aktualizacja naprawiająca ten błąd i zaczęło działać. No dobra, czyli wada już nieaktualna.

 

- po ponad dwóch latach pojawiły się podwójne kliknięcia klawiszy. Klikam p, a wyskakuje pp. No, to już jest przegięcie. Niby przełączniki o wytrzymałości w milionach, a tu takie kwiatki. Coraz więcej klawiszy ma podwójne kliknięcia. Jak tu na benchmarku pisać posty? To nie jest jakaś pojedyncza wada mojej klawiatury, bo bardzo złe opinie (o dwukliku) czytałem na innych forach.

Koniec antyreklamy.

 

Klawiatura poszła w ciemny kąt, wyciągnąłem starą klawiaturę Logitecha, która to cierpi na "ciasne klawisze". Mianowicie kiedyś klawisze chodziły normalne, a teraz jakby ocierały się o siebie i trzeba użyć większej siły, żeby je wcisnąć - szczególnie pod lekkim kątem.

 

Dlaczego membranowa? Nie potrzebuję mechanicznej, gdzie niektórzy polecają smarowanie klawiszy jakimiś środkami. W pracy w trudnych warunkach pracują membranowe i... pracują latami, zero zacięć o podwójnym kliku nie ma mowy, a nikt je nawet nie próbuje czyścić.

 

Czego szukam?

- klawisze normalnej wielkości (nie low profile),

- przewodowa tym razem,

- podświetlenie RGB, bo ładnie wygląda,

- przyciski do głośności, mute,

- OSD na ekranie,

- klawiatura do pisania - gram na padzie.

 

Wyczytałem, że właśnie pokazano Razer Cynosa v2 i do niej się przymierzam. Może ktoś poleci coś podobnego? Steelseries?