Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

wodego

Rejestracja: 08 gru 2018
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 23:57
****-

#2731343 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 29 październik 2020 - 18:05

@Presidente, na początku pytanie: po co dałeś linka o zasiłkach dla bezrobotnych? Zdajesz sobie sprawę, że zasiłek dla bezrobotnych to zupełnie co innego jak zasiłek chorobowy, zasiłek zdrowotny, renta czy emerytura?

 

Stawki w  krajach zachodniej Europy są znacznie większe niż w Polsce - zapowiada się, że coś wiesz. Wreszcie może dowiem się jakie są oficjalne stawki zasiłku socjalnego w PL, które to zasiłki ponoć PiS zaczęło rozdawać. Może teraz uchodźcy będą ciągnąć do PL jak PO obejmie władzę?

 

W Polsce bez wysiłku dostajesz jakiś pieniądz - zasiłek 1200 brutto/mies - a nie czasami 5000zł brutto/miesiąc? Skoro masz takie dane podaj oficjalną stronę rządową ze stawkami, bo na gębę, to Czesiek może mówić, że 10 tys. socjala w PL dostaje. Moje kolegi z Syrii (tak mówią, bo paszportów nie mają) nie wierzą na słowo, tylko interesują ich oficjalne dane, bo już nie raz dużo im obiecywali i g... z tego wyszło. Teraz sami sprawdzają stawki zasiłków na rządowych stronach wybranych krajów.

 

500+ - odpada. Oni mają średnio 20 lat i są kawalerami.

 

w dodatku na pewno są jakieś ulgi i świadczenia, z których można skorzystać - też odpada. Talony bezgotówkowe na ciepłe spodnie oraz talon na ciepłe zupy w jadłodajni też ich nie interesują. Ich interesuje ile co tydzień/miesiąc dostaną gotówki do ręki na własne wydatki, gdzie będą mogli je przeznaczyć tak jak chcą: nowy telefon, modne ciuchy czy choćby dziewczynki w domach uciech.

 

i nie zdziwiłbym się gdyby z siedzenia na du**e wychodziło jakieś 60-70% minimalnej - ciągle lejesz wodę. Powtarzam po raz kolejny: stronę rządową ze stawkami. Jak podasz, ja przedstawię stawki (oficjalne strony) z kilku krajów. Wtedy się porówna, a nie "biorom 5000 brutto, bo ja tak mówiem".

 

No dobra. Uchodźcy mogą być abstrakcją dla Ciebie. Zwykły polski przykład:

 

Janek lat 20 (Polak) właśnie skończył szkołę. Powiedział, że czas się usamodzielnić, wyprowadził się od rodziców (dostał od nich na miesięczny czynsz), wynajął kawalerkę i poszedł do Urzędu Pracy. Dowiedział się, że nie ma dla niego oferty na dzień dzisiejszy i poszedł po zasiłek socjalny, bo przecież mieszka sam i musi się utrzymać. Koledzy mówili, że teraz PiS rozdaje socjal, więc chce po prostu z tego skorzystać, bo naprawdę nie ma pracy. Jego zagraniczni internetowi koledzy, z którymi trochę szlifował język w szkole w ramach nauki (takie tam gadanie przez Skype), podali mu ile dostają zasiłku w swoich krajach, bo akurat też nie mogą znaleźć pracy.

 

I uprzedzam - bo widziałem, że tego nie zrozumiałeś - zasiłek dla bezrobotnych nie należy się Jankowi, bo po prostu jeszcze nie pracował. A więc pytanie: w jakiej wysokości gotówkowy zasiłek socjalny na życie dostanie?


 • 1


#2731093 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 29 październik 2020 - 07:31

Bo rozdaje, przynajmniej w wystarczającym stopniu

To zadam tradycyjne pytanie:

Jaka jest stawka na osobę zasiłku socjalnego na życie? Podaj tą tajną rządową stronę, a ja podam normalne ogólnodostępne strony w kilku krajach. Wtedy się porówna gdzie uchodźcy wolą się osiedlić. Przypuszczam, że w PL są wyższe stawki, bo tak wynika z wypowiedzi niektórych osób na forum.

 

A dla takiego uchodźcy [...] jeszcze lepsze życie to już jest pikuś - zbyt proso rozumujesz. Uchodźca ekonomiczny, to nie jest głupek, który nie potrafi liczyć i nie zna się na pieniądzach. Uchodźcy wędrowali do konkretnych wybranych krajów, a omijali po drodze inne.

 

- Dokąd podróżujesz tak na pieszo/pontonem?

- Na Węgry, tam jest lepsze życie.

- Do Czech, bo ten kraj leży w górach.

- Na Chorwację, tam piękne plaże...


 • 2


#2731038 Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2

Napisane przez wodego w 28 październik 2020 - 22:12

Trzeba czekać na testy

 

Tylko czekać na normalne obiektywne testy

 

jestem ciekaw realnych testów

 

czekamy na testy.

 

Czekam na testy

 

Czekam na recenzje i testy

 

Przecież pisałem wyraźnie: nie powtarzać cały czas tych samych komentarzy, bo dużo wcześniej zgrupowałem je w jednym miejscu.


 • 2


#2731017 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 28 październik 2020 - 20:49

p.s. a co do tych 18600 to nie jest to wynik z ostatniej doby a z ostatnich 72h .Obecnie na wynik testu czeka się 3 doby

Źle rozumujesz. Przemyśl to.


każą nosić te maseczki ale milicja to już nie musi w radiowozach

Dzięki maseczkom za kilka dni drastyczny spadek zakażeń.


 • 1


#2731000 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 28 październik 2020 - 20:20

Specjaliści mówią żeby nosić maski... eeee, bzdury.

Najlepiej słuchać lekarzy, przecież oni są najbliżej tego, poza tym te 5 lat studiów (czy tam ile), to prawdziwe studia, a nie jakiś marketing.

 

Łukasz Szumowski:

- maseczki nie trzeba nosić, one nic nie dają,

- maseczki trzeba nosić.

 

Krzysztof Simon:

- protesty, to nie jakieś istotne zagrożenie - świeże powietrze, maski, odstępy,

- nie idź na cmentarz, bo sam tam trafisz - świeże powietrze, maski, odstępy.

 

U lekarzy, profesorów, specjalistów to jest dobre, że nie zmieniają zdania...


 • 2


#2730663 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 27 październik 2020 - 22:51

Prof. Simon dał już dyspensę na udział w protestach :)

Aaa, to ten profesor zawiedziony stanem jednego z pacjentów: "druga osoba może nie umrze".


 • 1


#2730306 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 26 październik 2020 - 20:49

Każdy niech wierzy w co chce. Jak ktoś wierzy w w stuprocentową skuteczność zwykłych maseczek, to niech sobie wierzy.


 • 1


#2729742 Upgrade niegdyś mocarnego staruszka

Napisane przez wodego w 24 październik 2020 - 17:55

1660s przecież kosztuje 1000 zł, a to mój maks, za który bym chciał nowy hdd, ssd ram i GPU.

A nie chciałbyś w tej cenie zmieścić jeszcze nowe biurko i fotel gamingowy?


 • 1


#2729387 ADATA SX8200 Pro vs Samsung 970 Evo - warto dopłacać?

Napisane przez wodego w 23 październik 2020 - 12:07

Tak to prawda że w codziennym użytkowaniu nie ma różnicy czy sata czy nvme,

Ale ludzie wybierają SSD według benchmarków. To tak jak by z dwóch modeli samochodów wybrać ten, który ma większą maksymalną prędkość.

- Kupiłem ten samochód, bo producent podaje maksymalną prędkość 210km/h. Ten drugi samochód miał 194km/h, więc wybór był oczywisty. Będę nim jeździł 3 kilometry do sklepu przez miasto.

 

A że w mieście jest ograniczenie 50/h, to kto na to patrzy? Liczy się prędkość maksymalna.

 

Jest całe mnóstwo zapytań "jaki dysk NVMe pod gry?"

- chcem szybki dysk, żeby gry szybko chodziły,

- żeby windows szybko chodził, więc sata odpada".

 

Dyski NVMe robią robotę w zastosowaniach, gdzie jest duże obciążenie operacjami we/wy, gdzie jest dużo operacji na plikach, a nie przy przeglądaniu neta.


 • 1


#2728319 Spray do pomalowania podstawy monitora

Napisane przez wodego w 19 październik 2020 - 17:48

Musi być farba pod aluminium. Ten cytat wyżej, to ze słynnego filmiku, który bez problemu znajdziesz.
 • 1


#2728211 Spray do pomalowania podstawy monitora

Napisane przez wodego w 19 październik 2020 - 10:54

Jak srebrna powierzchnia, to może być aluminium. To ważne bo "amelinium nie pomalujesz".


 • 1


#2725950 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 11 październik 2020 - 13:05

Dziennie w PL umiera ok. 1100 osób, w tym na raka ~274 (dane ze stycznia). Dzięki pandemii strachu zwiększy się ilość zgonów na raka (i inne choroby), bo ludzie nie pójdą do lekarza na diagnozę czy leczenie z powodu utrudnionego dostępu do służby zdrowia.

 

Wirus coraz bardziej mutuje. Nauczył się, że prywatne gabinety należny omijać... Ktoś dzwoni do lekarza:

- Nie da rady, nie ma możliwości w najbliższym czasie, wie pan jaka jest sytuacja. Zadzwonię za kilka tygodni i podam termin. Ale prywatnie mogę pana zapisać na dzisiaj na 15:00.

 

W państwowej służbie zdrowia szaleje wirus, ale w prywatnych gabinetach jest spokój. Jedynie koszt wizyty jest większy, ale takie warunki postawił wirus i co zrobić? Trzeba go usłuchać.


 • 2


#2725912 Dwa dyski SSD do firmowych PC

Napisane przez wodego w 11 październik 2020 - 11:30

Ten wątek powstał 25 września, a już pod koniec października autor prawdopodobnie wybierze dyski. To niesamowite tempo zaskakuje, gdzie w innych firmach wybór dysków trwa minimum 3 m-ce. Potem zebranie komisji i komisyjne otarcie obudowy komputerów. Jeden zaawansowany technik plus młodszy technik jako zapasowy sporządzą protokół z całego zdarzenia wraz ze szczegółową analizą, która ląduje w dziale technicznym wyższego szczebla. I tylko czekać na odpowiedź: ile portów wolnych i propozycje dysków SSD. Dalej z górki, wysyłka do działu zaopatrzenia i zamówienie.

 

Teraz najtrudniejsza część zadania - fizyczna wymiana dysków. Specjaliści z Instytut Technologii Elektronowej powinni pojawić się w dwa miesiące od zabukowania wizyty. Jak to będą robić, to już tajemnica, bo nie pozwalają osobom postronnym obserwować procesu. Na czas wymiany firma musi być zamknięta.

 

Tak więc myślę, że jeśli nie będzie żadnych poślizgów, to nowe dyski powinny pracować w komputerach już w połowie stycznia.

 

Ps.

gadałem z informatykiem, [...] odradził mi zmianę dysków na SSD - okazuje się, że to bardzo mądry fachowiec. Nie chciał być przez miesiąc czasu męczony pytaniami jaki dysk kupić, do jakiego portu podłączyć, jak otworzyć komputer, to wybrał bardzo dobre rozwiązanie - odradził montaż SSD. Szacunek dla niego.


 • 1


#2725909 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 11 październik 2020 - 11:14

,a połowa tych lekarzy ,wirusologów co się udziela aktywnie w mediach to celebryci którzy odlecieli od ilości wywiadów

Całkowicie się zgadzam. Od wypowiedzi jednego aż mi się niedobrze robi. Toż to nie lekarz, tylko specjalista od prania mózgów bzdurami, straszeniem i oderwaniem od rzeczywistości. Ale tak naprawdę nie można go tak krytykować, bo dla niego priorytetem są pieniądze, które bierze za te wypowiedzi. Dobrze płacą, to się chłop stara.

 

Cieszy mnie za to, że w PL są bardzo szlachetni farmaceuci. Widziałem to w wiadomościach o szczepieniu na grypę, którą to szczepionkę każdy powinien przyjąć, bo jest niezbędna dla zdrowia. Farmaceuci wypowiadali się, że zainteresowanie duże, a dostawy marne, a ludzie ze zwiększonego ryzyka to powinni przyjąć ją już obowiązkowo. Na koniec pytanie: czy farmaceuci się zaszczepili? Nie, bo wolą sprzedać szczepionki bardziej potrzebującym, zamiast zachować pod ladą dla siebie i członków rodziny. To daje do myślenia, że tacy szlachetni ludzie w tych czasach ciągle istnieją. Są w grupie wysokiego ryzyka (styczność z wieloma chorymi ludźmi), a myślą o o innych.


 • 1


#2725828 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez wodego w 10 październik 2020 - 21:55

na serio? Czytam te zdanie parę razy i nie mogę uwierzyć na co patrze..

Mam takie same odczucia! Aż zacząłem sprawdzać czy taki lekarz istnieje, bo jak na profesora, to wypowiedź bardzo niskiego poziomu.

 

Druga osoba może nie umrze - stanął mi taki obrazek: pracownik firmy pogrzebowej spotyka się z lekarzem:

- Ile roboty ma pan doktor dla mnie?

- A jeden spod szóstki i drugi na dwunastce. Daje im 12 godzin.

Ucieszony pracownik czeka cierpliwie w poczekalni, żeby konkurencja go nie ubiegła. Po kilku godzinach przechodzący lekarz rzuca:

- Druga osoba może nie umrze...

- Co? To na ch... ja tu tyle czekam?

 

Inna wypowiedź tego lekarza: Zapomnij o Wszystkich Świętych na cmentarzu. Bo sam tam trafisz - co to ma znaczyć? Profesor straszy ludzi, że na cmentarzu będą miły miejsca śmiertelne zarażenia? Podpisał umowę z onetem czy co?

 

Edit:

Gdy jeszcze byli zdrowi, obrzucali nas błotem, nawet przysyłali esemesy - jak ten lekarz ich rozpoznał? Te osoby wysyłały esemesy, a potem w MMSie wysłali swoje zdjęcia?

- To my wysyłam te esemesy. Tak wyglądamy - przecież to się nie trzyma kupy. Potem przywieźli ich na oddział, a lekarz ich rozpoznał:

- Pani Basiu, pani zobaczy, to oni wysłali mi te brzydkie esemesy. O tu mam ich zdjęcia.

- Rzeczywiście, to oni.


 • 2