Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Presidente

Rejestracja: 15 wrz 2018
OFFLINE Ostatnio: dziś, 17:27
-----

Moje tematy

Domowy NAS do 2000zł maks

30 grudzień 2019 - 22:41

Czołem, myślę nad kupnem jakiegoś domowego NASa -3 może 4 dyski (backup, raid czy tam inne formy utrwalenia danych - myślałem nad RAID 5 albo jakąś inną forme 0+1 lub 1+0, tutaj liczę na Waszą pomoc co lepsze). W domyśle używany do typowo domowych multimiediów - filmy, zdjęcia itede. Bardzo fajnie było by też zobaczyć coś jakby prywatną chmurę - z podobnymi funkcjonalnościami jak Dropbox albo Dysk Google - czyt., żeby móc samemu coś dorzucić do chmury spoza domu, albo komuś coś podesłać. I główne pytanie QNAP czy Synology? Inne firmy jakoś za mało oferują produktów - nie ma w czym wybierać. Co prostsze w obsłudze? Co da mi te wszystkie możliwości? I jakie dyski przy okazji warto brać. Myślałem na jakimiś dyskami 3-4 TB (spięte w właśnie w jakiś RAID albo coś takiego). 

Budżet w nazwie tematu jednak im mniej tym wiadomo lepiej nawet jak podacie coś w przedziałach 1000, 1500zł to też się ucieszę.