Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Presidente

Rejestracja: 15 wrz 2018
OFFLINE Ostatnio: dziś, 17:26
-----

#2704769 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 20 lipiec 2020 - 15:26

 Maseczki - źle (poza tymi, którym naprawdę przeszkadzają). Lockdown za ostry. 

A prawda jest taka, że gdyby wprowadzić szerokie poszukiwanie potencjalnych zarażonych (tak jak to zrobili w azjatyckich tygrysach) to byłby jęk, że inwigilacja. Tak źle i tak niedobrze


 • 1


#2700914 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez Presidente w 02 lipiec 2020 - 20:33

Przepraszam bardzo, ale co ci posłowie chcą w ogóle sprawdzać osobiście na terenie oczyszczalni? Spojrzy taki do zbiornika, kolektora czy innej rzeczy i powie: "O państwo zobaczą, Trzaskowski nasrał"?


 • 1


#2696569 50 dowodów że pandemia jest oszustwem

Napisane przez Presidente w 15 czerwiec 2020 - 07:05

Paranoicy wcześniej: covid19 to taka zwykła grypa
W międzyczasie w czasie lockdownu (dość marnego wg mnie) w USA umiera 2 razy więcej na covid niż na grypę
Paranoicy teraz: covid19 to taka "ciężka" grypa
 • 2


#2695443 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 09 czerwiec 2020 - 21:02

Dobra, to ilość zgonów niezależnie od przyczyny - także to nie są żadne dokładne statystki tylko proste liczenie ile osób umarło. W czasie kwarantanny czy to mniejszego ruchu mniej ludzie po prostu będzie umierało - odpada część wypadków związanych z pracą, z częstszym wychodzeniem z domu itepe itede. Mniej pacjentów umrze bo nie trafią na stół operacyjny (a jakiś tam niewielki procent jest kończy się śmiercią), ale możliwe, że niektórzy umrą bo operacja się nie odbyła. Takich rzeczy można mnożyć i mnożyć.


 • 1


#2695370 Co ostatnio kupiliście?

Napisane przez Presidente w 09 czerwiec 2020 - 17:53

@up Dokładnie
 

Nawet w x-komie jest za 3 000


 • 1


#2695362 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 09 czerwiec 2020 - 17:23

To ile na tą grypę umarło? Bo to liczby za dużo jak na grypę skoro w USA - dużo liczniejszym jest wg najwyższych szacunków 60 tys. zgonów rocznie (co już koronawirus w USA przekroczył dwukrotnie a ciągle rośnie). Poza tym należy pamiętać, że kwarantanna (czy to wg zaleceń czy to prawnie ustanowiona) powoduje także mniejsze ilości zachorowań (oraz zgonów) na inne choroby zakaźne (w tym grypa)


 • 1


#2682836 Jak tam kondycja psychiczna?

Napisane przez Presidente w 20 kwiecień 2020 - 08:29

No ja też mam nadzieję logitech21, że cała ta sytuacja zmieni podejście do pracy zdalnej nie tylko w sytuacjach, w których powinno się zostać w domu. Przynajmniej częściowo
 • 1


#2682442 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 18 kwiecień 2020 - 17:39

Można nawet szalikiem się zasłonić, generalnie aby były zasłonięte usta i nos


 • 1


#2682015 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 17 kwiecień 2020 - 09:06

 

Widać ze nie zrozumiałeś .. to może inaczej  poczytaj sobie co to Event 201  na ich stronie oraz na YT jest zapis całego przebiegu tej konferencji /wydarzenia . Skup się na tym co tam omawiają  ,a omawiają bardzo dokładnie wiele kwestii .Później porównaj sobie to z tym co dzieje się na świecie od kilku tygodni .

Dla mnie jest to  dziwne ze na 6 tyg przed pandemią na konferencji omawia się jej skutki  ,rozwój ,ilosć chorych i zgonów, cenzurę w mediach ,izolację społeczeństwa   itp itd .. i nagle 6  tyg po konferencji mam pandemię Coronawirusa który  był omawiany na EVENT201  co za przypadek..

Państwa powinny być przygotowane na wypadek wybuchu epidemii/pandemii jakiejś choroby, czy nie?

 

 

 

Poczytaj  z czystej ciekawości  kto to jest BILL Gates ... tak ten od Windowsa i MS  obecnie od kilku lat zajmuje się szczepionkami ...  ,gość który jest zamieszany w  uprowadzanie dzieci po trzęsieniu ziemi z Haitii ,Somali i jeszcze kilku państw afryki .Dzieciaki były wywożone samolotami opłaconymi przez  fundację Billa Gejtsa  .

Gość  który sponsoruje WHO  robi to prywatnie jak i przez fundację

...

 

 

Dla jasności  żaden tam Dziki Trener nie jest dla mnie autorytetem ani wyznacznikiem , bo mogę ci wrzucić przynajmniej 5 filmów gdzie wypowiadają się  naukowcy ,wirusolodzy z 20-30 letnim doświadczeniem medycznym i mówią  to samo i też pewnie to zanegujesz .

 

A co do samego wirusa  to coraz więcej wskazuje na to ze do zarażenia doszło w Labolatorium w WUHAN a nie na targu .

https://zdrowie.wpro...-komentuje.html

 

https://www.tvp.info...atorium-w-wuhan

 

Jak już brytyjski wywiad donosi ze ma to dowody i WHO  o tym wiedziało to jest coś na rzeczy .

Taaaaa, liczne źródła. Trampek się zesrał - w momencie kiedy było już dość dużo wiadomo bo wirus się przedostał poza Chiny, które raczej pełnej prawdy nie mówią, Trampek nadal twierdził, że to pic na wodę, fotomontaż. No i skoro miał tyle tych wcześniejszych doniesień to dlaczego zachowywał się źle praktycznie najdłużej w przypadku koronawirusa 


 • 1


#2680079 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 10 kwiecień 2020 - 10:12

@leto
Przecież miałeś wstawione wcześniej statystyki o ekstremalnym ubóstwie, z tym się walczy i nie jest to walka typu pstryknięcie palca i już.
 • 1


#2679872 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 09 kwiecień 2020 - 18:58

 

 

jarrino - wg. ciebie należy te fakty olać i w żaden sposób nie przypisywać ich do teorii spiskowych - no bo przecież NIC tam nie pasuje. Ja tobie proponuję jednak pozostać przy rozmowach o konsumpcji detalicznej - ten temat cie przerasta. Niech teorie spiskowe są nadal spiskowymi, i wierzmy dalej w pandemię groźnej choroby, no i bądźmy uciemiężeni restrykcjami Państwa ( świata ) aż do wynalezienia magicznej szczepionki, która rozwiąże każdy problem, pracy, spotkań rodzinnych, niewygód w sklepach itp.

Wirus z obostrzeniami - 1,5 mln zarażonych na świecie jak do tej pory i ciągle rośnie - możliwe,że  już niedługo w tempie 100 000 nowych zachorowań na dzień - miejmy nadzieję, że ten wzrost będzie mniejszy. Wyobraź sobie teraz jakby było bez obostrzeń. 

 

 

 

Dla ciebie mam zagadkę:

- koronawirus najlepiej się czuje w temp. 0-20stC

mówi się , że największa transmisja koronawirusa wystąpiła w regionach, gdzie w momencie wybuchu epidemii panowały temperatury od 3 do 13 stopni.

 

- wytłumacz wszystkim - dlaczego ten twór nie ginie w ciele człowieka, którego zdrowa temperatura wynosi 36.6stC ? ( przy gorączce więcej )

Warunki poza ciałem człowieka vs warunki w ciele człowieka...

 

Edit: Sądzę jednak, że to mikrobiolog musiałby dokładnie wyjaśnić na poziomie właśnie mikro, ale ja nie mam wiedzy formalnej z mikrobiologii, także z wyjaśnienia niewiele bym zrozumiał.


 • 1


#2679603 Co ostatnio kupiliście?

Napisane przez Presidente w 08 kwiecień 2020 - 22:29

@leto87

To może kup uchwyt na monitor. Możliwość mocowania na VESA powinna być w monitorze


 • 1


#2678819 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez Presidente w 06 kwiecień 2020 - 14:19

 

Nie bez powodu jest tak dużo osób z Tajwanu na wysokich stanowiskach w WHO. 

 

Patrząc po tym jak ostrzeżenia z Tajwanu zostały zignorowane przez WHO to chyba za mało. 


 • 1


#2678290 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 04 kwiecień 2020 - 18:25

 

 

COVID-19 - choroba - na chwile obecną zebrała mniejsze żniwa niż Grypa. Która ( co chce podkreślić ) zabija także dzieci!

https://www.cdc.gov/.../2018-2019.html

 

Ależ proszę bardzo. USA. Masz 4 miesiące (120 dni) sezonu grypowego, 34 200 zgonów - 285 zgonów na dzień. Wczoraj odnotowana 1328 zgonów jednego dnia na koronawirusa a trend jest rosnący.

 

A i koronawirus zabija także dzieci, te bez żadnych poważnych chorób też

 

 

 

większego dobra? Mało tego, wpływ mediów spowodował, że ludzie oddali swoją wolność ( sądząc po wpisach co  niektórych ) w zamian za co? za ochronę przed koronawirusem? Gdyby wiedzieli, że i tak i tak się zarażą, a środki przyczyniające się do minimalizowania "zarażeń" to śmiech na sali, mający sprawić pewne pozory, ale nie dające 100% pewności niezainfekowania się wirusem.

Smiech na sali? Wskazywałem wyraźnie, w których efekty były znaczące. W Hiszpanii i we Włoszech też już się odnotowuje stabilizacje nowych zakażeń dziennych - nie ma trendu wzrostowego

 

 

Na pytanie:

Ile ludzi musi umrzeć, żebyście uznali zagrożenie za realne?

Odp:

1/3 ludzkości.

Prościej napisać od razu, że jest się debilem

 

 

kolego skuteczność szczepienia wynosi 50% ... to są liczby statystyczne... zanim napiszesz podobny tekst - proszę - doucz się. Niewiedza na tym forum mnie przeraża powoli.

 

50% oznacza, że ktokolwiek się by nie zaszczepił na jakąkolwiek chorobę, ma 50% szans, że zachoruje i 50% szans , że nie zachoruje na chorobę.

 

A jako wisienka na torcie można dorzucić fakt taki, że większość chorób ( naszego wieku ) na które była wymyślona szczepionka, ludzie przechorowali - PO SZCZEPIENIU.

 

Mylisz kolego drogi edukację ministerstwa / grup farmaceutycznych / mediów - w kierunku szczepienia, z faktami na temat szczepień. Celowa manipulacja / dezinformacja czy po prostu lenistwo obywatela aby tak proste rzeczy jak statystyki wyciągnąć z internetów. One mówią same za siebie.

To już jest śmiech na sali. To są statystyki z USA, gdzie właśnie ruch antyszczepionkowy oraz niestety ich wysoka cena powoduje, że nie wszyscy są zaszczepieni. I tak szczepionka na grypę rzeczywiście chroni w 50% bo szczepów jest dużo a w jednej szczepionce można dostarczyć ochronę na kilka. Co nie zmienia faktu, że ludzie po szczepieniach nawet jak zachorują to i tak w większości przypadków chorobę przechodzą dużo łagodniej. I nie, ludzie większości chorób na które byli szczepieni, później jej nie przechorowali. Nie zapomnij też, że wirus może mutować właśnie zarażonych. To są tak wyssane z palca głupoty, że szkoda gadać. Sprawdź taki tężec:

 

 

In 2015 there were about 209,000 infections and about 59,000 deaths globally.[4][5] This is down from 356,000 deaths in 1990.[7] In the US there are about 30 cases per year, almost all of which have not been vaccinated.[8]

No, ale masz rację tak proste rzeczy jak statystyki można wyciągnąć z internetów


 • 2


#2678090 Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

Napisane przez Presidente w 04 kwiecień 2020 - 00:09

 

Ok, dobra, są obostrzenia, nakazy, zakazy, ustawy - wszystko spoko - gdyby ( jak już wspomniałem ) patrzeć na to z pkt widzenia "większego dobra". Wszystko jest ok - jeżeli ma sens. Jeżeli mimo zakazów - ludzie będą nadal umierali, będą się nadal zarażali ... a zakłądam, że będą - jedynym wyjściem będzie magiczna szczepionka oraz życie podyktowane pod nią.

Nie jesteś zaszczepiony? nie wejdziesz do sklepu / nie dostaniesz pracy / nie załatwisz nic w urzędzie itp

Twoje dziecko nie jest zaszczepione? nie wejdzie do szkoły/przedszkola

Ciekawa wizja - czy możliwa? oczywiście, że możliwa. Podobne plany juz dawno były w wielu krajach, lecz nie było "masowej akcji" która by spowodowała masowe szczepienia.

 

Ja czekam na finał.

 

https://www.worldome...ry/south-korea/

 

Proszę bardzo. Masz tutaj pokazane praktyczne wygaszenie epidemii. Za pomocą działań rządowych pod postacią zaleceń albo jak u nas zakazów. Tutaj bardzo duży wpływ miało jeszcze to, że błyskawicznie podjęto działania izolujące czy to te w skali jednostkowej czy masowej. No i oczywiście testowanie. Nie to co u nas.

 

I w dodatku ciągły ten problem ze szczepionkami. Wolę już być w kieszeni koncernów farmaceutycznych niż zdychać na chorobę z zamierzchłych czasów.

 

 

w tej kwestii polecam literaturę medyczną. ( dla tych, których na prawdę interesują koronawirusy )

No to czemu nie podajesz? Linki, linki DOI, ISBNy książek.

 

 

 

Szwedzi sobie radzą, ale u nas? normalnie być niemoże.. Szwedzi mówią, jesteśmy dorośli, zachowujmy się jak dorośli..
U nas panika i paranoja.
Największe pretensje mam do WHO, coś mi tu niepasuje. świat był kompletnie nieprzygotowany do takiej sytuacji.
Powinno się rozwiązać, całe te ONZ i WHO.

Niektóre kraje miały w du**e WHO i się przygotowały. WHO bazowało na fałszywych informacjach z Chin. Jedną z nich było to, że wirus nie przenosi się z człowieka na człowieka

https://wyborcza.pl/...edyrektora.html

Plus jeszcze WHO odradzało stosowanie maseczek przez masową ludność. No i co do Szwecji:

 

Szwedzki epidemiolog, Anders Tegnell, wyjaśnia, że taka strategia wynika ze struktury społecznej, w której ludzie żyją raczej osobno niż w grupach wielopokoleniowych. Potwierdza to 21-letnia Szwedka Cajsa Wiking, dla której spędzanie czasu samotnie w swoim mieszkaniu w Uppsali nie jest nowym wyzwaniem. Jak sama przyznaje, jej naród jest całkiem dobry w pozostawaniu w domu i w porównaniu z innymi kulturami, Szwedzi nie są aż tak towarzyscy.

Według danych Eurostatu ponad połowa wszystkich szwedzkich domów, co dotyczy również Wiking, składa się z jednego mieszkańca. To właśnie w Szwecji najwcześniej dzieci wyprowadzają się od rodziców, w wieku 18-19 lat (średnia w UE wynosi 26 lat). Niektórzy eksperci uważają, że te wzorce mogą pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Dla kontrastu warto spojrzeć na kulturę społeczną i sytuację epidemiologiczną we Włoszech i Hiszpanii─ tam biesiadowanie rodzin i przyjaciół pod jednym dachem jest tradycją. Björn Olsen, profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Uppsali podkreśla, że w Sztokholmie i innych dużych miastach Szwecji żyje dużo samotnych ludzi, którym ten stan może pomóc przetrwać pandemię. Warto dodać, że 10 procent Szwedów w wieku powyżej 75 lat również mieszka samotnie i krewnych lub przyjaciół widuje tylko raz lub dwa razy w miesiącu.

Jesteśmy mniejszymi samotnikami od Szwedów? ;)

 

 

 

No, ale pytanie do Was Panowie @leto87 i @ACKROOT. Ile ludzi musi umrzeć, żebyście uznali zagrożenie za realne?

 

 

O no i jeszcze powiedzcie co ma robić rząd w przypadku Polski. Gdzie służba zdrowia jest w stanie złym. Nie mamy aż takiego zaplecza technologicznego jak inne kraje wysokorozwinięte. No dopasujcie coś ;). Gdzie rząd klasycznie pokazuje w dużej mierze brak kompetencji, gdzie jakiekolwiek ruchu dot. sprzętu medycznego zostały poczynione tak późno, że to głowa boli.

 

 

Edit:

O w Ameryce już liczba śmierci dniowa z powodu koronawirusa oscyluje w okolicach tysiąca. @leto87 to pokazywałeś, że grypa w USA ile zabija w czasie sezonu grypowego? A będzie rosło, oj będzie rosło...


 • 1