Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

TheMike

Rejestracja: 02 wrz 2018
OFFLINE Ostatnio: 27 cze 2020 12:46
-----

Moje posty

W temacie: Monitor - do PS4 i PC

08 maj 2020 - 18:50

Kumam, to działa pewnie na ten samej zasadzie jak np wyjście słuchawkowe w wieży, prawda?

Ogólnie to dzięki wielkie, bardzo mi pomogłeś. Jeszcze tylko taka kwestia - wieża np potrafi głośniki "zrobić głośniejsze", ze względu pewnie na swój wzmacniacz, choć mam wrażenie, że ta głośność potrafi przejść przez te dopuszczalne granice, nie wiem czy domyślasz się o co mi chodzi  :> Czy w przypadku monitora może być podobnie, czy raczej to będzie to samo co z kartą dźwiękową w PC albo może jak w przypadku telefonu, kiedy to podłączam głośniki przez jacka do niego - bo np. telefon z racji słabszych bebechów i głośniki potrafi zrobić słabsze.

 

Pozdrawiam  ;)


W temacie: Monitor - do PS4 i PC

07 maj 2020 - 20:40

Za to szanuje. Zakupy trzeba przemyśleć. Wiele osób pierw kupuje a potem odsyła "bo mam tam takie prawo". 
 

 


Nie widzę problemu. Laptop również można podłączyć do monitora zawsze to parę cali więcej. A gdy jednak przejdziesz na laptopa i nie będziesz chciał używać zewnętrznego monitora to raczej łatwiej w moim odczuciu sprzeda się monitor z większą matrycą. Strata przy ewentualnej odsprzedaży będzie na podobnym poziomie.

 


Masz wejście i wyjście audio. Chcesz doprowadzić audio do monitora więc korzystasz z wejścia. Słuchawki/głośniki podpinasz do wyjścia. Podejrzewam, że i tak będziesz musiał poświęcić pół minuty na przełączenie pomiędzy wtykami jeżeli nie trafisz za pierwszym razem. Patrząc do instrukcji stracisz więcej czasu jak na ewentualne przełożenie kabla. Podejrzewam, że napisanie tego pytania zajęło więcej czasu - ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi  :rotfl:

 

 

Ależ ty ironiczny  :P

Wybierając laptopa kierowałbym się jego mobilnością i lepszym zagospodarowaniem przestrzeni, a nie tym, by obok stawiać drugi ekran, tyko ze względu na kilka cali więcej  :> Moje życie jest dynamiczne, gdybym miał własne mieszkanko, bym nawet tu nie pytał o takie pierdoły, a tak chce sobie zaoszczędzić czasu i trudu jeśli mogę i wszystko zorganizować za czasu.

 

Pytam - bo jestem zielony, o które złącza chodzi, bo jeśli miałbym podłączyć tego jacka pod słuchawkowe to z głośników musiałbym już zrezygnować, a tego przecież nie chcę  ;)

 

Okay, czyli reasumując! Załóżmy, że wybieram jakiś wariant z tego modelu:

https://www.x-kom.pl...iix-czarny.html

 

Konsolę podłączam przez HDMI, a PC identycznie jak teraz - przejściówka DVI-VGA. Podpinam kartę dźwiękową pod monitor tak samo jak pod głośniki, przez zwykłego mini jacka. Głośniki podpinam pod słuchawkowe w monitorze.

Czyli wychodzi na to, że głośniki będę mógł zarówno używać w przypadku PC jak i konsoli, czy jednak to przesyłanie dźwięku z PC kończy się na wbudowanych głośnikach w monitor?


W temacie: Monitor - do PS4 i PC

07 maj 2020 - 19:53

 
Na to wychodzi. Czemu dziwne ? A głośniki jak podłączasz do komputera to jakim kablem ? To działa na tej samej zasadzie co głośniki zewnętrzne. Podpinasz Jack pod monitor podpinasz Jack pod kartę dźwiękową i masz dźwięk.

Za dużo rozmyślasz nad tym wszystkim. Jeżeli masz zewnętrzne głośniki to jakby to nie działało - ogarniesz temat.

Monitor weź jakikolwiek, który spełni Twoje oczekiwania. Jedyne moje zalecenia to IPS i 24 cali - reszta kwestia budżetu i preferencji. 

Dodatkowo rozmyślasz nad tematem wilgotności dywagując nad słusznością kupienia droższego monitora - bo co jeżeli się zepsuje. W pierwszym poście piszesz o planowanym kupnie komputera do gier/PS5 - co zrobisz w tym wypadku ? To znacznie większy wypadek niż w cudzysłowie "śmieszne" 100-150 zł więcej za monitor, który bądź co bądź wymienia się bardzo rzadko. Jeżeli stary sprzęt pracuje Ci teraz tyle lat w tych warunkach to nowy sprzęt w magiczny sposób nie ulegnie zniszczeniu w przeciągu roku/dwóch.

Pozdrawiam i daj znać na co się ostatecznie zdecydujesz oraz jak wrażenia :) 


 

Dziwne, że od tego nie zaczęliśmy, w tym sensie. Rozmyślam, bo nie chce po prostu bawić się potem w odsyłanie, za duże doświadczenie w tym już mam  :/

 

No tak, ale jak już kupię monitor za ponad 500 złoty, to potem głupio ładować się w laptopa, a może taka będzie konieczność. Moje stanowisko pracy jest " przelotne", dlatego na ten moment chce ograniczyć wydatki, bo nie wiem jakie pomieszczenie będę miał za chwilę  :P.

 

Tylko jeszcze odpowiedz mi na to, bo przeskoczyłeś. Ten jack podpinam z karty dźwiękowej z PC do monitora, ale właśnie czy do tego wyjścia słuchawkowego czy do wejścia audio?


W temacie: Monitor - do PS4 i PC

07 maj 2020 - 18:40

Jack-Jack. Opis załączonych kabli masz w "Dołączone akcesoria" w specyfikacji monitora. 
 

 


Dokładnie tak.

Monitor w załączonych akcesoriach ma takie coś jak kabel audio. Podłączasz pod kartę dźwiękową następnie do wejścia monitora i powinieneś mieć dźwięk z głośników w monitorze. Jeżeli będziesz chciał użyć słuchawki możesz użyć wyjścia dźwięku w monitorze bez potrzeby wpinania się do komputera.  Jeżeli masz jakiekolwiek zewnętrzne głośniki to jakby nie było - sobie poradzisz. 

 Raczej nie powinieneś się tym martwić. Bardziej istotne są tutaj spadki temperatur. Tak jak przynosisz do ciepłego pomieszczenia jakiś zimny sprzęt i automatycznie wytwarza się na nim wilgoć. Nie wiem jak dokładnie to działa w przypadku stopniowego podnoszenia temperatury. Martwisz się o to bo miałeś jakieś przygody ze sprzętem ? Sprawdzałeś jak działa ? Widziałeś, że np. zbierają się tam duże ilości wilgoci w momencie wzrostu temperatury ? Jeżeli nie to nie powinno być to problemem. Raczej byś zauważył, że po chwili działania monitora np. zebrała się na nim wilgoć na skutek szybkiego ogrzania. Tak na logikę myślę - doświadczenia w tej kwestii nie mam. ^^ 

 

 

Chwila, chwila, więc rozwiązanie wydaje się takie banalne? Kieruję dźwięk z karty dźwiękowej do monitora za pomocą zwykłego jacka? Dziwne to dla mnie trochę  ;) Do jakich konkretnie wyjść miałbym go podłączyć, w PC standardowo do zielonego a w monitorze do słuchawkowego czy wejścia audio, tego drugiego?

 

No wiem wiem, że np. przy wnoszeniu z zewnątrz do mieszkania powinno się chwilę odczekać aż się sprzęt postanowi włączyć.

Martwię się, bo pewnego razu w innym także takim garażowym pomieszczeniu zostawiłem telefon na noc, a rano ekran był zaparowany. Także, w tym pomieszczeniu co aktualnie jestem okno potrafi zaparować, ale na oknie póki co się kończy. Myślę, że to dość naturalne skoro pokój ma z 4.5 m2 a ja tu siedzę, oddycham i pocę się.  


W temacie: Monitor - do PS4 i PC

07 maj 2020 - 15:58

 

Doczytałem, że jednak w Twojej karcie nie ma takiej możliwości. Mimo, ze standard na to pozwala.
Jednak monitor posiada kabel Audio - więc powinno wystarczyć podłączenie karty dźwiękowej do monitora. Potem pewnie jakbyś się chciał przełączać pomiędzy PC/Konsola to w monitorze powinna być odpowiednia opcja - jak się domyślam. 

Co do drugiego zagadnienia - to nie mam pojęcia. Wiadomo, że czym wyższa wilgotność w pomieszczeniu tym gorzej. Jednak z drugiej strony sam sprzęt trochę osusza powietrze. 

PS: W biurze zimą temperatura nie powinna być równa/wyższa jak 18 stopni ?  :P 

 

Biuro to za dużo powiedziane  ;) Jest to pomieszczenie bardziej piwniczne/garażowe. Zimą, gdy na zewnątrz zimno, rankami - bez włączonego ogrzewania, temperatura wynosiła tego roku 10-15 stopni. Dla mnie to nie większy problem, chwilę posiedzę i jest +15, zresztą ja jestem zimnolubny. Bardziej właśnie martwię się o sprzęt, ale myślę, że chyba sama temperatura nie ma większego negatywnego wpływu - o ile nie jest na minusie czy na plusie +40? Bardziej właśnie martwi mnie ta wilgotność, która np. na ten moment utrzymuje się na poziomie 55-75%. Aktualnie korzystam z pochłaniacza wilgoci, coś tam pomaga...jednak jeśli przez większy czas będzie powyżej 70% będę musiał zainwestować w jakiś elektryczny, bo górna granica to ponoć 65%  :/

 

Jaki kabel audio masz na myśli?

 

Najłatwiejszym i raczej pewnym wyjściem w mojej sytuacji byłoby kupienie monitora z wbudowanymi głośnikami, co?

Te wbudowane mógłbym zarezerwować dla konsoli, którą podłączę przez HDMI, a głośniki podłączyć do karty dźwiękowej w PC, ewentualnie bym sobie przełączał mini-jacka pomiędzy kartą dźwiękową w PC a wyjściem słuchawkowych w monitorze gdybym chciał używać głośniki z konsolą. Dobrze to rozkminiam? Czy jest jeszcze jakieś inne wyjście? Bo rozumiem, że mój obecny komputer nie przesyła dźwięku dalej, do monitora, by używać głośników wbudowanych czy tych podłączonych do wyjścia słuchawkowego?