Skocz do zawartości

AmbaFatima

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutralny

O AmbaFatima

  • Tytuł
    Amator

Ostatnie wizyty

2606695 wyświetleń profilu
  1. Dzięki za odpowiedzi. Tak jak pisałem wcześniej - nie zamierzam zmieniać procesora. Pytanie było teoretyczne. Bardziej ciekawi mnie to, czy w laptopach, które mają tak mikre chłodzenia jak np. to poniżej różnica ~15W w poborze prądu przez CPU to dużo?
  2. Mam trochę nietypowe i póki co teoretyczne pytanie, ale może ktoś będzie znał odpowiedź. Powiedzmy, że mam starszego laptopa z dosyć starym CPU, który można wymienić. Domyślnie był tam procek, którego max pobór prądu pod obciążeniem to raptem 15W. Nowy procesor miałby pobór prądu na poziomie 25-30W. Czy ta różnica 10-15W między jednym CPU, a drugim będzie miała duże znaczenie zważywszy na to, że procek jest chłodzony raptem jedną cienką rureczką cieplną i małym wenylatorkiem o średnicy 4cm? Chłodzenie może już po prostu nie wyrabiać?
  3. Mam do zarchiwizowania około 500GB danych. Są to zdjęcia, filmy, dokumenty itp. Oczywiście zamierzam zrobić 2 kopie zapasowe, stąd pomysł o kupieniu kilku nośników, na których będę miał to samo. Na czym obecnie najlepiej przechowywać dane, jeśli chodzi o trwałość? HDD 2,5 cala, HDD 3,5 cala, dysk SSD, pendrive na usb 3.0, czy może karty Mirco SD? Co byście polecali?
  4. Dzisiaj praktycznie znikąd pojawił się u mnie problem z USB 3.0 na przednim panelu obudowy Krux Trek. Kiedy podłączam do tego złącza swojego pendrive i chcę przerzucić z niego jakiś większy plik (15-40GB) na komputer, to wygląda to tak, że najpierw kopiowanie idzie prawidłowo, ale już wtedy transfer jest bardzo niestabilny. Skacze między 80-190MB/s. Nagle po skopiowaniu kiku gigabajtów transfer zaczyna powoli spadać, aż spadnie do 0. Wtedy przesyłanie zostaje przerwane, wyskakuje błąd: "zbyt mało pamięci do ukończenia tej operacji". Pendrive automatycznie przestaje być wykrywany, ale cały czas
  5. Czy będzie jakaś różnica w wydajności między tymi dwoma chłodzeniami: SilentiumPC Spartan 4 100mm be quiet! Pure Rock Slim 2 (BK030) W połączeniu z procesorami i7 10700F albo 11700F? Jeśli tak, to które sprawdzi się lepiej? Od razu mówię, że nie interesują mnie żadne fery, fortisy, grandisy, ani inne większe chłodzenia, bo niczego wyższego od 140mm nie zamontuję w obudowie. Nie ma też mowy o chłodzeniach, które mają wentylator skierowany w bok samej obudowy. Musi być normalny wieżowy cooler.
  6. AmbaFatima

    Rtxday

    Gra niewarta świeczki (jazda tam i próba zakupu). Na 100% będzie dostępnych znacznie mniej sztuk, niż deklarują. Cała promocja potrwa max 5 minut (jak już ktoś wcześniej napisał) i połowa z tych kart jak nie więcej trafi później na olx/allegro po zawyżonych cenach.
  7. Wystarczy z włączonym turbo-boost i ustawioną maksymalną wydajnością w ustawieniach windowsa nie spadając poniżej 4.50GHz na każdym rdzeniu. Chyba sobie nie zdajecie sprawy, że różnica pomiędzy i9 10900K, a i9 10900F jest kolosalna. Ten pierwszy potrafi się grzać do ponad 90 stopni, a ten drugi ze zwykłą FERĄ 5 nie przekroczy 65-70 stopni (w zależności od przewiewu w obudowie) przy pełnym obciążeniu, gdzie każdy rdzeń i wątek są obciążone w 100% (np. renderowanie filmów).
  8. Jakie noctuy i krakeny, jak do niego wystarczy zwykła fera 5 i pod obciążeniem nie przekroczy nawet 65 stopni.
  9. Jak już i tak kupileś, to raczej sam sobie odpowiesz czy było warto i o ile spadły temperatury
  10. Przecież ta MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI praktycznie niczym się nie różni od MSI MPG Z490 GAMING PLUS a jest od niej o ponad 300zł droższa... Dopłacasz za wbudowany moduł WiFi. Potrzebne ci wifi na tej płycie, czy i tak podepiniesz kabel ethernet? Widzę, że koniecznie chcesz przepłacać za coś, czego i tak nie wykorzystasz. Najbardziej opłacalne płyty od twojego procesora to Z490 Gaming Plus, albo Z490 PRO-A, ale jak widać ty na siłę chcesz kupić coś droższego i porównywalnego do tych tańszych. Jeśli koniecznie chcesz przepłacać, to wybrałbym już na siłę tego MSI MAG Z490 TOMAHAWK, którego wym
  11. To tym bardziej nie wiem, dlaczego wymieniłeś (jako jedną z płyt, którą chcesz kupić) MSI MPG Z590 GAMING FORCE za cenę 1500zł. Dopłacasz prawie 2x tyle za to, że - Płyta jest nowsza - Ma aż 9 portów USB z tyłu (wykorzystasz tyle?) - Masę ledów na laminacie - Ogromne, ładnie wyglądające radiatory, których zalet i tak nie uświadczysz, bo jak sam napisałeś - nie masz zamiaru robić jakiegoś ekstremalnego OC. MSI MPG Z490 GAMING PLUS kosztuje w X-KOMIE 689zł i zrobisz na niej wszystko to samo, co na powyższej Z590. Ma też świetne chłodzenie i możesz wsadzić do niej
  12. Po kiego grzyba ci jakieś Z590 za 1500zł, skoro do tego procesora MSI MPG Z490 Gaming Plus, albo Z490 A-PRO są w pełni wystarczające i kosztują w promocjach po 600-700zł?
  13. Pytanie może banalne, ale wolę się upewnić. Widzę, że zasilacz SilentiumPC Vero M3 700W posiada sześć takich samych złączy 8-pinowych, do których podłącza się kable. Trochę mnie to zdziwilo, bo w moich poprzednich zasilaczach pół-modularnych i modularnych te złącza były różne. Czy w tym SilentiumPC każde z sześciu złączy ma taką samą wydajność i moc? I niezależnie do którego złącza podłączę np. zasilanie do karty graficznej lub do procesora, to będzie i tak dobrze?
  14. Kupiłem płytę pod Z490 i widzę, że są aż dwa złącza na zasilanie CPU. Jedno 8-pinowe i drugie 4-pinowe. Procesor, który będę wkładał to i7 10700F. Czy w takim wypadku podpinanie drugiej wtyczki 4-pin jest konieczne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...