Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

LoginTymczasowy

Rejestracja: 10 lip 2018
OFFLINE Ostatnio: 12 lip 2018 08:55
-----

Moje posty

W temacie: Rozrywanie obrazu. Co może być problemem? Karta graficzna?

11 lipiec 2018 - 18:24

Przejściówka nie była użyta


W temacie: Rozrywanie obrazu. Co może być problemem? Karta graficzna?

11 lipiec 2018 - 18:18

Po zmianie na kabel HDMI problem ustąpił, przynajmniej na razie. Można powiedzieć że problem rozwiązany ale chciałbym wiedzieć czy ten kabel naprawdę miał aż tak duże znaczenie. VGA powoduje takie problemy czy chodzi o coś innego? Jakby ktoś mógłby wytłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny. Co do pytania o odświeżanie to 60hz i nie mogę zmienić na więcej, tylko niższe wartości. 


W temacie: Rozrywanie obrazu. Co może być problemem? Karta graficzna?

11 lipiec 2018 - 13:24

Mam na myśli taki efekt - 

Zmienienie ustawień globalnych w panelu NVIDIA nic nie dało, gry mam zawsze na full-screen odpalone. RivaTunerStatistic po pobraniu i zastosowaniu podanych ustawień (40 fps) faktycznie pomogło, ale wiadomo że grać w 40 fps jest bardzo ciężko i mocno mnie to ogranicza. Szczerze nie zmieniałem kabla od monitora, obecnie podłączony jest za pomocą VGA, mam jeszcze HDMI ale jest trochę za krótki. Sprawdzę jeszcze te sterowniki i uruchomię te programy, jednak teraz po ukazaniu problemu może ktoś będzie miał inne przemyślenia oraz pomysły co do naprawienia tego efektu. 


W temacie: Rozrywanie obrazu. Co może być problemem? Karta graficzna?

10 lipiec 2018 - 11:47

Piszę o: Fortnite, Cuisine Royale, Fifa 17 i 18 (ale tylko w menu) oraz Skyrim. Sterowników nie mam najnowszych, mam chyba domyślną początkową wersję bo ostatnio wracałem do stanu początkowego (wersja 344.11). Testowałem kartę w programie GpuTest, gdy pojawił się grafika (obraz) to też zaczął się rozrywać. Nie znam się na tym programie więc nie wiem jaki test mam wybrać. 

 

https://zapodaj.net/...0d7390.png.html