Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

ronconkreet

Rejestracja: 05 lip 2018
OFFLINE Ostatnio: 31 paź 2018 23:11
-----

Moje posty

W temacie: Brak płynności obrazu

31 październik 2018 - 20:38

Widzę też na samym początku mylący bład "Każdy z trzech wymienionych przeze mnie sprzętów posiada częstotliwość odświeżania na poziomie 60Hz.". Nie. Monitor posiada realne 60Hz, TV Sony realne 50Hz i TV LG realne 100Hz.

To prawda, mój błąd - wielbłąd. Być może kluczowy w całej sprawie.

 

 

 

FreeSync to oczywiście, że nic nie da bo przecież Twój komputer go nie obsługuje.

Zdaję sobie sprawę, że to technologia AMD, ale na ślepo próbowałem wszystkiego.

 

 

 

Puszczone z tego samego urządzenia?

Ten sam materiał, to samo urządzenie, te same kable, wszystko to samo. Wychodzi więc na to, że sprawa rozbija się w różnicy w częstotliwości odświeżania między TV a monitorem (100>60).

 

 

 

Adaptive v-sync odpala vsync jak jest wysoki fps aby eliminować tearing a jak niski to wyłącza. Więc skoro vsync on i vsync off nie rozwiązują problemu to nie bardzo wiem jak adaptive vsync by miał to robić.

Przed ustawieniem adaptive vsync gry również nie były płynne, ruch był szarpany, klatkowany. Z adaptivem jak najbardziej wszystko uległo poprawie, działa jak trzeba. Jeśli chodzi o gry, to obraz jest płynny. Nie mam żadnych zastrzeżeń, to widać gołym okiem.

 

EDIT: Ponownie przetestowałem kilka filmów w różnej rozdzielczości. Obraz jest zdecydowanie płynniejszy pod warunkiem, że odtwarzany jest w jakości minimum 1440p. W przypadku gorszej, muszę skupiać się na materiałach w 60 klatkach na sekundę.
Wygląda więc na to, że wszystko jest w normie, a problem został wyjaśniony.


W temacie: Brak płynności obrazu

31 październik 2018 - 17:34

Będę zgadywał LG ma włączony TruMotion, Sony nie ma włączanego MotionFlow.

Oba TV mają włączone wspomagacze. Generalnie przy LG wszystko pracowało jak należy na starcie, bez grzebania w ustawieniach. W Sonym nie pomaga nic. To samo tyczy się monitora LG - synchronizacja pionowa włączona, wyłączona, różne ustawienia, FreeSync włączone lub wyłączone przy różnych ustawieniach karty graficznej. Nic nie pomaga.

 

 

 

 

Natomiast materiały w 24fps w porównaniu do tych w 60fps wydają się nie płynne bo w porównaniu do 60fps takie się wydawać będą. Oka nie oszukasz i 24-30fps nie będzie tak płynne jak 60fps.

Jasna sprawa, natomiast jest tak jak wspomniałem na początku - ten sam materiał w TV LG działa płynnie i bez wad, a w Sony i monitorze przycina, ruch nie jest płynny.

Ustawiając synchronizację pionową na wartość adaptacyjna, gry działają poprawnie, nie ma żadnego efektu przycinania czy rwania. Obraz jest płynny. W przypadku materiałów wideo jest bez zmian, obraz nie jest płynny.


W temacie: Brak płynności obrazu

31 październik 2018 - 14:38

Dzięki za odpowiedź.

W zasadzie posiadam tylko dwie gry. Jedną z nich jest FIFA 19 i tutaj faktycznie kiedyś przeczytałem, że należy ustawić synchronizację pionową z wartością szybkie i różnica była widoczna gołym okiem. Działało i działa jak trzeba. W przypadku drugiej gry, którą jest Football Manager 19, Steam pokazuje FPS w przedziale 40-60 fps. Ta gra jednak nie jest dynamiczna, dlatego ciężko mi określić płynność obrazu. Co do ustawień karty, to nie zauważyłem niczego, co mogłoby negatywnie wpływać na płynność wyświetlanej treści. Oczywiście sterowniki zawsze aktualne.
Przy okazji dodam, że globalne włączenie synchronizacji pionowej lub całkowite jej wyłączenie nie powoduje zmiany jakości.


W temacie: Monitor 27" do codziennej pracy

10 październik 2018 - 17:48

Dzięki serdeczne! Właśnie po cichu celowałem w tego Predatora, ale naczytałem się trochę o wadach. Nie wiem jednak czy to wynika z braku umiejętności poprawnej kalibracji przez użytkowników, czy rzeczywiście coś było na rzeczy. Tak czy inaczej nowa seria tego modelu niby wyeliminowała wszelkie istotne defekty.
Zastanawiałem się również nad MSI https://www.x-kom.pl...7cq-curved.html ze względu na cenę 2099 zł w promocji.


W temacie: PC - renderowanie, programowanie, testy penetracyjne

05 lipiec 2018 - 22:23

Dzięki za opinię.

W takim razie odpuszczam budowę PC uwzględniając potrzeby AAE, na chwilę obecną zbyt duże koszty.

Co masz tu na myśli, dorzucenie RAM, kolejnych SSD czy nowszego GPU? idąc w i7 8700 lepszego procka do takiej płyty nie włożysz.

Przede wszystkim dorzucenie RAM. W drugiej kolejności więcej SSD. Choć tak naprawdę modernizacje przeprowadzałbym tylko w przypadku chęci pójścia w budowę PC, który udźwignąłby Adobe After Effects, co wiązałoby się i z jednym i z drugim. Co do procesora, to domyślnie planowałem zbudować PC z płytą ASRock Z370 Extreme 4.

Będą tu w ogóle jakieś gry odpalane? - jeśli nie to zakup 1080 mija się z celem.

Nie. Jedynie serie Football Manager, ale w przypadku tej gry nie ma się co rozwodzić nad wymaganiami.