Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

baka0

Rejestracja: 17 sty 2018
OFFLINE Ostatnio: 27 sie 2019 05:07
-----

Moje posty

W temacie: karta graficzna się wyłącza, grzeje i piszczy

27 sierpień 2019 - 05:05

Już wiem co było przyczyną problemu. WinSAT w harmonogramie, który uruchamiał się podczas bezczynności systemu (czyli klasyfikacja wydajności). Taki banał, a może namieszać.  :facepalm:  No cóż. Człowiek uczy się całe życie.  :zamykamy:  (piszę to w razie, gdyby ktoś był ciekaw. pozdrawiam =)


W temacie: karta graficzna się wyłącza, grzeje i piszczy

19 sierpień 2019 - 23:08

Karta kupiona od znajomego, po dobrej cenie. Uczciwy gościu, już nieraz pomagał mi z komputerem. Używana może 2 miesiące, w pełni sprawna. I wciąż działa jak powinna, poza omawianym problemem, który nie występuje non stop, tylko jakby okresowo. Jeszcze nie informowałem go o tej sprawie, ale jak problem się będzie nasilał to na pewno to zrobię. Może wymieni mi na inną. Jednak w najbliższym czasie to niemożliwe. I wciąż nie wiadomo czy to wina samej karty. 


W temacie: karta graficzna się wyłącza, grzeje i piszczy

19 sierpień 2019 - 20:59

Używam tej samej instalki i aktywatora od lat i nie było żadnych problemów, a problem zaczął się pojawiać sporadycznie po wymianie grafiki. Przez większość dni nie występuje, tylko czasem są takie okresy, że się pojawia. Zawsze używałem MBAM, AdwCleaner i parę innych i nigdy nic nie wykrywało. Tym bardziej na nowym systemie nic nie wykrywa. Poza tym na odłączonym internecie problem też się pojawia.


W temacie: karta graficzna się wyłącza, grzeje i piszczy

19 sierpień 2019 - 17:51

Sprawdź opcje zasilania i zobacz co masz ustawione na 15 minut.

Nic nie jest ustawione na 15 minut, ponieważ zawsze wszystko daję na "Nigdy". Ekran, uśpienie, dyski.

Moze jakis program ingeruje w zachowanie karty graficznej ? Sprawdzales jak karta sie zachowuje w trybie awaryjnym albo na starszych sterownikach (ewentualnie zobacz jeszcze bez zainstalowanych sterownikow ).

Nie sądzę, żeby powodował to jakiś program. Zawsze instaluję tylko najbardziej niezbędne rzeczy. Absolutne minimum do prawidłowego działania systemu oraz gier. Ze specjalistycznych programów używam jedynie MSI Afterburner (+ Riva Tuner) i używam go wyłącznie do sterowania obrotami wentylatorów (chłodzenie jest półpasywne, więc czasem lepiej ustawić stałe obroty), a Riva Tuner do sprawdzania temperatur w grach. Nigdy nie podkręcałem karty żadnym programem. Poza tym nie ma znaczenia czy jest uruchomiony jakiś program / przeglądarka, czy nie. Zjawisko występuje po 15 minutach nieużywania komputera.

 

Edit: dobra, jednak ma znaczenie, bo czekałem 20 min. z włączonym menadżerem zadań i afterburnerem w celu sprawdzenia zużycia zasobów i zrobienia screena, ale ów dziwne zjawisko tym razem się nie wystąpiło.


W temacie: karta graficzna się wyłącza, grzeje i piszczy

19 sierpień 2019 - 16:15

"Od jakiegoś czasu" to znaczy od kiedy? instalowałeś coś?

Skąd masz tego Windowsa? (na to pytanie nie musisz odpowiadać publicznie) bo jeśli  jest szemrany to już instalka może mieć już coś w sobie. 

 

Wygląda to na coś w stylu bitcoinminera...  

Od wielu lat używam tego samego windowsa i nigdy nie było problemów, ale tego typu rzeczy dzieją się po wymianie grafiki na 1050 Ti na początku roku i zdarzyło się to kilka razy i zawsze gdy nie używam komputera przez jakieś 10-15 min, chociaż ostatnio zdarzyło mi się to 1 raz od dawna, bo zazwyczaj to się nie działo, jednak dobre kilka razy się to zdarzyło. Instaluję tylko najpotrzebniejsze rzeczy, strerowniki i takie tam. Jestem ostrożny w korzystaniu z internetu i odwiedzam tylko znane i sprawdzone strony. Skanowanie systemu nic nie wykrywa, nawet kilkoma skanerami. Nie ważne, czy system nowy, czy nie, ale to zjawisko się czasem pojawia. Dlatego nie sądzę, że to coin miner.

 

Przy całkowicie odłączonym internecie też tak się dzieje ?

Niestety nie sprawdzałem, bo dzieje się to dopiero po ok. 10-15 minutach afk. I gdy tylko słyszę głośno piszczący dźwięk z komputera zwykle natychmiast to przerywam. Będę musiał niedługo sprawdzić, choć i to nie da 100% pewności, bo zjawisko przez większość tygodni używania komputera nie występuje (nawet po dłuższym afk), tylko nawraca od czasu do czasu. 

 

Edit: Właśnie sprawdziłem jak się sprawy mają bez internetu. (kabel był odłączony) Okazało się, że jest dokładnie tak samo. Sprawdziłem nawet czas. Dzieje się tak za każdym razem po 15 minutach nieużywania komputera.