Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

wieju

Rejestracja: 12 sty 2018
OFFLINE Ostatnio: 13 sty 2018 19:10
-----

Moje tematy

Problem z tabletem graficznym Wacom CTL-472.

12 styczeń 2018 - 19:41

Witam. Zakupiłem sobie tablet One By Wacom CTL-472, dziś przyszła paczka. Ucieszony podłączyłem go do PC poprzez port USB, włączyłem osu! i sobie testowałem jak działa tak na świeżo. Nieco wcześniej zorientowałem się "jako tako" w temacie z konfiguracją tabletu i żeby móc tego dokonać musiałem wejść na stronę firmy Wacom podaną na ulotce znajdującej się w pudełku, pobrać i zainstalować sterownik (jako krok drugi, pierwszym było podłączenie tabletu).

Tak też postąpiłem. Zgodnie z instrukcją konieczne było ponowne uruchomienie komputera - klik, czekam. Po uruchomieniu dioda tabletu zaczęła sobie mrugać, nie jakoś chaotycznie, mniej/więcej wygląda to tak: sekundę świeci, sekundę nie świeci - tak cały czas.

Pobrane oprogramowanie nie wychwytuje mojego tabletu twierdząc, że go nie podłączyłem. Próbowałem podłączać go w każdym możliwym porcie USB - bez rezultatu. Przeinstalowywałem sterowniki, pozbyłem się problemów w rejestrze za pomocą CCleaner - nic. Nie mam już zielonego pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić.

Mam nadzieję, że napisałem w dobrym dziale.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

 

ps. Nie miałem jeszcze do czynienia z tabletem graficznym, jest to mój pierwszy.