Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

gefaz

Rejestracja: 08 sty 2018
OFFLINE Ostatnio: 15 sty 2018 15:57
-----

Moje tematy

Mikrofon z headsetu przechwytuje dźwięki ze słuchawek

08 styczeń 2018 - 20:11

Witam,

przejrzałem pół polskiego internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczący mnie problem. Znalazłem wiele tematów na ten temat, większość jednak kończyła się tym, że nic się nie zmieniało i autorzy zostawali z niczym.
Mianowicie, mój mikrofon przechwytuje dźwięki ze słuchawek, oraz wszelakie systemowe. To znaczy, że na przykład grając w jakąś grę online - dajmy na to CS'a, nie ma co się oszukiwać - używając mikrofonu, tworzą się przestery, oraz słychać dokładnie to, co słyszę w słuchawkach. Z tego też powodu gracze myślą, że gram na głośnikach, i do tego ten problem można porównać.
Najciekawszym w tym błędzie jest to, że mikrofon działa nawet, gdy jest fizycznie odłączony od jacka. Najłatwiej będzie mi to wytłumaczyć na faktycznym przykładzie jaki ma miejsce - siedzę sobie w poczekalni w CS:GO (gdzie czeka się na swój mecz, oraz działa mikrofon - można pogadać), a inni gracze, mimo tego, że mam fizycznie odłączony mikrofon, słyszą przesterowaną muzykę z gry (wyświetla się ikonka mikrofonu, i każą mi go wyłączyć, a przecież ja mam go fizycznie odłączonego)
Co ważniejsze informacje: miks stereo wyłączyłem, parę rzeczy próbowałem wyciszyć ale wiele to nie dało.
Myślę, że wina leży gdzieś po stronie systemu, bo podłączyłem oddzielny, stojący mikrofon, i jest zupełnie to samo - testowa nagrana ścieżka dźwiękowa z Audacity zawiera PRZESTEROWANY dźwięk piosenki w tle (puszczonej na słuchawkach) a mój głos ledwo słychać - słuchawki są na 20% głośności.
Jakoby miało to w jakikolwiek sposób pomóc - WINDOWS XP // KARTA DŹWIĘKOWA REALTEK