Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Daqnny

Rejestracja: 20 gru 2017
OFFLINE Ostatnio: 30 gru 2017 08:20
-----

#2453434 Dziwne chwilowe spadki fps w grach.

Napisane przez Daqnny w 29 grudzień 2017 - 23:04

Wydaje mi sie ze udało mi sie wyeliminować ten spadek aż do 405 mhz.
Pograłem wczoraj trochę z włączonym msi afterburner, żeby mieć cały czas na widoku wszystkie dane i zauważyłem, ze gdy karta osiąga te magiczne 70 stopni, faktycznie zaczyna sie throttling, ale zbija on mhz do 888 i staje, fps spadają z 60 do 50-55, a karta nie utrzymuje cały czas tych 70 stopni tylko ochładza sie stopniowo, aż osiąga 66 stopni i potem znowu załącza sie tryb 60 fps aż karta nagrzeje sie do 70 i znowu fpsy spadają żeby sobie temperatura spadła. I tak w kółko. Natomiast ten wielki spadek do 405mhz wcale nie następował tylko wtedy gdy karta miała 70 stopni tylko było to całkowicie losowe. Czasem zdarzało sie na 70 czasem na 67 itp. Uznałem wiec ze to nie może być spowodowane tym, ze karta nie daje rady sie ochłodzić.
Wszedłem na stronę Della, pobrałem z podstrony dla mojego laptopa każdy gownosterownik nawet do największej bzdety (wcześniej aktualizowalem sterowniki programem który mi wyszukał i zainstalował do wszystkiego najnowsze) i instalowałem po kolei, nawet jak laptop zwracał uwagę ze to są starsze wersje niż zainstalowane na laptopie. Zrobiłem to wczoraj, ale już nie miałem czasu testować.
Dzisiaj zagrałem sobie z 2h i zauważyłem ze ten drastyczny spadek przestał sie pojawiać i wszystko wróciło do stanu sprzed „awarii”. Wydaje mi sie ze sterowniki mogły sie jakos ze sobą „gryźć”. Nawet niekoniecznie te od karty graficznej, tylko jakiś inny szajs mógł powodować ze karta np myślała ze przez chwile nie jest w grze tylko na pulpicie (wydaje mi sie ze to by wyjaśniało dlaczego fpsy wracały do normy często jeśli zminimalizowalem i zmaksymalizowalem grę - znowu karta zalapywala ze napędza grę a nie pulpit). Ale to tylko moje domysły.
Mam nadzieje ze nie zapesze i nie będzie „efektu jojo” :D
  • 1